Gry i zabawy, Gry i zabawy na dworze, Gry i zabawy w domu, Gry planszowe, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Kreatywne zabawy dla przedszkolaków

6 pomysłów na kreatywny prezent na Dzień Dziecka

6 pomysłów na kreatywny prezent na dzień dziecka

Już za 2 tygodnie Dzień Dziecka. Najwyższa pora, by znaleźć ciekawe prezenty z tej okazji. Przejrzałam ofertę zabawek kreatywnych, które pozwolą wyżyć się twórczo, połączą edukację z dobrą zabawą. Poznajcie 6 pomysłów na kreatywne prezenty na Dzień dziecka. Ciekawi?

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas. To dzień, w którym nasza latorośl ma swoje małe święto. Chcemy sprawić jej jak najwięcej radości, spełnić małe marzenia, być bliżej niż zazwyczaj. To ma być radosny czas, który na długo zapamiętamy.

Zastanawiam się, co kupić Adasiowi, by było to:

 • kreatywne
 • twórcze
 • posłuży na dłużej
 • rozwinie jego zainteresowanie
 • lub stanie się powodem do kolejnej pasji
 • cena nie zwaliła mnie z nóg
Tworząc to zestawienie, brałam pod uwagę powyższe punkty, ale również moją ciekawość nowości. W końcu my, rodzice też musimy coś z tego mieć. ☺ Szczerze mówiąc, mam problem z konkretnym wyborem jednej rzeczy! Gdybym mogła, kupiłabym je wszystkie, ku uciesze mego dziecka. Jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek. Poznajcie moje typy!

Magia matematyki. Zestaw kreatywny

Adaś uwielbia matematykę. A jak dochodzą do tego różne magiczne sztuczki, to już jest w niebie! Zestaw “Magia matematyki” to na pozór prosty zestaw. Kalkulator, kostki, karty numeryczne, karty matematyczne i logiczne. Niby nic takiego. Jednak cała frajda znajduje się z instrukcji, gdzie mamy ponad 15 różnych sztuczek szczegółowo opisanych.
Dla dzieci, które też lubią logiczne i matematyczne zagadki i magiczne sztuczki ten zestaw może się spodobać. Producent deklaruje wiek dziecka dla tego zestawu od 8 lat. Jak jest w rzeczywistości, jeszcze nie wiem, ale mam ogromną ochotę się przekonać!
A  cena? W sklepie Smyk, zestaw ten kosztuje 38 zł. Zestaw prezentuje się ciekawie, twórczo, powinien zająć dziecko na dłużej oraz wymaga obecności innych osób. W końcu jak ma być pokaz magicznych sztuczek bez widowni?

 

Kolejka linowa z puszki

Coś zupełnie innego niż poprzedni zestaw. Tym razem, wybrałam zestaw, który jest bardzo twórczy, wymaga skupienia w tworzeniu, wspólnego czasu i co najważniejsze, tworzy się  coś, co podziała dłużej! Zestaw zawiera mnóstwo elementów, które wymagają skręcenie, połączenia i pewnie pomocy rodzica.
Ten zestaw, również łączy to, na czym mi zależy. Myślę, że tu bardziej ojcowie mają większe pole do popisu i pomocy dziecku. A nie ma nic piękniejszego niż współpraca rodzica z dzieckiem! Po stworzeniu kolejki, duma będzie nas rozpierać.
Do wykonania tego dzieła potrzebne będą jeszcze baterie, śrubokręt i aluminiowa puszka po napoju. Te rzeczy jednak znajdziemy w domowych pieleszach. Takich zabaw jeszcze nie wykonywaliśmy, ale jestem ogromnie ciekawa jak to działa po złożeniu!
Cena zestawu mieści się w moim przedziale i wynosi 48 zł. Wiek dziecka to 8 plus.

