Dobble. Gdzie jest Dory
Gry dla dzieci 2-6 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Gry planszowe,  Projekt Grajmy,  Projekty

Dobble. Gdzie jest Dory?

Małe karteczki z obrazkami lub wyrazami. Łączy je jedno. Są powtarzają się na nich pewne elementy. Nie jest łatwo! Tylko jeden symbol łączy 2 karty. “Dobble. Gdzie jest Dory?” to zestaw kart z bajkowymi postaciami dla dzieci powyżej 4 lat. A jak się prezentuje?

Kolorowe karty. Z jednej strony widnieje scena z bajki, po drugiej 6 różnych elementów. Wszystko jest tak przemyślane, układ obrazków, ich wielkość i niepowtarzalność. Nic nie prześwituje, więc nie ma szans na podglądnięcie kolejnej karty.

Dla lubiących samodzielne tworzenie możecie zrobić swoje własne dobble w generatorze. Jest na tyle proste że dziecko samo może je stworzyć.
Powróćmy jednak do Dory. Wesoła rybka, stała się bohaterem niniejszej gry. Zapakowane są wraz z instrukcją w metalowe pudełko, a te osłonce i pudełku.

Jak grać w Dobble?

W instrukcji przedstawiono 5 różnych zabaw dla dzieci. Różnią się stopniem trudności, w zależności od wieku graczy. Szybkie rozgrywki wymuszają skupienie, uwagę i koncentrację, jak również dobrą zabawę i śmiech.

Prostą zabawą są “Prądy”.

Odkrywamy 4 karty przed dzieckiem, 6 przed dorosłym, a na środku leży 1. Celem gry jest jak najszybsze zakrycie swoich kart. Gracz musi odnaleźć wspólny symbol z kartą ze środka stołu, nazwać go i zakryć swoja kartę. Kto pierwszy wygrywa.

Krab pustelnik

To ostatnia przedstawiona w instrukcji. Przed każdym graczem, kładziemy po 1 karcie rewersem do góry. Resztę talii, kładziemy na środku awersem do góry. Na wspólny znak, gracze odkrywają swoje karty i szukają wspólnego elementu z kartą innego gracza. Gdy mu się to uda, drugi gracz bierze kartę ze środkowego stosu. Gra toczy się od nowa.
Wygrywa osoba, która ma najmniej kart przed sobą. Proste zasady, różny stopień trudności i świetna zabawa.
To tylko 2 opcje, w które można grać tymi kartami. A tak na prawdę to jest ich więcej. W samej instrukcji jest 5 zabaw, a można wymyśleć kolejne, dostosowane do swoich potrzeb i pomysłów!
Do wykonania tej serii kart, nie mam żadnych uwag. Świetnie wykonane, nie przebijają, elementy sa wyraźme, a małe pudełko zmieści sie nawet w małej torebce czy plecaczku.
W grę można grać od 2 do 5 graczy. Im więcej graczy, tym lepsza zabawa, większa interakcja. Wszystko jest świetne. Tylko cena jest według mnie zbyt wysoka. Cena gry zaczyna się od około 55zł. Na stronie sklepu Rebel, gra kosztuje 69,95 zł.
grajmy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.