Angielski kieszkonkowiec
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy na dworze,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty

Angielski kieszonkowiec – gramy w karty po angielsku

Nauka języków obcych jest normą. Można się ich uczyć na różne sposoby. Jednym z nich jest oczywiście zabawa! To ona daje najlepsze efekty. Angielski kieszonkowiec od Wydawnictwa Edgard to świetna pomoc z nauce czasowników i przymiotników po angielsku!

Kieszonkowce to są po prostu karty do nauki angielskiego. Znajdziecie na nich najpopularniejsze czasowniki i przymiotniki. Każda talia zawiera 53 karty – 26 par i ostatnia to “czarny piotruś”. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Angielski kieszonkowiec. Bitter Sweet – przymiotniki

Pierwsza talia, którą chciałam Wam pokazać to przymiotniki. Oprócz talii kart znajdują się tam 2 dodatkowe karty – instrukcja 4 różnych gier z wykorzystaniem kart oraz karta z przetłumaczonymi wyrazami na polski.

Jak można bawić i uczyć się  z kartami?

Kojarzycie z pewnością grę Memory. Tu również można ją wykorzystać. Szukać będziemy kart o przeciwnym znaczeniu. Proste? Obrazki ilustrujące dany przymiotnik są podobne. Bez problemu dziecko odnajdzie pasujące pary. Przy okazji możemy ćwiczyć wymowę danych wyrazów.
Flip-Flop to kolejna ciekawa gra dla 2-5 graczy. W zależności od ilości graczy dobieramy odpowiednią ilość par kart. Dobrze tasujemy wszystkie karty i każdemu z graczy rozdajemy po tyle samo kart. Następnie trzymają je zakryte w w stosiku na ręce. Na znak każdy wykłada 1 kartę.
Jeśli ktoś zauważy parę i ją klepnie, zabiera ją do siebie. Następnie wykładamy kolejne karty i robi się ich coraz więcej. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej par!
Co ważne, można ich również używać w szkole na lekcji! Nauczyciel z języka angielskiego znajdzie pewnie jeszcze kilka innych pomysłów na wykorzystanie kart w pracy z dziećmi.
 

Angielski kieszonkowiec. Remember

Tu z kolei uczyć się będziemy czasowników. Talia zawiera tyle samo kart co poprzednia. Tylko tutaj zajmujemy się inna częścią mowy, czyli czasownikami. Kupić, sprzedać, żyć, umrzeć, zwyciężać, przegrywać i inne, znane z życia codziennego działania.

W obiema taliami można grać tak samo. Żeby nie powtarzać tego co napisałam wyżej kilka słów o 2 innych grach z użyciem kart. Jedną z nich jest Dodger/Szachraj. Gra dla 3-6 graczy. To nic innego jak nasz “Czarny Piotruś”. Z tym że tu jest liczba par parzysta.Merry go round to również gra od 3 graczy, a nawet można grać w 8! Po otrzymaniu swoich kart, nie pokazujemy ich przeciwnikom.  Wybieramy tę, która nam nie pasuje i na znak każdy z graczy kładzie tę kartę obok gracza po lewej swojej stronie.

Celem zabawy jest zebranie 2 par. Jeśli to się stanie, gracz mówi STOP! I wygrywa rozgrywkę.Edukacja, zabawa, wykonanie

Karty wykonane są solidnie, nie są zupełnie cienkie i fajnie leżą w dłoni. Ich walorom edukacyjnym nie ma co zarzucić. Są przemyślane, a ilustracje odzwierciedlają wyrażenia. Wydawnictwo Edgard ma dość specyficzne ilustracje. Nam się one podobają. Chodź może nie każdemu podpasują – tu zostawiam tę kwestię dla Was.

Cena również nie jest wysoka. Regularna cena wynosi 15,99 zł. Karty są dla dzieci powyżej 9 lat, ale i z młodszymi dziećmi można się już  bawić i uczyć ich nowych wyrażeń.

Wydawnictwo Edgard :

grajmy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.