Link do sklepu: Kolejka linowa z puszki

 

Zestaw kreatywny. Stacja meteo

Jaka będzie pogoda? Często się nad tym zastanawiamy. Teraz mamy okazję przyjrzeć się tym zmianom atmosferycznym bliżej, poznać warunki, jakie zachodzą w przyrodzie i pogodzie. Dzięki obserwacjom na stacji meteo będziemy w stanie określić pogodę, jaka będzie np. wieczorem!
Zestaw składa się z wiatromierza, deszczomierza i termometru. Gdy dołączymy do tego plastikową butelkę, powstanie również miniszklarnia! Producent deklaruje, że nawet jak nie ma słońca to zabawa ze stacją jest zawsze. Mam ogromną ochotę to sprawdzić osobiście!
Tu podobnie jak w kolejce linowej, musimy coś poskręcać, poskładać, by efekt mógł spełniać swoją funkcję. To kolejna zabawka dla dzieci 8 plus. Wymaga ona jest skupienia przy jej składaniu oraz konsekwencji podczas obserwacji zmian.
Taka zabawka pomoże naszemu dziecku w konsekwentnym działaniu, obserwowaniu, koncentracji, spostrzegawczości i analizowaniu zdarzeń. Twórcze działanie ściśle związane z edukacyjnymi aspektami. Jestem za!
Cena? 39 zł! Tym bardziej mi się podoba. A nadaje się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. To może być również świetna pomoc w projektach pogodowych! Trzeba koniecznie zastanowić się zakupem tego zestawu.

Link do sklepu: Stacje meteo.

 

Zrób to sam. Lalka z kotkiem

Ta zabawka raczej nie ucieszyłaby mojego dziecka. Gdyby to był jakiś zwierzak czy superbohater to jak najbardziej! Chciałam tu zwrócić uwagę na sam pomysł. Gotowe elementy wycięte z filcu, plastikowa igła dla bezpieczeństwa dziecka i własnoręcznie stworzona zabawka. Taka rzecz, zabawka zrobiona przez dziecko samodzielnie ma wartość dużo wyższą niż ta kupiona. Bardziej się ją ceni i szanuje. Przy okazji dziecko ćwiczy zdolności manualne, chwyt palcowy, skupienie i cierpliwość.
Piękna lalka uszyta przez dziecko to nie tylko dumne dziecko, ale również rodzic. Może dzięki temu, rozwinie się pasja szycia? Kto wie!
Cena gotowego zestawu to 40 zł. Wiek rekomendowany to 8+. Myślę, że i 6-7 dadzą radę z małą pomocą rodzica to zrobić.
Link do sklepu: Lalka z kotkiem.

 

Zestaw edukacyjny Robot Mio

To zestaw droższy. Koszt takiej zabawki to około 80 zł. Jednak to taki zestaw, który jest połączony z obecnie modnym programowaniem. Sam robot jest słodki! Może to nie jest odpowiednie określenie, ale wygląda świetnie, a dodatkowa zabawa za programowaniem go, rozwija wyobraźnię, uczy programowania, logicznego myślenia, ale również zapewnia masę dobrej zabawy!
To coś dla dzieci, które fascynuje programowanie, robotyka, eksperymenty i dobrą zabawę! Clementoni rekomenduje tego robota dla dzieci od 7 roku życia. Podobnie jak w poprzednich pomysłach na prezent, obowiązkowa jest obecność rodzica.
Urodziny Adasia tuż, tuż. Programowanie lubi, składać również i ten robot, to coś, czym mogę go bardzo uszczęśliwić! Programowanie nie musi być wyłącznie z komputerem!

 

Zestaw kreatywny. Mała stolarnia

Drewniane zabawki zawsze są ta topie. Jak wybrać coś ciekawego, co posłuży dziecku dłużej, a przy okazji sprawi mu mnóstwo frajdy? “Zestaw kreatywny. Mała stolarnia” od pierwszego wejrzenia mnie zauroczyła! Cena zestawu to 65 zł. Trochę droższy niż cena wyznaczona na początku, ale możliwości, jakie daje to rekompensuje. Ze względu na małe metalowe elementy łączące drewniane części. Zestaw zawiera odpowiednią ilość elementów, by złożyć model z opakowania.
Brakuje mi w opisie ilości elementów. Mimo to zabawka daje ogromne możliwości tworzenia, wymyślania kolejnych konstrukcji. Zabawy klockami rozwijają dziecięcą wyobraźnię, również przestrzenną, koncentrację, cierpliwość i rozwija zdolności manualne.

