Edukacja, Edukacja przedszkolna, Edukacja szkolna, Edukacja wczesnoszkolna, Gry i zabawy, Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Mały Przyrodnik, Pobierz w PDF, Projekty, Strefa dziecka, Strefa Rodzica

Dzień Żółwi 23 maja- Mały Przyrodnik

dzień żółwi

23 maja to Światowy Dzień Żółwi. Jest to idealna okazja, by bliżej przyjrzeć się tym gadom. Ten wyjątkowy dzień, ma uświadomić, jak ważna jest ochrona wszystkich żółwi na świecie! Warto edukować dzieci pod tym względem, a przy okazji będziemy się dobrze bawić. Zobaczcie jakie pomysły maja blogujące mamy na temat Dnia Żółwi.

Dzień Żółwia to kolejny temat specjalny na miesiąc maj w projekcie Mały Przyrodnik. Szczegółowe zasady znajdziecie na osobnej stronie – MAŁY PRZYRODNIK – ZASADY.
Tutaj jest miejsce na Wasze linki do zabaw, postów, pomysłów na Dzień Żółwia, ale uwaga! Również jest to miejsce na pozostałe wpisy przyrodnicze!

Temat specjalny na Dzień Żółwia

Dla ochotników jest temat specjalny. Kto chce, realizuje go z dzieckiem, dostosowując poziom wiedzy i zabaw do wieku dziecka. Wszystko przedstawione jest dokładnie na tym krótkim filmie.
Dla tych do nie oglądali filmu, słowo wyjaśnienia.
Temat specjalny składa się z 4 części.
  1. Ile znasz gatunków żółwi?
  2. Cykl życia żółwia
  3. Zagrożenia czyhające na żółwie
  4. Praca plastyczna – zrób skarbonkę żółwia
To moje podpowiedzi, na co chciałabym, aby uczestnicy zwrócili uwagę. Nie jest to jednak obowiązkowe! Każdy rodzic realizuje temat tak, by jego dziecko zyskało jak najwięcej zabawy, wiedzy, a wspólnie spędzony czas był wyjątkowy!
Gorąco zapraszam!

Temat specjalny

 

 

 

Pozostałe wpisy przyrodnicze

 

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.