Gry i zabawy, Gry i zabawy w domu, Gry planszowe, Gry planszowe dla dzieci, Rodzinne gry planszowe

Hunger. The show -dołącz do telewizyjnego show!

hunger the show

W telewizji co rusz powstają nowe teleturnieje czy inne show. Teraz jest również całkiem nowy program! Hunger to reality show na bezludnej wyspie. Grupa śmiałków walczy o pożywienie i części do tratwy, by wygrać teleturniej. Komu się to uda? A może macie sami ochotę wziąć w tym udział?

The hunger to reality show w formie…. planszówki! Dokładnie tak. Grupa rozbitków-graczy walczy o pożywienie, bez którego nie  przeżyje, kombinuje jak zdobyć części tratwy oraz przechytrzyć przeciwników.

Wysportowane, w skąpych strojach (w końcu gorąco jest na wyspie) czekają na kolejnych ruch gracza. Do wyboru są 3 postacie kobiecie i 3 mężczyzn. Każdy gracz ma do wykonania w rundzie jedną akcję i do wyboru jedno miejsce.  Jak to się potoczy? Kto wygra i w jaki sposób?

Gra karciana Hunger. The show

W niedużym pudełku czeka na graczy 90 kart, 138 żetonów, instrukcja i plansza 3D, która skrywa się w pudełku. Wśród kart, kryją się karty postaci, akcji, miejsc, wydarzeń. Należy się nimi podzielić tak, jak wskazuje instrukcja. Ilość kart miejsca zależy od ilości graczy. Im więcej osób gra, tym więcej kart miejsc jest dostępnych.
Wszystko zostało rozdzielone, można przejść dalej, czyli zapoznać się z kartami akcji i miejsca. Grając we 2 osoby – dobieramy karty miejsca – obozowisko i plażę. Bardzo skromnie. Gdy graczy jest 3, dochodzi karta dżungli, przy minimum 4 graczy również góry.
Akcje, jakie można wykonać to : poszukiwanie części tratwy, zbieranie owoców, polowanie na kurczaki, ochrona, kradzież – karta karta przedstawia inną postać z daną czynnością. Okładki kart dobieramy w kolorze swojego gracza.
W tajemnicy przed innymi wybieramy akcję, jaką chcemy wykonać oraz jej miejsce. Trzeba również pamiętać o tym, co wolno, a co jest zakazane. Trzeba wykazać się sprytem, by przechytrzyć przeciwnika. Musimy również pamiętać o pożywieniu, które każdego wieczoru (czyli na końcu rundy) oddajemy w ilości 4 porcji.
Jak to bywa na wyspach, szaleją również tam burze, czasem plaga szczurów opanowuje obozowisko, a czasem jest po prostu spokojny dzień.
Gra toczy się do momentu, aż zostanie jeden gracz, została odkryta karta show lub w sytuacji, gdy żaden z graczy nie ma pożywienia, rozstrzygamy wygraną, licząc elementy tratwy.

Krok po kroku

1. Po przygotowaniu planszy, rozdzieleniu żetonów i rozdaniu kart graczy, akcji i miejsc, musimy przygotować karty zdarzeń.
2. Pierwszy z graczy, otrzymuję kartę lidera i rozpoczyna rundę.
3. Gracze w tajemnicy przed innymi wybierają 2 karty – jedną akcję i 1 kartę miejsca.
4. Równocześnie odkrywają swoje karty i porównują wynik. Jeśli każdy z nich poszedł po coś innego, w otrzymują po 2 żetony danej rzeczy. Gdy jednak poszli po to samo, otrzymują po 1 żetonie. Mowa tu o grze na 2 graczy. Można również próbować okraść przeciwnika.
5. Po zebraniu żetonów odkrywamy kartę ze stosu zdarzeń i rozpatrujmy jej znaczenie.
6. Koniec rundy, czyli oddajemy porcję jedzenia. Pamiętając, by nie dopuścić do braku pożywienia, gdyż gra się dla nas skończy.
7. Karta lidera przechodzi w ręce gracza, który siedzi po lewej stronie lidera.

8. Gramy do momentu opisanego powyżej.

hunger the show

 

hunger the show

 

hunger the show

 

hunger the show

 

hunger the show

 

hunger the show

 

hunger the show

 

Podsumowanie gry

Instrukcja jasno wyjaśnia poszczególne kwestie, zasady są proste, jednak są rzeczy, które mi przeszkadzają.
Karty akcji. Jeden gracz ma wizerunki wszystkich graczy z różnymi akcjami. Jest to mylące. Dużo przejrzyściej byłoby, gdyby każdy gracz miał karty ze swoim wizerunkiem. Przecież to ja zbieram owoce dla siebie, a nie mój przeciwnik.
Również pokazane akcje wymagają lekkiego zastanowienia, czy dobrze je rozumiemy. Brakuje mi tu opisu w instrukcji. W szczególności mam tu na myśli karty z owocami.
Karty wydarzeń neutralne. Po co je używać, skoro i tak nic się nie dzieje?
Wariant na 2 osoby.  Kompletnie się nie sprawdza. Nie ma interakcji lub jest minimalna. Gra sprawdzi się lepiej na 4-6 osób. Wtedy na pewno każdy z kimś się spotka na jednym z pól.
Fajna graficznie gra, z prostymi zasadami, ale zdecydowanie na większą liczbę osób. Przy 2-3 graczach gra jest nudna i nieciekawa.

Przeznaczona jest dla graczy w wieku od 7 lat-zasady powinny dzieci zrozumieć. Czas gry to około 15 minut. Cena regularna 59,95 zł.

 

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • To jedna z tych niewielu gier, które nas wyjątkowo nie zachwyciły 🙂

    Przynajmniej mnie!

  • To jedna z tych niewielu gier, które nas wyjątkowo nie zachwyciły 🙂

    Przynajmniej mnie!

  • Ostatnio polubiliśmy gry karciane i ta też wydaje się ciekawa, tylko rzadko mamy okazje pograć w większym gronie.

  • Ostatnio polubiliśmy gry karciane i ta też wydaje się ciekawa, tylko rzadko mamy okazje pograć w większym gronie.