Link do sklepu: Mała stolarnia

Która propozycja najbardziej przykuła Waszą uwagę? Mimo że większość propozycji jest dla dzieci powyżej 7 roku życia, mogę Was nakierować na nowe pomysły, dostosowane dla młodszych dzieci. Jestem ogromnie ciekawa co wybierzecie dla swoich dzieci. Podzielcie się propozycjami!

A dodatkowo mam dla Was konkurs!

Już 1 czerwca Dzień Dziecka oraz 5 urodziny bloga. Ostatnia chwila, by wybrać prezent dla dziecka. Przychodzę Wam z pomocą, wraz ze sklepem Smyk! Mamy dla Was 3 bony, każdy o wartości 50 zł na zakup w tym sklepie. A co należy zrobić?
Zadanie jest bardzo proste! W komentarzu poniżej należy podać link do zabawki ze sklepu internetowego Smyk, którą chciałabyś kupić dla swojego dziecka. Wyjaśnij swój wybór z 2-3 zdaniach. Wybiorę 2 odpowiedzi, które nagrodzę bonami. Trzeci bon zgarnie osoba, na fan page Kreatywnym Okiem. Tam również zadanie będzie takie samo!

Przeczytajcie poniższe zasady, zastosujcie się do nich i bawcie się dobrze!

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu jestem ja, autorka bloga Kreatywnym Okiem
 2. Sponsorem nagrody jest sklep internetowy Smyk
 3. Czas trwania konkursu – 23-26.05.2017 r. do godz. 23:59
 4. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na pytanie i podanie wieku dziecka- Jaki kreatywny/edukacyjny prezent chciał/chciałabyś dać dziecku z okazji Dnia Dziecka z asortymentu sklepu Smyk?
  – Odpowiedź należy zamieścić w komentarzu pod tym postem wraz z linkiem do sklepu.
 5. Jedna osoba może dać jedną odpowiedź na blogu oraz jedną na fan page.
 6. Osoby spokrewnione z organizatorem oraz sponsorem nie mogą brać udziału w konkursie.
 7. Konkurs przeznaczony dla osób pełnoletnich
 8. Nagroda:
  – 3 bony o wartości 50 zł każdy do wykorzystania w sklepie internetowym Smyk;
  z czego:
  – 2 bony będą do wygrania tu, na blogu
  – 1 bon do wygrania na fan page Kreatywnym Okiem
 9. Bony do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Smyk.
 10. Wybieranie wygranego komentarza:
  – Osobiście wybiorę komentarz, który zostanie nagrodzony. Pod uwagę będę brała pomysłowość, nieszablonowe myślenie i ciekawe rozwiązania oraz walory kreatywno-edukacyjne.
  – Dodając zdjęcie, autor oświadcza, że ma pełne do niego prawa i nie narusza dóbr osób trzecich.
 11. Zwycięzcę wybiorę w ciągu 3 dni oraz w tym czasie podam wyniki publicznie na fan page Kreatywnym Okiem oraz opublikuję aktualizację.
 12. Na adres mail zwycięzcy czekam 3 dni od ogłoszenia wyników, po tym czasie wybiorę innego zwycięzcę. Wiadomość należy wysłać w wiadomości prywatnej.
 13. Zastrzegam sobie prawo do ewentualnych opóźnień w ogłoszeniu wyników z przyczyn ode mnie niezależnych (np. brak dostępu do internetu), jednak będę dążyć by wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem.
 14. Dane mailowe zwycięzcy będą służyły wyłącznie w celu wysyłki nagrody. Nikomu nie będą udostępniane, przekazywane ani odsprzedawane.
 15. Wysyłką nagrody zajmuję się ja osobiście. Czas na wysyłkę wynosi 3 dni, od daty otrzymania adresu mail.
 16. Nagroda jest zwolniona z podatku zryczałtowanego z myśl ustawy o PIT art. 21 ust. 1 pkt 6, 6a i 68.
 17. Organizator składa przyrzeczenie publiczne w rozumieniu art. 919 i 921 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 121, z późn  zm.) .
 18. Konkurs trwa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wysyłka również na terenie kraju.
 19. W przypadku nie przestrzegania regulaminu zastrzegam sobie prawo do nie brania pod uwagę komentarza osoby naruszającej zasady konkursu.
 20. Udział w konkursie jest dobrowolny. Biorąc w nim udział akceptujesz ten regulamin.
 21. Wyłonienie zwycięzcy nie ma znamion loterii, losowania ani gier hazardowych w myśl przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 201, poz. 1540)
 22. Reklamacje można składać w ciągu 3 dni od opublikowania wyników konkursu. Czas rozpatrzenia reklamacji to 7 dni. Reklamację można zgłaszać w wiadomości prywatnej na fan page.
 23. Facebook w żaden sposób nie sponsoruje, nie organizuje i nie odpowiada za powyższy konkurs. Dane przekazywane do wysyłki nagrody są przekazywane wyłącznie organizatorowi oraz sponsorowi nagrody.

