Karty ECO
Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty

Karty ECO – niech żyje recykling!

Karty ECO. Kolejne! No ile można! A no można dużo. Dla lubiących grę w karty  wojna czy makao kart nigdy za wiele. To kolejna talia kart, która zasiliła nasze pudełko z taliami. Ta jest wyjątkowa. Zamiast standardowych postaci są tu ukazane w surowców odnawialnych! Niech żyje ekologia i recykling!

Trefl wraz z Fundacją Nasza Ziemia wyprodukowało karty do gry, które mają pomagać i zachęcać do segregacji śmieci i aktywnego recyklingu.

Talia składa się z 55 kart, a w pudełku znajdziecie również instrukcję 5 gier oraz broszurkę informacyjną. To świetny sposób by przypomnieć sobie jak należy segregować śmieci.
Porządnie wykonana talia kart, gdzie zamiast typowych ikon są one zastąpione materiałami recyklingowymi takimi jak szkło, plastik, metal i papier. Jokery natomiast są wykonane z odpadów zmieszanych.
Cena kart wynosi 24,90 zł, a zapakowana jest w tekturowe pudełko. Kupić je możecie np w sklepie Trefl Kraków
Jeśli szukacie ciekawych kart do gry polecam Wam tę talię. Mimo, że cena jest wyższa niż przy zwykłej talii, uczycie dzieci że segregacja jest potrzebna a dzięki recyklingowi można zrobić na prawdę ciekawe i fajne rzeczy!

A przy okazji mamy fajną, nietypową talię! Takie właśnie karty dzieci z Adasia klasy otrzymały na Mikołajki! Już na drugi dzień przynosili je do szkoły i grali. Był to bardzo trafiony wybór! Mojemu dziecku również ta talia bardzo się podoba i chętnie po nią sięga.


Co można zrobić z recyklingu? My wykonaliśmy szopkę bożonarodzeniową. Powstała m.in. ze starego kartonu i patyczków. A z butelek można wykonać świetne pojemniki na drobiazgi.
Ze szkła może skuszą Was słoiki na kredki? Dajcie się ponieść ekologicznym rozwiązaniom i zaszczepcie dzieciom recyklingowe rozwiązania.

grajmytrefl

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.