Czy bycie prawdziwym to znaczy to samo co być żywym? Czy te pojęcia są wymienne? Jak to się ma do pluszaków? Poznajcie historię “Aksamitnego królika”, który stał się prawdziwy.

Każde dziecko ma jakąś ulubioną zabawkę. Czasem jest to pluszowy miś, samochodzik czy ukochana, szmaciana lalka. Wszystko zależy od dziecka, ale jest coś co łączy je wszystkie. To miłość, którą dziecko obdarza zabawkę, a ta staje się prawdziwa.

Tak samo było z aksamitnym królikiem. Poznajcie jego historię.

Było to Boże Narodzenie. W skarpecie na prezenty znalazł się uroczy, piękny puchaty króliczek. Zauroczył chłopca, że ten nie odstępował go na krok. Gdy otrzymał kolejne podarki, szmaciany królik stał się mniej widoczny.

Długo leżał zapomniany na dnie szafy lub wśród innych zabawek na podłodze. Tak jak jedna z wielu jej podobnych. Taki obrót sprawy bardzo smucił zabawkę. Chciał być również kochany, uwielbiany jak zabawki mechaniczne.

W końcu nastał taki wieczór! Chłopiec po raz pierwszy wziął królika jako przytulankę do spania. Od tego czasu stali się nierozłączni. Wspólnie spędzali czas na zabawie, na herbatce, podczas wyjazdów. Byli nierozłączni. Z biegiem czasu pluszak stał się wytarty, różowe uszka stały się wyblakłe, a futerko zniszczone. Dla chłopca był on jednak prawdziwy. Stał się dla niego prawdziwym przyjacielem.

Królik poczuł się wyjątkowy, przepełniony miłością. W końcu czuł się tak, jak opowiadał mu zamszowy koń.

Prawdziwy to znaczy żywy?

Jego wiarę w bycie prawdziwym zaburzyły jednak dzikie króliki. One z bijącymi sercami, zmieniające kształt podważyły jego prawdziwość. Zwątpił, że jednak taki jest. Przecież nie umiał skakać, a nawet nie miał tylnych łapek! Był jednak kochany i to liczyło się najbardziej.

Nastał czas choroby. Chłopiec zachorował na szkarlatynę, ale aksamitny królik, cały czas przy nim trwał. Okazało się, że wszystkie zabawki muszą zostać spalone, a chłopiec wyjedzie nad morze. Żywot królika był zagrożony…

aksamitny królik

aksamitny królik

aksamitny królik

aksamitny królik

Co się stało potem? Czy królik otrzymał drugą szansę? Co się wydarzyło później?

“Aksamitny królik” to piękna opowieść o niezwykłej przyjaźni, przywiązaniu i miłości. O poczuciu wartości i byciu prawdziwym i ważnym. Wyjątkowa opowieść dla dzieci, która daje do myślenia również rodzicom. Niech to będzie ważna pozycja dla nas wszystkich.

Ilustracje w książce to oryginalne rysunki Williama Nicholson, a autorką jest Margery Williams. Książka została przełożona i wydana przez Wydawnictwo Prószyński (klik). Cena regularna książki wynosi 24,90 zł.

Zobacz również