Wpis powstał we współpracy z marką Smyk.

 

WYNIKI

Pora ogłosić wyniki. Wybór był szalenie trudny. Każda odpowiedź, każdy prezent był wybrany sumiennie i zgodnie z zainteresowaniem dziecka. Mam tylko 3 bony, z czego 2 przyznam komuś z komentarzy na blogu, jeden zaś na fan page.
Oto i oni!
Odpowiedź Marcina, tak mnie rozbawiła, że śmiałam się jak szalona. Pewnie temu Tacie nie było tak do śmiechu. By córcia nie musiała już Taty strzyc, Tata otrzymuje bon do sklepu internetowego Smyk!
Drugi bon wędruje do Marii Salamon. Bliski jest nam temat kosmosu, a koraliki chodzą za mną już baaaardzo długo. A te świecące w ciemności kupuję! Nie wiem tylko, czy bardziej dla Adasia, czy dla mnie 😉
Gorąco dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wasze dzieciaki mają wspaniałych rodziców, którzy dbają o ich dobrą zabawę i rozwój!
Na fan page opublikuję, kto wygrał ostatni bon. A zwycięzców zapraszam na priv – fb lub mail (kreatywnymokiem@op.pl) w celu przekazania bonów.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Komentarz był, sprawdziłam. Wszystkie komentarze z linkiem musiałam zatwierdzić. Już wkrótce kolejny konkurs 🙂

 • iwona nal

  Nie wiem dlaczego, gdyż umieszczałam komentarz dnia 25.05, apozniej go nie widziałam i dlatego dodałam ponownie :(((
  Szkoda, jak pech to pech ;((

 • Marcin

  Ekstraaaa 🙂 dzięki!

 • Maria Salamon

  Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy! 🙂

 • Do Ciebie wędruje bon! Odezwij się na priv, przekażę bon.

 • Zapraszam na priv w celu odbioru bonu!

 • Basiu, Twojej odpowiedzi nie mogę brać pod uwagę. Napisałaś komentarz już po zakończeniu konkursu.

 • Iwona , Twojej odpowiedzi nie mogę brać pod uwagę. Odpowiedź dała była już po zakończeniu konkursu.

 • Możesz podesłać jeszcze raz link? Teraz przerzuca mnie na stronę główną Smyka

 • iwona nal

  http://www.smyk.com.
  Wybrałam taka grę ze względu na moje dzieciaczki aby mogly sie dalej rozwijać a w szczególności córka, która wymaga szczególnej uwagi i ciągłej "pracy". A poza tym od dawna marzy mi sie jakas gra firmy Granna, której przeczytałam juz tysiące wspaniałych opinii 🙂
  Iwona, mama Kasi i Michała

 • iwona nal

  A mój komentarz gdzie? :'(

 • Barbara Górska

  A ja wypatrzyłam taką mozaikę: http://www.smyk.com/quercetti-zestaw-kreatywny-mozaika-fantacolor-modular-2-kon-300-elementow-o-mix.html.
  Dlaczego? Szukałam czegoś, co będzie wielozabawowe, tzn. posłuży mojej dwójce do różnych celów. I już to widzę: oczywiście można z tych małych kolorowych kołeczków układać obrazki – i to na pewno moje dzieci będą robić w pierwszej kolejności. I nie raz. Innego dnia posunę mojej dwulatce miseczkę z kołeczkami do sortowania według kolorów i przy okazji ćwiczenia chwytu pęsetowego. Możemy je liczyć, układać sekwencje (czerwony, żółty, zielony, czerwony, żółty, jaki następny?), układać od najmniejszego do największego. Jednego dnia to będzie jedzenie dla lalek, drugiego grzybki do szukania w papierowym "lesie". Mój syn z pewnością będzie woził je jako "węgiel" swoimi pociągami z wagonami.
  Mieszkamy teraz na małej powierzchni – nie bez znaczenia jest dla mnie to, że mozaikę tę można przechowywać w małym opakowaniu.

