Gra planszowa "Lekarze"
Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rodzinne gry planszowe

Lekarze – wyzwanie 7 gier w 7 dni

Nikt z nas nie lubi chorować i chodzić do lekarza. To się zmienia dzięki grze! Prosta gra planszowa “Lekarze” zmieni podejście do dentysty czy okulisty. Ale najważniejsze! Musimy zatrudnić lekarzy, by uratować zdrowie i życie pacjentów!

Gra “Lekarze” przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+, ilość graczy to 2-4 osoby.

W pudełku znajdziecie:

  • planszę,
  • karty z pytaniami,
  • mniejsze karty z wizerunkami lekarzy
  • karty z wizerunkiem pacjentów
  • koło do losowania
  • kostkę 12 ścienną

 

Cel gry

Naszym celem i zadaniem jest zatrudnienie lekarzy i wyleczenie 5 pacjentów. Musimy jednak rozważnie podejmować decyzje, gdyż możemy mieć tylko 1 lekarza danej specjalizacji.

 

Rozgrywka

Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Kręci kołem i postępuje zgodnie z wylosowanym symbolem.

Np jeśli trafi na stetoskop – wybiera kartę lekarza ze stosu obok planszy i układa go przed sobą.
Jeśli trafi pytanie, odpowiada na nie ( wybiera poziom pytania) i po dobrej odpowiedzi wybiera kartę pacjenta lub lekarza

Każdy z graczy może mieć tylko jednego lekarza danej specjalizacji w swoim zespole. Gdy weźmie kolejnego – wybiera, którego zostawia. Im wyższy numer na karcie lekarza, tym większa szansa na wyleczenie pacjenta.
Gdy już posiada kartę pacjenta i lekarza w tym samym kolorze może próbować go wyleczyć. Wtedy zamiast standardowego ruchu, mówi graczom że będzie leczył pacjenta. Rzuca kostką i jeśli liczba będzie mniejsza lub równa liczbie na karcie lekarza, pacjent zostaje wyleczony! A jego kartę odwracamy pustym łóżkiem do góry.
Po wyleczeniu 5 chorych gracz wygrywa! Komu się uda to pierwszemu? Kto okaże się lepszym dyrektorem szpitala?
 

Pytania

Na każdej karcie są 3 pytania – łatwe, trudniejsze, najtrudniejsze. Przed rozgrywką umawiamy się na jakie pytania będziemy odpowiadać.
Adaś (8 lat) na łatwe pytania zazwyczaj znał odpowiedź a nawet próbował swoich sił na pytaniach trudniejszych i całkiem dobrze mu szło. Nie zawsze na średnim poziomie dobrze odpowiadał, ale sporo się uczy gdy ja na nie odpowiadałam. Można na prawdę nieźle się sprawdzić podczas pytań.
 

Czy gra “Lekarze” jest godna polecenia?

Gra jest dobrze wykonana, o nieskomplikowanych zasadach. Za to ma ogromne walory edukacyjne ( biologia, poznawanie własnego ciała), uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia, strategicznego myślenia i nadaje się zarówno dla rozgrywki dla samych dzieci jak i dla całych rodzin.
Cena również nie jest wygórowana. Możecie ją kupić już od 35 zł. Jest to produkt Wydawnictwa Kukuryku – poznałam je dopiero przy okazji tej gry, którą otrzymałam na spotkaniu Grajmy!
Jeśli szukacie niedrogiej gry, która porusza tematy biologii, anatomii to ta gra może okazać się trafiona. My lubimy w nią grać, bo jest to szybka rozgrywka, uczymy się przy niej oboje i lepszym strategiem okazuje się przeważnie moje dziecko. I ja nie daję mu forów!
A Wam jak się podoba?
Wpis powstał w ramach wyzwania 7 gier w 7 dni! Możecie dołączyć w każdej chwili i to nie musi być koniecznie 7 wpisów, więcej szczegółów poznacie tu – Wyzwanie 7 gier w 7 dni.

grajmy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.