52 książki w 52 tygodnie
Książki,  Książki dla młodzieży,  Książki dla rodziców,  Strefa Rodzica

52 książki w 52 tygodnie – Czytam książki

Rok ma 365 dni, czasem 366, ale jedno jest pewne. Ma 52 tygodnie. To długi okres, wiele w tym czasie robimy? Czy znajdujemy czas na czytanie książek i gazet? Czy nasze dzieci czytają książki, bo muszą czy chcą? Nie bądź statystycznym Polakiem, czytaj książki!

Czytanie książek to nie tylko “zabijanie” wolnego czasu, ale przede wszystkim dobra rozrywka, rozwija kreatywność, myślenie, pogłębia słownictwo i otwiera w nas nowe przemyślenia i rozbudza chęć poznawania świata. To tylko kilka cech dla których warto czytać książki. Znajdzie się ich o wiele więcej.

Teraz chciałabym Was zaprosić do wspólnej akcji “52 książki w 52 tygodnie z Kreatywnym Okiem“. Naszym celem jest przeczytanie 52 książek w ciągu roku. Każdy z osobna oczywiście 😉 Wychodzi jedna książka na tydzień. Niby nie dużo, ale nie zawsze mamy chęć czy siły na czytanie codziennie po kilkadziesiąt stron. To po co więc ta liczba?

Podejmij wyzwanie!

Głównym celem jest jednak rozwijanie czytelnictwa w naszych domach. To piorytetowy cel, który przyświeca akcji. Im więcej tym fajniej, ale nic przez przymus. A książki są różnej grubości, więc to również ma wpływ.

Minęło kilka tygodni. U mnie statystyka wychodzi słabiej, ale może uda się nadrobić? Oto lista książek, które przeczytałam w tym roku. Może zobaczycie ciekawy tytuł, a może dołączycie do grupy wyzwaniowej?

Baśniobór – pierwsza książka 2018 r.

O tej pozycji przeczytacie w osobnym poście, gdyż ją recenzowałam jakiś czas temu.

Gwiazdka z nieba. Promyk słońca.

Pierwszy tom serii mazurskiej polskiej pisarki Katarzyny Michalak. Piękna opowieść o przyjaźni, bólu i niespełnionej miłości. Marta, lekarka, która przyczyniła się do tragedii w jednym ze szpital. Mateusz, który został oszukany i stracił wszystko co miał i Nataniel. Najmłodszy z całej trójki, ale równo dużo przeżył i stracił.

Każdy z nich trafia do mazurskiej wsi, Sennej, gdzie próbują ułożyć życie na nowo. Nawet tam, w miejscu oddalonym od miasta, ich życie będzie wystawiane na próbę czasu, miłości i decyzji, które zaważą na ich losach.

Drugi tom to kontynuacja niesamowitej powieści, która przynosi jeszcze więcej przygód, łez, śmiechu i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka tak operuje słowem, że nie można tu nic przewidzieć. Nie można się oderwać dopóki nie przeczyta się ostatniego zdania.

Z każdą kolejną stroną wciąga jeszcze bardziej, aż do ostatniej strony. Każdy rozdział zaskakuje, a gdy książka się kończy nie można doczekać się kolejnego tomu!

Trzeci tom dopiero w maju! Oczekiwanie na ostateczną część jest trudne, ale i ekscytujące. Jestem ogromnie ciekawa jak potoczą się losy bohaterów. Czy zaznają szczęścia? Czy może wcale nie będzie tak dobrego zakończenia?


Niezgodna. Zbuntowana. Wierna. Cztery

4 kolejne książki tworzące jedną sagę. Veronica Roth, młoda pisarka w swojej trylogii (Cztery to najstarsza część, napisana po ukończeniu trylogii, ale od niej zaczyna się cała saga) historię zburzonego miasta, gdzie ludzie żyją w sekcjach. 4 różne sekcje, które wyróżniają się osobnymi cechami. W wieku 16 lat, młodzież musi wybrać do jakiej frakcji chce należeć – Altruzim, Erudycja, Serdeczność czy Nieustraszoność.

Główna bohaterka, Beatrice czuje się stłamszona w Altruzimie. Powinna pomagać, nie być egosityczna, dla nich liczy się tylko inny człowiek. Dziewczynie to nie odpowiadało, a podczas testu przynależności wykazuje cechy więcej niż jednej frakcji… Od tej pory jej życie ulegnie zmianie. Musi uważać, by się nie zdradzić, by przeżyć i wykazać się siłą i odwagą.

Podczas swego życia poznaje prawdziwych przyjaciół, miłość, ale również ogromny ból i dowiaduje się rzeczy, o których nie miała pojęcia. I nie tylko ona.

To książki utrzymane w klimacie fantasy, ale również z ogromnym światem realnym. Genialne, mocne książki, które czytałam z zapartym tchem.

Księżna

Książka D. Steel. Lubię książki tej autorki, bo jest w czym wybierać. W tej, przenosimy się w czasy dawnej Anglii, gdzie tylko mężczyźni mieli prawa. Po śmierci ojca, młoda księżna musi opuścić swój dom i iść na służbę do znajomych jej brata. Ukrywa on przed wszystkimi rodzinne relacje z przyrodnią siostrą.

Wszystko układa się w nowym miejscu dobrze, aż zostaje oskarżona o nagabywanie jednego z gości dworu. Zostaje wyrzucona bez referencji i musi radzić sobie sama. Po tułaczce trafia do Francji. Tam poznaje młodą prostytutkę i wpada na pomysł otworzenia domu publicznego.

Historia bardzo młodej, ale rezolutnej i mądrej kobiety, która dzięki swoim decyzjom po opuszczeniu dworu staje się słynna na cały Paryż, ale czy znalazła miłość i spokój?

Czarownica

Obecnie czytam Czarownicę, szwedzkiej pisarki kryminałów C.Lackberg. Akcja toczy się w małym miasteczku, gdzie tragedia goni tragedię, a w międzyczasie przeplata się chwilami radości.

W tej części, ginie 4 letnia dziewczynka. Jej ciało znajdą w tym samym miejscu co 30 lat temu inną dziewczynkę w tym samym wieku. Czy to przypadek?

A co u Was obecnie jest czytane?

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.