 • Monika Kwiatkowska

  Voucher na zabawki wygrać bym chciała, wtedy radość w oczach dzieci bym ujrzała.
  Wybór zabawek mamy tu spory, lecz moja córeczka uwielbia memory.
  "Trefl, Kraina Lodu, Memos" dla niej bym wybrała, z mamusią od rana ciągle by grała.
  Starsza zaś córeczka potworów się boi, więc "Granna, Potwory do szafy" ze straszydłami ją oswoi.
  Wspólnie przegonimy nocne potwory i już nie przyjdą do nas żadne zmory!
  Obie te gry dziewczynkom bym kupiła, byłaby to dla nas bardzo miła chwila.
  http://www.smyk.com/gra-memos-kraina-lodu-trefl.html
  http://www.smyk.com/potwory-do-szafy-granna.html
  córeczki: Magdalena lat 4,5 oraz Martusia lat 2,5

 • kochacwszystko

  http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/121693/s/dumel-discovery-interaktywna-mapa-polski/

  Uzasadnić w max 3 zdaniach wybór, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że mój maluszek ma szansę na Polskich zakątków poznawanie, odkąd pamiętam lubił geografię, fascynowały go wyżyni, niziny, morza i jeziora , więc w tej fantastycznej zabawce znajdzie amatora 🙂

  Nie ukrywam, że i mnie ta mapa zaciekawiła, bo i mi wiadomości z czasów szkolnych by odświeżyła, więc miałbym okazję do wspólnego dzielenia czasu z synkiem, tworzenia wspólnych więzi i magicznej wyprawy po zakątkach polski , poznając nowe miejsca, mając lepszą orientację w terenie, więc nie ukrywam, że wygrana vouchera na zakup tej zabawki ze zniżką to moje marzenie.

  Kreatywnym okiem spojrzałem na synka i już wiedziałem, co dla niego wybrać ze sklepu "smyk" chciałem, to nie pluszaki lecz coś co uczy poprzez zabawę, co cieszy i jednocześnie zajmie honorowe miejsce na ścianie i będzie to w jego życiu najpiękniejsze, najcudowniejsze prezentowe wydanie.

 • Bożena Siemińska

  Kreatywnym Okiem bardzo dokładnie przejrzałam asortyment sklepu Smyk i wybrałam dla synka drewniane klocki alfabet i cyfry.

  Ktoś powie, że 20 miesięczne dziecko ma jeszcze czas na naukę literek i cyferek i że powinnam raczej wybrać pianinko lub misia, ale zaskocze Was…
  Franuś jeszcze nie mówi a umie pokazać cyfry od 1 do 9 oraz zna pół alfabetu! Jak i kto go nauczył?
  Sam to zrobił. Pewnego dnia zaczął pokazywać literki i cyferki w książeczkach, gazetach, nawet napisy na T-shirtach go interesowały i tak zapamiętywal.
  Nawet niektóre pojedyncze literki zaczął już wymawiać 😍
  Myślę że te klocki sprawia mu wiele radości! Będzie mógł poznawać litery, cyfry, kolory, a w dodatku budować wieże i garaże! Klocki te pobudza jego wyobraźnię, zmotywuja do nauki i zabawy!
  Oj bardzo byśmy je chcieli!!!
  Aaaa i zapomniałam dodać że kochamy drewniane zabawki!!!
  Dla nas one mają duszę!!! 💗

