Walentynki to dzień, w którym bardziej okazujemy miłość ukochanym. Zamiast zwykłej kartki walentynkowej zrób z dzieckiem specjalną kartkę-zdrapkę. Gotowe szablony znajdziesz na końcu tego posta. 

Każdego dnia powinniśmy pamiętać o okazywaniu miłości bliskim. Rodzicom, dzieciom, mężowi czy rodzeństwu. Życie jest za krótkie, by żywić same przykrości. Podaruj im taką kartkę bez okazji. Na pewno będą mile zaskoczeni i wywołasz tym uśmiech na twarzy.

Przygotowałam dla Was kilka kartek, które możecie pobrać i wydrukować w domu, a następnie zrobić z nich zdrapki. Pamiętajcie, że farbka musi mieć kilka godzin na wyschnięcie.

Jak zrobić kartkę-zdrapkę na walentynki?

 

Po wydrukowaniu i wycięciu kartek, wybierzcie kolor farby, którym będziecie malować serducha lub baloniki. Polecam ciemne kolory, gdyż jasnymi będzie problem z zakryciem napisu. Potrzebna będzie również świeczka i można zaczynać.

  1. Miejsce, które ma być zdrapką smarujecie świeczką lub kredką świecową. Zawsze można podebrać dziecku  na chwilę 😉
  2. Farbę plakatową/akrylową mieszacie z płynem do naczyń. Kropla płynu i trochę farby. Nie podam dokładnych ilości, gdyż mieszam to “na oko”.
  3. Malujecie miejsce ze świeczką przygotowaną mieszaniną i czekanie aż wyschnie.
  4. Jeśli przebija, potrzebne będą kolejne warstwy.
  5. Suszyć można na grzejniku, wtedy dużo szybciej można nałożyć kolejną warstwę. Suszarka też może okazać się przydatna.

U nas były to nawet 4 warstwy (3 i 4 to sama farba) w przypadku koloru złotego i różowego.  Kolor granatowy ładnie pokrył i już jedna warstwa zakryła tajemniczy napis. Po wyschnięciu (porządnym!), można zapakować kartkę do koperty i porzucić ukochanej osobie lub po prostu ją wręczyć i niech sprawdzi, co otrzyma z okazji walentynek.

kartki-zdrapki-na-walentynki-4
kartki-zdrapki-na-walentynki-10
kartki-zdrapki-na-walentynki-1
kartki-zdrapki-na-walentynki-2
kartki-zdrapki-na-walentynki-12
kartki-zdrapki-na-walentynki-14

Walentynki tylko dla zakochanych par?

 

To dzień, w którym mamy mówić, że kochamy. A czy tylko zakochane pary mogą to robić? A może warto dziecku dać taką kartkę specjalnie dla niego? Przecież te nasze dzieciaki również kochamy. Przygotowałam specjalnie dla nich kartkę z kuponami. Ma do wyboru kilka rzeczy, które może zrobić z rodzicem. Odrywa kuponik, pokazuje rodzicowi i wspólnie spędzają czas, robią to co jest na karteczce. To jak, skusisz się?

kartki-zdrapki-na-walentynki-3
kartki-zdrapki-na-walentynki-5
kartki-zdrapki-na-walentynki-9
kartki-zdrapki-na-walentynki-6
kartki-zdrapki-na-walentynki-8
kartki-zdrapki-na-walentynki-13

Drapu, drap!

Pora na drapanie! Farba wyschła, więc można sprawdzić jak wychodzi sprawdzanie ukrytych napisów. Jest ciężko, bo farby jest dużo, ale frajda niesamowita! Spieszcie się, bo czasu mało a taka niespodziana będzie niezapomniana.

kartki-zdrapki-na-walentynki-15

kartki-zdrapki-na-walentynki-16
kartki-zdrapki-na-walentynki-17
kartki-zdrapki-na-walentynki-18
kartki-zdrapki-na-walentynki-20
kartki-zdrapki-na-walentynki-19

POBIERZ KARTKI-ZDRAPKI WALENTYNKOWE

Zobacz również