baśniobór smocza straż
Książki,  Książki dla dzieci,  Książki dla młodzieży

Smocza straż. Baśniobór i Księga wyobraźni

Smocza straż. Baśniobór. Wyjątkowe miejsce pełne zaczarowanych stworzeń, ale tylko nieliczni widzą coś poza zwykłymi rzeczami. Co stanie się w tej części? Z czym Kendra i Seth będą musieli się zmierzyć? Czy lekkomyślność chłopca przysporzy im kłopotów?

Dla tych co nie znają pierwszej części (należę do nich również ja), kilka słów przypomnienia.

Baśniobór to wyjątkowe miejsce dla ludzi, którzy widzą więcej niż inni. Wierzą w magię i niezwykłe wydarzenia. Jest to azyl dla niezwykłych stworzeń. Takich rezerwatów jest więcej. Czasem wybuchają w nich bunty i opiekunowie muszą robić wszystko, by na nowo zapanował tam spokój.

Stan Sorenson, dziadek Kendry i Setha jest opiekunem tego raju. Chroni go przed niebezpieczeństwami, troszczy się, a także pozwala by inni mogli odkrywać jego niezwykłość. Tak się stało również w przypadku jego wnuków. Zatracili się nim. Znaleźli tu przyjaciół, mają masę przygód (nie zawsze bezpiecznych). Teraz sytuacja jest poważna.

To również pierwszy tom z pięciu ksiąg B. Mulla. Powieść fantasy dla młodych czytelników i tych starszych, którzy lubią taką tematykę.

Smocza straż

Kendra i Seth spędzają czas w Baśnioborze na zabawach wśród magicznych istot. Spokój nie trwa jednak długo. Sytuacja w sąsiednim azylu, w Gadziej opoce ulega pogorszeniu. Smoki zaczynają się buntować. Rozejm zaczyna się kruszyć i bezpieczeństwo azylu staje pod znakiem zapytania. Potrzebna jest pomoc w postaci nowych opiekunów, którzy wykażą się cierpliwością, mocą i twardą ręką.

Jedynym wyjściem z sytuacji są Kendra i Seth. To oni mają objąć Gadzią opokę swoją opieką. Sytuacja jest poważna, pogarsza się z każdym dniem. Dzieci nie mają wyjścia i postanawiają objąć to stanowisko. Przez najbliższy rok będą zmuszeni pełnić tę funkcję.

Dlaczego są we dwoje? Przecież opiekun był zawsze jeden. Z czym będą musieli się zmierzyć nastolatkowie. Czy lekkomyślne zachowania Setha nie wpłyną negatywne na całą sytuację. Czy Kendra oprze się sile i naporowi króla smoków?

Poznajcie całą historię, która wciąga i nie jest nudną lekturą jakby mogło się wydawać.

Fantasty nigdy nie była ulubioną moją tematyką powieści. Po tej książce sytuacja się zmienia i zaczynam się przekonywać do takiej tematyki. A to za sprawą ciekawej fabuły i trwającej akcji. Nie ma czasu na zanudzanie żmudnymi opisami, ciągnącą się fabułą. Mimo młodego wieku, bohaterowie podejmują konsekwencje swoich zachowań, gdy zachodzi potrzeba stają się odpowiedzialni, czujni i szukają mądrych decyzji.

Dzięki takiemu obrotowi, książka nie zanudza, nie sprawia pozorów dziecinnej lektury. Działania bohaterów odznaczają się cechami wychowawczymi, mają określone cele, dążą do ich realizacji i pozwalają wczuć się w ich role.

Na końcu książki, znajdziecie tematy do dyskusji. Jest to ciekawy dodatek, który pozwoli Wam wymienić doświadczenia po przeczytanej lekturze, spojrzycie na wrażenia ze strony drugiej osoby. Rzadko spotyka się takie dodatki w książkach, a są świetnym pomysłem na rozpoczęcie dyskusji na temat książek.Księga wyobraźni

Jeśli mało wam wrażeń po czytaniu książki. Mam dla was propozycję. Księga wyobraźni to wyjątkowa lektura do uzupełniania, tworzenia własnego Baśnioboru, który rozwinie waszą kreatywność, wyobraźnię.

Na szarych stronach kryją się zadania i podpowiedzi jak stać się dobrym opiekunem, jak ukryć własny rezerwat a także dowiecie się o kilku magicznych sztuczkach, które stworzą niezwykłą całość. Razem z nią rozbudzicie zakamarki umysłu, poznacie nowe techniki zabaw, ale również zrelaksujecie się podczas  nadawania barw antystresowym kolorowankom.

Co jeszcze tu odkryjecie niech zostanie owiane tajemnicą. W końcu Baśniobór słynie z tajemnic i magii.
Autor: R Mull
Baśniobór – 34,99 zł
Księga wyobraźni – 23,99 zł
Grupa Wydawnicza Foksal, W. A.B.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.