  http://www.smyk.com/woodyland-zestaw-klockow-drewnianych-alfabet-i-liczby.html

 • Elżbieta Kuźmińska

  Moje dzieci zdecydowały, że najfajniejszą zabawką na Dzień Dzieci byłby olbrzymi zestaw piasku kinetycznego. Zestaw Gigant to coś w sam raz dla trójki rozbrykanych małolatów. Zapewne dostarczy godzin kreatywnej zabawy – zamki, ciasta i ciasteczka, pojazdy i wiele innych pomysłów. Natomiast jako mama jestem za piaskiem kinetycznym z wielu względów – chwila spokoju dla mnie ;), zabawa, która pozytywnie wpływa na rozwój dla dzieci. Piasek kinetyczny szybko pozwala się posprzątać i w końcu, dzięki dużemu zestawowi skończyłyby się kłótnie między rodzeństwem.

  http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/247462/s/goliath-super-sand-zestaw-gigant-piasek-kinetyczny/

 • Maria Salamon

  Jednogłośnie został wybrany zestaw SES Creative. 2000 koralików, czyli godziny zabaw w skupieniu i kreatywnym tworzeniu. Planety, gwiazdy i co jeszcze nieograniczona wyobraźnia podpowie można w łatwy sposób stworzyć. Dzięki temu, że koraliki świecą w ciemnościach, zabawa jest jeszcze ciekawsza, a efekty z pewnością zapierać będą dech w piersiach. Moje córki uwielbiają takie zabawy, takie z nich małe artystki.

  http://www.smyk.com/ses-creative-koraliki-do-prasowanek-gwiazdy-swiecace-w-ciemnosciach-2000-szt.html

 • Danka Sarna

  W oko wpadła mi Fabryka Zabawnych Stempelków – 4M, odlewy gipsowe – stempelki, zestaw kreatywny.
  Idealny zestaw dla 5letniego Janka, który nie znosi kolorowania, ale uwielbia pisać tradycyjne listy (z pomocą rodziców), ozdabiać je, samodzielnie pakować do koperty, wrzucać do skrzynki i …czekać na odpowiedź. Już widzę, jak ozdabia list do kuzynki jej ulubionym wzorem – koronami księżniczki.

  http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-stempelki-4m.html

 • Danka Sarna

  W oko wpadła mi Fabryka Zabawnych Stempelków – 4M, odlewy gipsowe – stempelki, zestaw kreatywny.
  Idealny zestaw dla 5letniego Janka, który nie znosi kolorowania, ale uwielbia pisać tradycyjne listy (z pomocą rodziców), ozdabiać je, samodzielnie pakować do koperty, wrzucać do skrzynki i …czekać na odpowiedź. Już widzę, jak ozdabia list do kuzynki jej ulubionym wzorem – koronami księżniczki.

  http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-stempelki-4m.html

 • Danka

  http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-stempelki-4m.html

  W oko wpadła mi Fabryka Zabawnych Stempelków – 4M, odlewy gipsowe – stempelki, zestaw kreatywny.
  Idealny zestaw dla 5letniego Janka, który nie znosi kolorowania, ale uwielbia pisać tradycyjne listy (z pomocą rodziców), ozdabiać je, samodzielnie pakować do koperty, wrzucać do skrzynki i …czekać na odpowiedź. Już widzę, jak ozdabia list do kuzynki jej ulubionym wzorem – koronami księżniczki.

 • Danka

  W oko wpadła mi Fabryka Zabawnych Stempelków – 4M, odlewy gipsowe – stempelki, zestaw kreatywny.
  Idealny zestaw dla 5letniego Janka, który nie znosi kolorowania, ale uwielbia pisać tradycyjne listy (z pomocą rodziców), ozdabiać je, samodzielnie pakować do koperty, wrzucać do skrzynki i …czekać na odpowiedź. Już widzę, jak ozdabia list do kuzynki jej ulubionym wzorem – koronami księżniczki.

  http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-stempelki-4m.html

 • Danka

  W oko wpadła mi Fabryka Zabawnych Stempelków – 4M, odlewy gipsowe – stempelki, zestaw kreatywny.
  Idealny zestaw dla 5letniego Janka, który nie znosi kolorowania, ale uwielbia pisać tradycyjne listy (z pomocą rodziców), ozdabiać je, samodzielnie pakować do koperty, wrzucać do skrzynki i …czekać na odpowiedź. Już widzę, jak ozdabia list do kuzynki jej ulubionym wzorem – koronami księżniczki.

