kosmiczne puzzle pepito
Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Gry dla dzieci 2-6 lat,  Gry i zabawy,  Rodzic tworzy

Gdy mamy pasją jest rozwój dzieci… Kosmiczne puzzle!

Mądry rodzic chce, by jego dziecko rozwijało swoje pasje, było mądre i interesowało się różnymi rzeczami. Żeby tak było, musimy dać mu swobodę, ale również podsuwać mądre pomoce. A gdy mamy pasją są dzieci, efekt musi być genialny! Poznajcie Kosmiczne puzzle Ani z Pepito!

kosmiczne puzzle pepito

Anię znam już od kilku lat ze świata blogowego. Brałyśmy udział we wspólnych projektach, a ostatnich miesiącach wspierałam jej projekt na portalu Polak potrafi, gdy zbierała fundusze na wydanie książeczki i puzzli kosmicznych.

Udało zebrać się potrzebną kwotę i w grudniu 2018 otrzymałam swój egzemplarz puzzli! Pięknie wydane, w kolorowym kartoniku, a w środku 12 puzzli i długi plakat ilustrujący Układ Słoneczny.

Adaś też miał etap związany z kosmosem i Układem Słonecznym. Jako kilkulatek uwielbiał książki o planetach, robiliśmy również ruchomy Układ Słoneczny, który służył nam przez długie miesiące.

Pomysły na zabawy z puzzlami

Ania jest pełna pasji i mocy twórczej, dlatego jej puzzle są takie wyjątkowe. Mimo, że są przeznaczone dla młodszych dzieci (3-8 lat) to Adaś również ma frajdę z ich układania.

Dla nas to będzie pomoc przy kosmicznych zabawach. Każda planeta jest na osobnym puzzlu, który będziemy traktować jako osobny temat do “opracowania”. W końcu każda z planet to osobna, zupełnie różna mieszanina gazów i skał.

W głowie kłębią mi się już pomysły na pierwsze zabawy edukacyjne!

  • lapbooki,
  • plakaty,
  • poszukiwanie informacji w internecie,
  • tworzenie przestrzennych modeli planet,
  • oglądanie filmów dokumentalnych,
  • itp.,

To dopiero początek tego, o czym być może poczytasz w najbliższych miesiącach i czym będziemy się zajmować. Czas pokaże jak rozwinie się sytuacja.

Prezentacja puzzli

Wiesz, czego możesz się spodziewać, ale nadeszła pora by pokazać z bliska puzzle. Grube, porządne elementy będą odpowiednie również dla przedszkolaków, a plakat w wersji 1:1 pomoże im w poznaniu Układu Słonecznego.

Wraz z puzzlami została wydana książeczka z wierszykami dla małych dzieci. Obie pomoce można zakupić w sklepie Pepito, gdzie znajdziesz mnóstwo dodatków do kreatywnego działania z dziećmi i nie tylko.

Zobacz sama, co oferuje Ania.

Książeczka Układ Słoneczny

Do puzzli możesz dokupić również książeczkę! Przeznaczona jest dla dzieci 3+, a w środku znajdziesz wierszyki o każdej planecie i Słońcu.

Całość tworzy piękną lekturę z kartonowymi stronami, która zauroczy maluchy. Zobacz sama, jak pięknie się prezentuje.

Na stronie Pepito możesz również kupić scenariusz zajęć do wykorzystania w szkole! Sprawdź koniecznie.

A ty masz swój egzemplarz?


Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.