Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Strefa Rodzica

Organizer na biurko Minecraft-zrób to sama!

organizer minecraft z kartonu

Długopisy, ołówki, pisaki, kredki! Ile tego ma każde dziecko. Jak nad tym zapanować?  Można zrobić słoiczki Lego na pisadła, takie jak tu-pojemniki Lego, a gdy nadal jest mało miejsca, polecam organizer z kartonu! Wykonacie go sami w domu z pomocą kleju na gorąco i farb. Ten jest świetny na fanów gry Minecraft, ale to od Was zależy, co na nim się znajdzie.

Wykonanie takiego organizera zajmuje nawet kilkanaście godzin. Jednak wliczam tu również malowanie, poprawki, lakierowanie. Samo wycinanie, klejenie to kwestia kilku godzin.

Krok 1 – przygotowanie szkicu

Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć organizer, co potrzebujemy w nim oraz jaki duży ma on być. Nasz ma 42 cm długości, pośrodku jest część niezabudowana, gdyż gniazdo prądu jeszcze mamy w tym miejscu, węższe dla pisadeł, szersze na szufladkę i książki.
Rozrysowałam sobie szkic, by mieć oparcie do dalszego działania.

Krok 2 – przygotowanie materiałów

Na pewno będą potrzebne:
 • kartony
 • klej i pistolet na gorąco
 • ołówek
 • nożyczki
 • linijka
 • taśma
Do dalszej obróbki:
 • stare gazety
 • klej wicol/magic rozrobiony z wodą
 • pędzel
 • farby
 • lakier do drewna
Pora przygotować potrzebne elementy. Na zdjęciach napisałam wymiary poszczególnych elementów oraz ich wymiary. Zdarzyło się, że musiałam odrobinę dociąć. Główny stelaż (boki, tył i spód) skleiłam podwójnie kartonem, by był stabilniejszy.

 

 

 

 

 

 

 

Krok 3 – klejenie stelaża

Teraz będzie trudniej. Musimy skleić w całość nasz organizer. Rozpoczęłam od sklejenia głównych elementów, następnie główne “ścianki działowe”, a potem mniejsze elementy. Na sklejenie użyłam 4 laski kleju (210 mm).
W szufladzie podłogę podkleiłam dodatkowym kartonem, by swobodnie mogła się wysuwać. Powstała ona ze ścinek kartonu, a sklejona klejem taśmą i klejem na gorąco.

 

UWAGA NA PALCE! Klej na gorąco należy używać rozważnie, gdyż strasznie parzy.

Pora na docinki wystających elementów i przymiarkę czy wszystko pasuje. Jeśli wszystko się zgadza, można przystąpić do kolejnego etapu, czyli oklejania papierem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 4 – oklejanie papierem i malowanie farbą akrylową

Stare gazety podarłam na mniejsze kawałki i oklejałam wicolem rozrobionym z wodą. Szczególną uwagę zwracałam na kanty, by dokładnie je zakryć. Po wyschnięciu pomalowałam całość białą farbą akrylową. Lekko się pofałdowało, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu.
Krok 5 – dekoracja i lakierowanie
Ten etap zajął mi najwięcej czasu. Minecraft, czyli całe miliony kwadracików! By ułatwić sobie malowanie, narysowałam kratownicę na organizerze. Farbami plakatowymi (mogą być akryle) namalowałam wcześniej uzgodnione postacie i zwierzęta oraz trawę i ziemię.
Ziemię malowałam ciemnobrązową, złotą i jasnobrązową farbą, trawę ciemną zielenią i żółtą. Gdy farba była jeszcze wilgotna, mokrym pędzlem rozsmarowałam kolejne elementy, by trochę się zlały i nie było widać miejsc łączenia poszczególnych kwadracików. Efekt wyszedł całkiem fajny.
Postacie i zwierzęta wymagały więcej precyzji. Nie do końca jestem zadowolona z ludzi, jakie są na samym dole, ale ważne, że podobają się Adasiowi.

Polecam użyć sztywnego pędzla o prostym włosiu. Dużo łatwiej się takim maluje.

Poprawki można nanieść np. czarnym markerem – obwód poszczególnych elementów postaci. Gdy farba dobrze wyschnie, można malować lakierem. By farba nie spłynęła, warto spryskać lakierem do włosów, a następnie pomalować lakierem do drewna akrylowym. Teraz pozostaje tylko ustawić organizer, poukładać wszystko jak trzeba i cieszyć się efektem!

 

 

 

 

 

Najtrudniejsze, a zarazem najżmudniejsze było malowanie trawy i ziemi. Starałam się dokładnie, ale zupełnie niepotrzebne, gdyż rozmazywałam wszystko lekko razem.  Co się namazałam to moje 😉

 

 

 

 

 

 

 

Organizer na biurko Minecraft


 

 

 

organizer z kartonu

 

organizer z kartonu

 

Pierwszy organizer zrobiłam dla siebie. Prosty, pomalowany na biało, ozdobiony taśmami washi od Tesy. Jak Wam się podoba taki sposób na organizację pisadeł? Która forma bardziej przypadła Wam do gustu? A może macie zrobione swoje własne kartonowe organizery? Jeśli tak pokażcie koniecznie!
organizer z kartonu

 

organizer z kartonu

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Mój syn zażyczył sobie na urodziny piniatę-creepera 😉

 • Mój syn zażyczył sobie na urodziny piniatę-creepera 😉