chłopcy z placu broni e-book z zadaniami
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Książki,  Lektury szkolne,  Pobierz w PDF

Chłopcy z Placu Broni – e-book z zadaniami

Czytanie lektur nie kojarzy się z czymś ciekawym. Żmudny obowiązek, który należy wypełnić. Takie podejście skutkuje jednak małą wiedzą z przeczytanej książki. Z tym e-bookiem, dziecko uporządkuje fakty z “Chłopców z Placu Broni”.

Książka Ferenca Molnara nie jest bardzo gruba, ale jako obowiązkowa lektura może się wydawać mało ciekawa. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. To historia oddaniu, miłości do ojczyzny oraz chłopięcej przyjaźni.

“Chłopcy z Placu Broni” jest lekturą w 5 klasie szkoły podstawowej. Pełna akcji historia kilkunastu chłopców, których opuszczony plac jest ich małą ojczyzną, którą bronią oraz jest ich azylem.

Sytuacja się zmienia, gdy inna drużyna chłopców chce przejść ich miejsce zabawy. To oznacza wojnę. Oczywiście nie na prawdziwe bronie, ale walka jest jak najbardziej prawdziwa. Chłopcy opracowują plan bitwy, nie tolerują zdrady ani przekupstwa.

Ich celem jest honorowa walka o utrzymanie ukochanego placu. Jak ta historia się kończy? Czy ma szczęśliwe zakończenie? Czy wszystko pójdzie tak jak chcą? Tego nie zdradzę, ale szczerze powiem, że warto przeczytać tę książkę.

Streszczenie “Chłopców z Placu Broni”

Adaś zakończył czytanie książki. Pamieć bywa zawodna, więc przygotowałam dla niego (i dla Twojego dziecka również!) podsumowanie najważniejszych informacji. Można powiedzieć, że to taka forma streszczenia.

Znajdziesz tu:

 • najważniejsze informacje o autorze
 • miejsce i rok akcji
 • bohaterowie
 • charakterystyka najważniejszych bohaterów
 • opis placu
 • plan bitwy wraz z rysunkiem
 • i inne

Karty pracy do samodzielnego wypełnienia przez ucznia

Jeśli pomyślałaś, że znajdziesz tu same gotowce, jesteś w błędzie! Czekają tu na uczniów również zadania, które pomogą im w samodzielnym uporządkowaniu informacji z książki.

Są to zadania otwarte, opisowe, gdzie odpowiedzi będą jednozdaniowe lub w formie dłuższych wypowiedzi. Ważna tu jest stylistyka, ortografia, a także poprawność gramatyczna. Tak samo jak na lekcji języka polskiego.

Dodatkowo jest krzyżówka do rozwiązania oraz zadanie polegające na połączeniu odpowiednich nazwisk z nazwą grupy.

Jak pobrać ten e-book?

Sprawa wygląda prosto. Kliknij poniższy napis, a zostaniesz automatycznie przeniesiona do miejsca pobrania pliku.

Pamiętaj jednak o kilku zasadach:

 • jest to darmowy e-book,
 • jeśli chcesz podzielić się nim z innymi podaj adres bloga jako źródło, skąd można go pobrać,
 • nie podawaj siebie jako autora, nie usuwaj nic z tego e-booka, szczególnie mojego nazwiska i adresu bloga,
 • jeśli znajdziesz błąd daj mi o tym znać, a poprawię go jak najszybciej,
 • jeśli uważasz, że ten materiał jest ciekawy możesz wesprzeć mnie kubkiem kawy, klikając poniżej w baner

Pobierz e-book “Chłopcy z Placu Broni”

kawa paypal

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.