  http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-stempelki-4m.html

 • Marcin

  EASY Fryzjer ciastokreacja – może gdyby moja szalona córka ją miała nie obcięłaby włosów wszystkim swoim lalkom, ale i mnie też pewnego niedzielnego poranka? Nie muszę chyba mówić jaką minę miała fryzjerka w naszym salonie osiedlowym, gdy przyszedłem na "poprawki"…

  http://www.smyk.com/easy-ciastokreacja-fryzjer-masa-plastyczna-zestaw.html

 • Marcin

  http://www.smyk.com/easy-ciastokreacja-fryzjer-masa-plastyczna-zestaw.html

  EASY Fryzjer ciastokreacja – może gdyby moja szalona córka ją miała nie obcięłaby włosów wszystkim swoim lalkom, ale i mnie też pewnego niedzielnego poranka? Nie muszę chyba mówić jaką minę miała fryzjerka w naszym salonie osiedlowym, gdy przyszedłem na "poprawki"…

 • Danka

  W oko wpadła mi Fabryka Zabawnych Stempelków – 4M, odlewy gipsowe – stempelki, zestaw kreatywny.

  Idealny zestaw dla 5letniego Janka, który nie znosi kolorowania, ale uwielbia pisać tradycyjne listy (z pomocą rodziców), ozdabiać je, samodzielnie pakować do koperty, wrzucać do skrzynki i …czekać na odpowiedź. Już widzę, jak ozdabia list do kuzynki jej ulubionym wzorem – koronami księżniczki.

  http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-stempelki-4m.html

 • Magdalena Świtała

  Odkąd synek zobaczył pędzący na sygnale wóz strażacki nie możemy spokojnie przejść obok remizy, nie wspominając o sklepowych wystawach, na których dumnie prezentują się wozy strażackie. To obowiązkowy przystanek podczas każdego spaceru. A jeszcze większa frajda jest wtedy, kiedy wozy są właśnie myte, jadą na akcję bądź z niej wróciły! Syn może godzinami stać i wpatrywać się w lśniące czerwienią karoserie. Wiadomo od razu, jaka zabawka jest jego marzeniem 😉 Jego biblioteczkę zapełniają książki o dzielnych strażakach, na półkach stoją zabawki związane z pożarnictwem (auta, figurki, puzzle, itp.), ulubiona bajka w telewizji to ta o strażaku Samie a na balu karnawałowym w przedszkolu debiutował oczywiście w stroju strażaka. Przed snem codziennie czytamy lub oglądamy jedną ze strażackich książeczek. Oczywiście większość zabaw jest związana z pożarami, gaszeniem ognia i jadącymi na sygnale samochodami. Nasz blok stoi naprzeciwko remizy i nawet nocne wycie syreny nie przeszkadza dziecku w spokojnym śnie 😉 Uwielbia naśladować sygnały wydawane przez wóz strażacki (czasami nas trochę uszy bolą;)), wąż ogrodowy zmienia się na działce w strażacką sikawkę a na widok straży ogniowej z radości otwiera buzię i dużymi jak pięciozłotówki oczami z zachwytem wpatruje się w to niezwykłe dla niego widowisko. I pewnie nie inaczej będzie, kiedy zobaczy co wybrałam w Smyku:
  http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/200280/s/strazak-sam-woz-strazacki-rc-zdalnie-sterowany/. Nie dość, że to wóz strażacki, to jeszcze potrafi jeździć i buczeć, jak prawdziwy! No i chyba nie muszę dodawać, że jeździ nim strażak Sam 😉 Coś mi się wydaje, że nasz syn zostanie pewnie dzielnym ratownikiem – strażakiem (a wiadomo, za mundurem panny sznurem, ale ciiii… ;))

