Katarzyna Michalak to mistrzyni w swoim rodzaju. Piękne, głębokie, pełne rozmaitych emocji sceny. To takie książki, które przyciągają i nie chcą puścić jak pajęcza się.

Klaudia, 18 letnia dziewczyna ucieka z domu. Postanawia zamieszkać z dal od rodzinnego domu, w chatce, którą dostała w spadku od nieznanej kobiety. Z kilkoma groszami w kieszeni rozpoczyna nowe życie. Opuściła szkołę, by móc uciec z dala od tyrana. Teraz zmuszona jest pracować, by mieć za co żyć.

Na jej drodze staje Matylda i jej ogłoszenie o pracy. Chodzi o pomoc przy osobie niepełnosprawnej – niewidomy młodym mężczyźnie. Chłopak jest jednak zbuntowany, nie pogodzony z niepełnosprawnością i od pierwszych chwil nie pała do dziewczyny ciepłym uczuciem. Postanawiają  jednak dać sobie szanse. W końcu oboje potrzebują pomocy. Klaudia jest bardzo skryta w sobie, nie chce ujawnić dlaczego uciekła z domu. Chłopak nie nalega. Matyldzie zaczyna się jednak dziewczyna nie podobać.
Ich relacja zaczyna się od podstawowych rzeczy. On uczy są rozpalać w piecu, tępi robactwo, ona mu pomaga w pracach domowych, gotowaniu sprzątaniu. Powoli zaczynają zacieśniać więzy, jednak dziewczyna jest bardzo nie ufna po przejściach z domu rodzinnego.
Kamil kocha muzykę. Przez przypadek dowiaduje się tego dziewczyna i jest nią zauroczona. Zaczyna pomagać mu komponować muzykę, którą tak kocha! Co nie podoba się jego ciotce, która widzi że chłopak się zmienia. Staje się zazdrosna, podejrzliwa. Oni jednak czują się ze sobą dobrze, chłopak z każdym dniem zaczyna wierzyć w sens swojego życia, a dziewczyna czuje spokój i ma ogromna radość że może mu pomóc.
Z czasem wychodzi na jaw, że Kamil ma tylko rok by uzbierać pieniądze na operację, by mógł znów widzieć. Klaudia wpada na pewien pomysł. W telewizji organizują show muzyczne. On komponuje, ona śpiewa. Nie oszlifowany diament powoli ujawnia się z wnętrza dziewczyny. Chłopak zaczyna coś czuć do niej, zaczyna się domyślać co ja spotkało w życiu. Dlatego też nie chce się zgodzić na udział w programie. Wie, że po audycji w TV staną się celem. A nie oto przecież chodzi. Już nie będzie mogła się czuć bezpiecznie, ale z drugiej strony mają ogromna szansę na wygraną.
Nie ma jednak lekko. Matylda macza swoje niecne palce w historię dziewczyny. Koniecznie musi ją odsunąć od jej ukochanego podopiecznego. Celowo zaczyna działać na nie korzyść Klaudii. Na drodze młodych ludzi staje również piękna, arogancka Daria. Interesuje są dom, w którym mieszka dziewczyna. Jednak uroda chłopaka nie pozwala jej odejść obojętnie. Obiera go na swój cel.

Zbliża się telewizyjny casting a razem z nim masa problemów…

Zaczynając czytać tę książkę, myślałam że będę miała przed oczami historię miłosną z różnymi zawiłościami jak z harlekina. Nic z tych rzeczy. To pełna trudnych emocji, życiowych decyzji i trudności, z jakimi muszą borykać się młodzi bohaterowie. Oboje nie mają nikogo, na kim mogliby polegać. A ci co są, dbają tylko o swoje dobro. Robią wszystko by zniszczyć to co łączy bohaterów. On niewidomy, ona zastraszona, zalękniona. Czy dadzą sobie radę, czy spełnią marzenia?
Czy dziewczyna będzie miała okazję by wyznać wszystko, by być szczęśliwą? Czy Kamil odzyska wzrok?

To pełna wzruszeń, troski i trudnych tematów książka, która wciąga i nie daje się oderwać do ostatniej strony, ostatniej kropki. Mocna, fantastyczna, niezwykła.

Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo Literackie – Spełnienia marzeń!
Cena regularna 34,90

 

Zobacz również