Książki, Książki dla dzieci

Kajtek, uważaj! Czy okulary to wstyd?

kajtek, uwazaj

Coraz więcej spoglądamy w telefony i tablety. Wzrok się pogarsza, dotyczy to również dzieci. Przychodzi pora na okulary. Czy to wstyd nosić okulary? Kajtek, szpak z książki został wyśmiany, po założeniu okularów! Ale co było potem? A może okulary stały się czymś fajnym? Poznajcie historię Kajtek, uważaj!

Kajtek to młody szpak, który uwielbia książki! Często odwiedza bibliotekę, ale zauważył pewnego dnia że nie widzi zbyt dobrze. Potyka się, litery są rozmazane. Pani Bibliotekarka podpowiedziała mu, że być może ma dalekowzroczność.

Postanowił odwiedzić okulistę. Okazało się że musi nosić okulary. Świat stał się o wiele ładniejszy! Duma go rozpierała! Jednak nie wszyscy podzielali jego entuzjazm. Inne młode szpaki wyśmiały Kajtka.
Zasmucony opuścił ich grono, ale pomyślał, że również znane osobistości nosiły okulary! Zaczął zwracać uwagę na otaczający go świat. Mech okazał się niezwykły, ale chwila nieuwagi i znalazł się w tarapatach!

Czy uda mu się wyplątać z gałęzi? Czy ktoś mu przybędzie na pomoc? Jaką rolę odegrają tu okulary?

kajtek, uważaj

 

kajtek, uważaj

 

kajtek, uważaj

 

kajtek, uważaj

 

kajtek, uważaj

 

kajtek, uważaj

 

kajtek, uważaj

 

Kajtek to ciekawa książka dla dzieci, które uczą się samodzielnie czytać, a także dla maluchów. Mała ilość tekstu, a mnóstwo przepięknych ilustracji przykuwają uwagę młodego czytelnika. Ważny jest również temat, jaki został tu poruszony.
Okulary to nic wstydliwego, ale nie każdy to rozumie i pojawiają się docinki. Zupełnie nie słusznie, ale ludzie są bardzo różni.
Jest to książka bardzo mądra, ciekawa. Jej autorkom jest Jennifer Berne, ilustracje to dzieło Keith Bendis. Twarda, kwadratowa oprawa i dobre jakościowo karty tej lektury nie dadzą się łatwo zniszczyć. Cena rynkowa tej książki wynosi 25 zł.
Ja ją Wam polecam. Bardzo lubimy tę książkę, a Adaś czyta ją sobie sam. Kupić ją można w Wydawnictwie Prószyński – Kajtek Uważaj!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ciekawe od czego psuły się ludziom oczy dwieście lat temu. Pewnie od patrzenia w ognisko. 😉

  • Też jestem ciekawa 🙂

  • Ciekawe od czego psuły się ludziom oczy dwieście lat temu. Pewnie od patrzenia w ognisko. 😉

  • Blondynki Kreatywnie

    Bardzo fajna ciekawa książka teraz są inne czasy ja miała przechlapane w szkole bo nosiłam okulary na dodatek czerwone .

  • Blondynki Kreatywnie

    Bardzo fajna ciekaw książka teraz sa inne czasy ja miała przechlapane w szkole bo nosiłam okulary na dodatek czerwone .