Wszystkie książki jakie do tej pory mieliśmy były po polsku. Sytuacja się zmieniła, gdy otrzymaliśmy wspaniałą pozycję od Joanny z wymiany książkowej! Prosto ze Szkocji przyleciała do nas książka calutka po angielsku. Ale to nie jest zwykła książka!

Adaś uwielbia dinozaury i to właśnie książka o nich. Inna niż wszystkie. Cała masa pytań, ciekawostek i okienek do otwierania i zaglądania. Mimo że nie ma dużej ilości stron zajęła nas na dobrych kilka dni.

Ale od początku!

W paczce oprócz książki była również piękna panda namalowana przez Joannę. Same ochy i achy leciały! Podobnie było nad książką. Przy każdym okienku i każdej stronie było słychać tylko :

 wow! och! ach! ale fajne! zobacz!

 

Akurat jechaliśmy autem i o mało nie ogłuchłam od jego krzyków zachwytu. W domu wspólnie poznawaliśmy książkę. Początkowo żałował że jest po angielsku, ale codziennie wieczorem czytałam mu ją, tłumaczyłam na polski i wymyślaliśmy historię rodem zombi, śmierdzących pierdów i ohydnego bekania. Ubaw miał po pachy a salwy śmiechu było słychać wszędzie.

Całe mnóstwo okienek zapewnia nutę tajemniczości i satysfakcji z odkrywania kolejnych tajemnic dinozaurów. No co tu dużo mówić. Jest po prostu boska! I mam ochotę na kolejną książkę tego wydawnictwa i również po angielsku.Celowo książka miała być po angielsku i w temacie dinozaurów, by zachęcić Adasia do tego języka. Nie pała do niego miłością, więc w ten sposób chciałam go zachęcić do bliższego spotkania z tym językiem. Mimo, że nie czyta po angielsku ma okazję zaznajomić się ze słownictwem, poznać nowe fakty o dinozaurach i świetnie się przy tym bawić. A jak będzie starszy to mam nadzieję że również sam sięgnie po książkę i zacznie czytać. A to chyba dobry początek, prawda?

 

Nie mam się do czego przyczepić. Ilustracje również są świetne, proste rzeczowe informacje i te okienka, które zapewniają całe mnóstwo świetnej zabawy!Zobaczcie co inne dziewczyny przygotowały w tym miesiącu. Dla każdego coś dobrego! Klikając w logo poznacie wszystkie uczestniczki. Miłego czytania.

Wydawnictwo  Usborne
Autor: Ed Drewitt
Cena 9,99 Ł ( funtów), około 50 zł
Zobacz również