Lilka to 8 letnia dziewczynka, która wraz z rodzeństwem potrafi nieźle namieszać. Co wyniknie z ich wakacyjnego śledztwa? Poznajcie książki Magdaleny Witkiewicz dla dzieci.

Lilka, Matewka i Wiktoria są rodzeństwem, które spędza każde lato w Amalce u siostry taty. To ich ukochane miejsce na ziemi! Zupełna zmiana otoczenia, reguł i zasad. Dlatego tak lubią spędzać tam wakacje. Tego lata sytuacja się jednak zmieniła. Wiki zwichnęła nogę i wakacje mieli spędzić o ciotki Jadźki.

Lilka i spółka

To pierwsza część serii o tej dziewczynce. Powyższy wstęp również dotyczy tej książki. Zobaczcie co się działo u niezbyt lubianej ciotki Jadźce w Jastarni.

Dzieciaki były prawie załamane, że zamiast do ukochanej ciotki Franki musza jechać do Jastarni. W końcu sami też mieszkają nad morzem. Dziwne zasady, słodycze tylko w soboty, brzydka pogoda! Co to za wakacje. Jeszcze przyjazd nielubianego chłopca komplikuje sprawę.

Wszystko się zmienia, gdy odkrywają iż ciotka jest napadaczką bankową! Wspólnie z sąsiadem kombinują i planują na bank! Teraz dopiero zacznie się prawdziwe śledztwo dla dzieciaków. Muszą w końcu udaremnić ten niecny czyn. Jak to wygląda, by ich ciotka, siostra taty była aż taka zła.

Dzieciaki maja pełne ręce roboty. Te wakacje będą zupełnie inne niż się spodziewali. Zamiast spokojnych zabaw są tajne narady, ukryty kot, iskierki między młodzieżą oraz cała masa zagadek wo wyjaśnienia. Na pewno nie będą mieli czasu na nudę.

Poznajcie zwariowane rodzeństwo i ich przygody. Napisane z perspektywy Lilki, pełne zabawnych zwrotów akcji, śmiesznych powiedzonek i tajemnic. Lekka do samodzielnego czytania dla dzieci, ale również do wspólnego czytania.

Jak skończy się ta zwariowana historia? Co z tym napadem na bank? A może to w ogóle tylko wyobraźnia dzieci? Jedno jest pewne. Dorośli nie mają z nimi lekko. A czytelnicy za to mają świetną książkę przygodowo-detektywistyczną.

Lilka i spółka

Lilka i spółka

Lilka i wielka afera.

Po ostatnim lecie, w którym rodzeństwo nieźle namieszało z afera bankową, znalazło się teraz w ukochanej Amalce. Ciotka Franka szaleńczo zakochana w nowym chłopaku, nowi sąsiedzi w domku obok i pierwsze wakacje bez Wiki. Czyżby to miałby być kolejne zupełnie inne wakacje niż zwykle?

Z Lilką to jednak niemożliwe. Z głową pełną pomysłów i szukając nowych wrażeń znów odkrywa podejrzane sprawy.

Ciotka Franka zawsze ma świetne pomysły, wie jak zapewnić dobrą zabawę i humor. Jednak ostatnio stała się bardziej humorystyczna i nerwowa. Wszystko za sprawą braku odpowiedzi ze strony narzeczonego John’ego. Sytuacja się zmienia, gdy przyjeżdża on do Amalki. Tylko jakiś taki dziwny, tajemniczy i udaje, że nie mówi po polsku! Tak, znów szykuje się jakaś afera.

Dzieci mają pełne ręce roboty, by wyjaśnić wszystkie zawiłości i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Próbuj je wyjaśnić, dorośli ponownie będę mieli zagwozdkę, nie ma co!

A jakie zdania czekają tym razem? Kamienie ciotki Agaty, kim jest Albert i co robią robaki w samochodzie Johne’ego, o jaki zegar ciotki Franki chodzi, wielka afera korupcyjna, pożar u pani Bronki a także przedstawienie teatralne! Ależ się tego nazbierało!

Spróbujcie wspólnie z Lilką i spółką rozwikłać te zagadki, bierzcie aktywny udział w naradach i cieszcie się pomysłową lekturą.

Lilka i spółka

Lilka i spółka

Moje dziecko bardzo lubi słuchać opowieści o Lilce. Mnóstwo zagadek, ciekawostek, tajne narady i prosty język tworzą świetną całość. Humorystyczne powieści w sam raz na jesienne wspólne czytanie. A może i Wasze dzieci odnajdą nutę detektywa w sobie? Tylko uważajcie na afery, bo różnie może się to skończyć.  😉

 

Gorąco polecam te książki dla dzieci, które szukają zabawnych, dłuższych ale dobrze skomponowanych książek. Każda z nich w cenie regularnej kosztuje 24 zł, autorką jest Magdalena Witkiewicz, a więcej o nich poczytacie w Wydawnictwie Od deski do deski.

Ps. Na stronie Wydawnictwa (klik) możecie kupić również w opakowaniu na prezent! Wyjątkowe opakowanie sprawi, że książki jeszcze lepiej będą się czytać. Sprawdzone, polecam!

 

Zobacz również