imionki
Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Gry planszowe,  Projekt Grajmy,  Projekty

Granna i Imionki, czyli zabawa w wymyślanie imion

Imionki to na pierwszy rzut oka prosta gra dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To jednak tylko pozory. Za prostymi zasadami kryje się bowiem skomplikowana sieć wymyślonych imion! A to wszystko sprawka dzieci!

Niepozorne pudełko z kolorowymi potworkami. Grafika w sam raz dla młodszych dzieci. Kolorowa, wesoła i przypomina owoce z różnymi twarzowymi dodatkami. W środku kryje się talia kart z wizerunkami tutejszych bohaterów.

Załączona instrukcja w postaci pojedynczej kartki rozjaśni zasady gry, a dla tych co gry nie maja przed oczami opowiem co się tam znajduje i dlaczego ta niby prosta gra jest podstępna!

Imionki – talia kart

55 kart z różnymi stworkami, którzy nie mają imion. Z wyglądu przypominają arbuza, gruszkę czy pomarańczę. Wesołe i kolorowe wołają do zabawy. 11 różnych bohaterów czeka na swoje imiona. Takie właśnie jest zadanie graczy. Nadać i (zapamiętać!) imiona stworzonek.

imionki

imionkiimionki

Szybka akcja, czyli zasady w pigułce

Zasady są banalnie proste! Talię kart tasujemy i układamy na środku stołu, by każdy miał dobry dostęp. Według instrukcji, grę rozpoczyna osoba, która ma najdłuższe imię. Może to również być najmłodszy gracz. Pełna dowolność.

Teraz uwaga, ważna sprawa.

Gracz odkrywa kartę i nadaje nowemu Imionkowi imię. I tu właśnie zaczyna się podstępność! Gracze bowiem, wymyślają imię, które trzeba zapamiętać! A nie jest wcale tak łatwo, gdy ma się dziecko z bujną wyobraźnią. Wiem coś o tym.

Kolejna osoba, odkrywa kolejną kartę. Jeśli to nowy obrazek, wymyśla imię, jeśli już był taki, stara się jak najszybciej wypowiedzieć jego imię.  Komu się pierwszemu to uda, zabiera wszystkie karty ze stosu. Jeśli nikomu się nie powiedzie, to karty zostają na stole. W momencie sklerotki, można nadać nowe imię bohaterowi.

Gra toczy się do momentu, aż skończą się karty. Wygrywa gracz z największą ilością zebranych kart.

 

Imionki w akcji!

imionki

imionki

imionki

imionki

Ach te podstępne Imionki i ich imiona!

Mając dziecko z ogromną wyobraźnią, podczas gry można nieźle się naśmiać. Wymyślanie na szybko imion wiąże się z tym, że będą one bardzo oryginalne, śmieszne ale i trudne do zapamiętania. Adaś wymyśla takie, które składają się z kilku słów w takiej formie, że można język połamać. W efekcie przekrzykujemy się razem z napadami śmiechu.

Taka gra świetnie wpływa na poprawę humoru, szybkość reakcji, lepszą pamięć i koncentrację. Mimo, że jest przeznaczona od 5 lat, my się świetnie z nią bawimy. Jest to przerywnik między trudniejszymi grami lub dla odstresowania się.

Gdzie kupić?

Gra Imionki dostępna jest m.in. w sklepie Granny. Poniżej lista sklepów internetowych, gdzie grę możecie kupić w najtańszej cenie. A kupując poprzez moje polecenie, grosiki z Waszych zmówień zbierają się na nową grę dla Adasia. 😉

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.