Moja Złota Rybka Zombie
Książki,  Książki dla dzieci,  Projekty,  Przygody z książką

Moja Złota Rybka Zombie – uwaga na salwy śmiechu!

Widzisz książkę z rybą na okładce, która ma hipnotyzujące oczy. Co myślisz? Czy rybka zombi to odpowiednia lektura dla 8 latka? Może zaskoczę, ale tak! Mimo, że odrobina agresji również się pojawia.

Tymek i Ravi to kumple, którzy mają starszych braci, chodzą do jednej klasy i mieszkają blisko siebie. To prawdziwi przyjaciele. Opracowali nawet system znaków! Jednak są ci bracia. Z nimi to zupełnie inna historia.

Tytus, brat Tymka otrzymał na urodziny Zestaw Małego Chemika i jego pasja szalonych eksperymentów wzrosła. Wiadomo było, że lepiej będzie jak Tytusowi nie będzie się dotykać zestawu – grozi to zemstą Szalonego Naukowca! Często się chłopcu obrywało od brata, Mama mówi że to “chore mony” czy coś. Mimo wszystko Tytus nie lubi mieć brata blisko siebie.
Pewnego dnia, przychodzi do domu z rybką w woreczku. Mama patrzy podejrzliwym okiem, ale okazuje się że mają zadaną pracę domową z tym związaną. To nie wróży nic dobrego! Tymek czuł że coś brat kombinuje. Nastolatek wrzuca rybkę do akwarium, spisuje co widzi, dolewa dziwnej zielonej mazi i czeka co stanie się z rybką.
Postanawia ją uratować! Jednak przez przypadek rybka staje się martwa. Ravi przybywa z pomocą i wspólnie elektrowstrząsami z baterii ożywiają mała istotę. Coś jest nie tak. Rybka zaczyna się dziwnie zachowywać a jej oczy błyszczeć na zielono!
Jak można się domyślać słodka rybka zmienia się w zombiaka. Chłopcy zabierają Frankie od szaleńca by ją chronić, a jednocześnie narażają się na okropną i mściwą zemstę. Wspólnie z bratem Raviego knuje plan, który ma im pomóc zapanować nad światem!
Do tego celu zakradają się podstępem do szkoły młodszych braci vel matołków i… Mauahaha!

Śmiech Szalonego Naukowca!


Zaczynamy czytać książkę. Leżymy wygodnie w łóżku, dziecię okryte z iskierkami w oczach zaczyna słuchać. Po chwili słychać szaleńczy chichot spod kołdry! Ok…  czytamy dalej. Za chwilę znów to samo! Chichocze cały czas rozbawiony historią Frankie i chłopców. Mi to też się udziela i razem się chichramy
Strasznie humorystyczna książka, pełna zabawnych powiedzonek i zdarzeń. Czyta się ja lekko i szybko. Krótkie rozdziały pozwalają na przerwanie lektury bez żadnego chaosu, gdzie skończyliśmy. I te chichranko!
Książka jest genialna jak dla nas. Zabawna, wesoła, z humorem i zombiakiem czyli coś co jest na topie. A to nie koniec! Bowiem to dopiero 1 część przygód rybki! Kolejne 3 już nie długo!
Jeśli lubicie takie klimaty to szukajcie jej np w W. Literackim – o tu – Moja Złota Rybka Zombie  188 stron hipnotycznych spojrzeń!

Autor: Mo O’Hara
Wydawnictwo Literackie – Moja Złota Rybka Zombie
Cena regularna 24,90

 

 

Zobacz również

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.