Edukacja, Edukacja szkolna, Edukacja wczesnoszkolna, Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Kreatywne zabawy dla przedszkolaków, Mały Przyrodnik, Projekty, Strefa dziecka, Strefa Rodzica

10.10 Dzień Drzewa – Mały Przyrodnik

10.10 dzień drzewa

10.10 to Dzień Drzewa. o wyjątkowy dzień, w którym te różnorodne rośliny mają swoje święto. Każde z nich jest wyjątkowe i zasługuje na szacunek i chwilę uwagi. Przygotowałam 3 zadania dla chętnych osób w projekcie Mały Przyrodnik, właśnie z tej okazji.

Dla tych, co nie wiedzą czym jest projekt Mały Przyrodnik, odsyłam Was do postu z zasadami. Wykonanie zadań jeszcze przed nami, ale są to proste pomysły, które z chęcią wykonamy. Również Was do tego zachęcam!

Zobaczcie minutowy filmik, a wszystko stanie się jasne.

W zadaniach specjalnych była dłuższa przerwa, ale wracamy do stałego trybu zabawy. Nieodłącznym elementem jest filmik promujący właśnie zadanie miesiąca.

Ciekawe strony i pomysły na Dzień Drzewa

Podpowiem Wam o ciekawych stronach, z których my na pewno skorzystamy podczas zabaw.

Jedną z nich strona z zabawami przyrodniczymi dla dzieci w wieku szkolnym. Nauka odbywa się na stronie internetowej Poznajemy drzewa i krzewy. Dodatkowo jest opcja pobrania gotowego zestawu pytań dla ucznia! Świetny pomysł, który pomoże podsumować zdobytą wiedzę. Ja już mam wydrukowany ten quiz!

Klik -> Poznajemy drzewa i krzewy

Drugą stroną, którą uwielbiam i czerpię inspirację jest Ekokalendarz. Niesamowita strona z ogromną wiedzą, kartami pracy na różne świąteczne dni związane z przyrodą. Nie mogło zabraknąć również Dnia Drzewa w Ekokalendarzu. Pakietu edukacyjnego nie ma na temat drzew, ale mimo wszystko, znajdziecie tam całe mnóstwo pomocy i inspiracji.

Jednym z zadań jest wyhodowanie własnego drzewa. My takie drzewko wyhodowaliśmy już kiedyś. Była nim wierzba. Teraz spróbujemy to zrobić z pestki jakiegoś owocu.

Z awokado nam nie wyszło. Co polecacie do posadzenia z pestki? Macie swoje ulubione drzewka własnoręcznie wyhodowane? Pochwalcie się nimi!

A tuż poniżej gorąco zachęcam do dzielenia się pomysłami z okazji Dnia Drzewa poprzez Inlinkz. W razie problemów proszę napisać.

Już nie mogę się doczekać Waszych postów, pomysłów i zabaw!

  • Po wakacyjnej przerwie chętnie wrócę do projektu Mały przyrodnik. Też uwielbiam drzewa. Zobaczymy, co uda się przekazać moim małym dzieciom. Pewnie skupię się na kolorowych liściach.
    Co do hodowania to jeszcze nigdy nie udało mi się nic samej doprowadzić do rozkwitnięcia. Ale pamiętam moją babcię w latach 90-tych, której udało się z mandarynką 🙂

  • Ja uwielbiam drzewa, a szczególnie te jesienne, pełne złota i czerwieni 🙂

  • Ja kiedyś z pestki mandarynke hodowałam. Ładnie rosła ale potem mi ją ktoś piwem podlał:-(