 • to wi

  http://www.smyk.com/smiki-straz-pozarna-pojazd-z-dzwiekiem.html

  Synek ma niecałe dwa latka i już mówi , że chciałby być STRAŻAKIEM i ludziom pomagać, wielkiej czułości i opieki od naszek kruszynki nie musimy wymagać, bo ciągle udaje że gdzieś się pali i ludziom pomocy udziela , i jego entuzjazm nam jako rodzicom się wszakże udziela . Ten pojazd straży pożarnej w kreatywny sposób pomógłby kreować synkowi świat pełen wrażeń, przygody pełne pasji i działania realistyczne, i nie ukrywam, że sprawności ruchowe, pobudzenie wyobraźni z tą zabawką byłoby fantastyczne. Kreatywym Okiem patrzę na walory i plusy posiadania tej zabawki i powiem Ci szczerze, że w wielką karierę synka jako strażaka ja wierzę,i pragnę móc dzięki wygraniu tego vouchera spełnić dziecięce marzenia, a na widok tej zabawki, mój synek padnie z wrażenia, słychać będzie tylko piski radości, dźwięki syreny – i właśnie dlatego wraz z ukochaną tej zabawki dla synka chcemy !
  Pozdrawiam Tata, Tomasz 🙂

 • iwona nal

  http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/203953/s/granna-gra-logiczna-madry-zamek-smart/
  Wybrałam taka grę ze względu na moje dzieciaczki aby mogly sie dalej rozwijać a w szczególności córka, która wymaga szczególnej uwagi i ciągłej "pracy". A poza tym od dawna marzy mi sie jakas gra firmy Granna, której przeczytałam juz tysiące wspaniałych opinii 🙂
  Iwona, mama Kasi i Michała

 • Renia Ka

  Córka jest małą fanką kucyków My little Pony. Już od dawna marzy o tej księżniczce, więc chciałabym spełnić jej małe marzenie 🙂 Właśnie oglądałyśmy razem na stronie kucyki i Wiki powiedziała, że chcę Celestię 😉 I co ja mam teraz zrobić hihi. Obiecałam, że dostanie jak będzie grzeczna 🙂
  (resztę mama dopłaci 😉
  Pozdrawiamy 🙂
  Renia i Wiki
  (na fb Renia Ka)
  http://www.smyk.com/my-little-pony-zestaw-ksiezniczka-celestia.html

 • Renia Ka

  Córka jest małą fanką kucyków My little Pony. Już od dawna marzy o tej księżniczce, więc chciałabym spełnić jej małe marzenie 🙂 Właśnie obie przeglądałyśmy asortyment w sklepie i mała beksa powiedziała, że już teraz chce i mam jej zamówić… i co ja mam teraz zrobić??? 😉
  (resztę mama dopłaci 😉
  http://www.smyk.com/my-little-pony-zestaw-ksiezniczka-celestia.html

  pozdrawiamy Renia i Wiki
  (na fb jako Renia Ka)

 • Anna Wróblewska-Bielec

  hmm, wybór nie jest łatwy. Z moją zmorką robimy sporo eksperymentów (dlatego też na dzień dziecka schowany w szafie mamy już zestaw prof. Alberta "Anatomia człowieka", będziemy robić eksperymenty poznając przy tym funkcjonowanie naszego organizmu), sporo też prac plastycznych wykonujemy aczkolwiek robimy je same zamiast kupować gotowych zestawów do złożenia – jak dla nas jest to to forma bardziej kreatywna. A z propozycji smyka wybrałabym grę logiczną "Dinozaury" Przerobiłyśmy już trzy świnki i czerwonego kapturka a ta ma coś jeszcze czego tamte dwie nie miały, a mianowicie dinozaury, które Aga uwielbia:) http://www.smyk.com/catalog/product/view/id/212059/s/granna-smart-games-dinozaury-gra-logiczna/

 • Ciekawe te Wasze propozycje… Dla Dusi jednak patrzyłabym coś innego 😉 Np. coś z serii Doh Vinci, czy Fabrykę świeczek albo to co zgłaszam tutaj w ramach udziału w konkursie 😉 czyli spirograf. Czemu? Bo sama pamiętam taką zabaweczkę z dzieciństwa i bardzo lubiłam a kilka dni temu Cócia widziała na reklamie i spodobało się Jej 🙂 http://www.smyk.com/zestaw-kreatywny-spirograf-ses-creative.html

 • Cóż, kiedy syn już sobie zamówił konkretny prezent i nie ma z nim negocjacji żadnych 😉