gry i zabawki 2016
Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Poświąteczny przegląd prezentowy czyli gry i zabawki na prezent

Grudzień to czas prezentów – gier, zabawek, książek, elektroniki. Co znalazło się pod choinką u nas i czy się sprawdziło? Szybki przegląd zabawek.

W sklepach jest przepych różnych gier i zabawek. Jak znaleźć te najlepsze, te co się sprawdzą w naszym domu?

Dużo oczywiście zależy od dziecka. Od tego co lubi, czym się zajmuje, co mu się podoba. Przy wyborze prezentów kierowałam się tym czym moje dziecko lubi się bawić czyli gry planszowe. To była podstawa. Poza tym klocki! Lego, Dromader i tego typu klocki, które są ze sobą kompatybilne. A co poza tym? To co wyjątkowo wpadło mu w oko.

Gry planszowe

Na fan page Kreatywnym Okiem pytałam fanów jakie gry polecają dla dzieci w wieku 7-8 lat. Chciałam coś sprawdzonego, ciekawego. Nie zawiodłam się!

Jedną z nich była gra Uno. Prosta gra karciana. Oryginalna należy do firmy Mattel, a jej cena wynosi około 17 zł. Można również zakupić podróbki o połowę niższe z innymi okładkami. Najlepsza zabawa jest gdy grają 4 osoby. Ale we 3 również gra jest ciekawa.

uno
uno

 

 

Wsiąść do pociągu:Europa 

Gra z wyżej półki cenowej. Pełna wersja gry z pionkami, wagonami kosztuje około 120 zł. Można do niej dokupić dodatkowe plansze ( około 100 zł dwustronna plansza). Początkowo mieliśmy problem ze zrozumieniem zasad “tuneli”, ale od czego są czytelnicy! Teraz już wiemy i uwielbiamy grać! Świetna strategiczna gra. Już czaimy się na kolejne plansze!

wsiąść do pociągu europa

wsiąść do pociągu europa

wsiąść do pociągu europa

wsiąść do pociągu europa

wsiąść do pociągu europa

wsiąść do pociągu europa

wsiąść do pociągu europa

 

Biznes po polsku

Kolejna pozycja to Biznes po polsku, polskiej firmy Alexander. Dobre wykonanie idzie w parze z ceną. Podobna gra do popularnej gry Monopol, tyle że dużo tańsza. Za polską wersję zapłaciłam około 40 zł (w Media Expert). Mamy podobną grę “Biznes. Wakacyjna podróż” innej firmy i cały czas jest na topie. Teraz Biznes po polsku jest częściej okupowany wraz z kolejna grą “Byli sobie podróżnicy”.
Biznes po polsku
Biznes po polsku
Biznes po polsku
Biznes po polsku
Biznes po polsku

Byli sobie podróżnicy

W zeszłe święta Mikołaj przyniósł grę “Było sobie życie“, a tym razem kolejną część “Byli sobie podróżnicy”. Pionki w 3D – w formie statków z pianki. Duża plansza, ciekawe pytania – obrazkowe i tekstowe i poszukiwanie skarbów. Teraz kolej na “Był sobie człowiek”.

byli sobie podróżnicy

byli sobie podróżnicy

byli sobie podróżnicy

byli sobie podróżnicy

byli sobie podróżnicy

byli sobie podróżnicy

byli sobie podróżnicy

 

Puzzle, zabawki chłopięce

Znalazły się również pod choinką puzzle. Bardziej dla mnie bo 1000 kawałków, ale początkowo układaliśmy wspólnie. W kolejce czeka również obrazek na 500.

puzzle

puzzle 

Chłopcu również podobały się bardzo sterowane czołgi. Zestaw 2 czołgów, które “strzelają” podczerwienią i po trafieniach przeciwnika gasną lampki i dane wojsko przegrywa. Początkowa fascynacja minęła, a teraz czekają na swoje kolejne 5 minut.
czołgi

Podobna sytuacja była z torem wyścigowym. Po podłączeniu do prądu można przeprowadzać wyścigi na 2 autka. Trzeba być uważnym bo bardzo wylecieć z toru! Komu się udało przejechać tor bez żadnej kolizji?

 

tor samochodowy

 

Pojawiły się również klocki Dromader. Straż pożarna i helikopter policyjny- zajęły małe rączki układaniem, a w domu zajęły miejsce wraz z innymi zestawami z dużym pudle w kształcie klocka Lego. A potem wszystkie zestawy razem tworzą wielką metropolię!
Nie zabrakło również typowo “męskich” zabawek. Nerf – karabin na plastikowo-piankowe strzałki i piankowe wielkie naboje “bazuki”. Mniejsze naboje zasilane bateriami, większe na ruch przesuwny. Męska część załogi strzelała do celu i całkiem nieźle im szło. Koszt takiej zabawki to około 150 zł.

Przy takich typu zabawkach należy być szczególnie ostrożnym! Mimo że miękkie są naboje łatwo by komuś trafić np w oko. Więc zabawka dla dzieci co najmniej 7+.

nerf

 

Przez najbliższe tygodnie będą pojawiać się kolejne recenzje gier i zabawek, by pokazać co jest w nich fajnego, a co przeszkadza i jak to wygląda w praktyce.Która pozycja interesuje Was najbardziej? Może chcecie coś poznać bliżej najpierw?

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.