Strefa Rodzica,  Wycieczki rodzinne

Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku

Ciekawe wycieczki nie muszą być daleko od domu! W wakacje pojechaliśmy w okolice Bydgoszczy, do Myślęcinka by zwiedzić tamtejsze ZOO, Park Dinozaurów oraz Rodzinny Park Rozrywki. Czy było warto tam jechać i co nas czekało?

Myślęcinek – bo tam właśnie pojechaliśmy leży blisko Bydgoszczy.

Na początek polecam sprawdzić mapę jak dojechać.My tego nie zrobiliśmy. Skończyło się super długim spacerem ( dla zdrowia oczywiście). Najpierw doszliśmy do Zoo.

ZOO MYŚLĘCINEK

Cena biletu dla osoby dorosłej wynosiła 15 zł, dla dziecka 10 zł, wydało mi się sporo, ale było co oglądać.
Przed wejściem witały nas już szynszyle, które umilały kolejkę do kasy. A za bramą czekało na nas sporo do zwiedzania, oglądania, a także do szukania! Wilki tak się ukryły że wujek wypatrzył jednego pod koniec zwiedzania.

ZOO składa się z 27  części. Pod koniec są już oznaczone grupy zwierząt, jednak teren jest tak rozległy, jest tyle różnych zwierząt że jest co zwiedzać przed 3 godziny! Do tego mały plac zabaw dla dzieci, staw z łabędziami, dzikimi gęśmi, które podchodzą blisko człowieka. Warto zauważyć że kilka ptaków, które widzieliśmy są to zwierzęta powypadkowe. Gdyby nie ZOO nie miałby szans przeżycia.Oglądaliśmy tu niedźwiedzia, tygrysa amurskiego, żubry, dziki, jeleniowate, zebrę i inne. W części zadaszonej oglądaliśmy ryby, gady i płazy. Przepiękne kameleony, agawy, pajęczaki. Można wejść również do motylarni, ale tylko 2 motyle zobaczyliśmy. Za to jeden usiadł na Adasia ramieniu, czym wprowadził w zachwyt obecne tam panie.

Dodatkowo widzieliśmy również kilka drewnianych eksponatów umila pobyt, a przy okazji można zrobić ciekawe zdjęcie. Adaś był zawiedziony, że nie można karmić kóz tak jak to można było robić np toruńskim zoo. No, ale przeżył to.


Spod ZOO jeździ również kolejka do Parku Rozrywki. No tak, a my poszliśmy okrężną drogą na piechotę. Również dla odważnych jest wake park – robi wrażenie.

PARK ROZRYWKI, ZAGINIONY ŚWIAT, MAKROŚWIAT

Kupując bilet wstępu do Parku Rozrywki za 10 zł od osoby – bilet uprawnia do wstępu do giga eksponatów  w Makroświacie, Zaginionego Świata, a także do skorzystania z placu zabaw oraz urządzeń fitness. Atrakcje typu autodrom, kolejka są płatne. Po wykupieniu pełnego karnetu ( 20 oczek za 35 zł) udaliśmy się korzystać z atrakcji.W Makroświecie oglądaliśmy gifa mrówkę, biedronkę, świerszcza. Natomiast w strefie dinozaurów oglądał, dotykał a najchętniej to by na każdy eksponat wszedł! 😀

Główną atrakcją jednak dla  Adaś był park linowy! Razem w wujkiem weszli po przeszkoleniu przez instruktora na przejście dla dzieci. Chwilami Adaś musiał mieć pomoc przy zapięciu mocowań, ale ogólnie radził sobie super! I się zaczęło, że chce więcej. Nowa pasja?Przejście wymaga uwagi, pilności i ostrożności ale również odwagi i uśmiechu! W końcu to ma być również zabawa. Park linowy był płatny osobno. Jedno przejście to koszt 20 zł od osoby.

Pod koniec my padnięci, a Adaś szalał na placu zabaw, niezmożony w ogóle! Dopiero w kolejce, którą wracaliśmy ( 5 zł osoba dorosła, 3 zł dziecko) zmęczenie zaczęło mu doskwierać.
Podsumowując Ogród Zoologiczny, Park Dinozaurów oraz Pak Rozrywki to tylko część jaka tworzy kompleks wypoczynkowy w Myślęcinku. Na prawdę warto się tam wybrać jak tylko pogoda pozwoli.
Jest to miejsce rozrywki dla całej rodziny. A więcej informacji uzyskanie na stronie “Myślęcinek

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.