Gry dla dzieci 2-6 lat,  Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry planszowe,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rodzinne gry planszowe

Spotkanie Grajmy! – czyli kochamy planszówki!

Uwielbiamy planszówki! Mamy w domu sporo gier o różnej tematyce i zadaniach. A kilka dni temu (5.11) mieliśmy okazję poznać kolejne. Jednak głównym celem było spotkanie z innymi fanami gier. 5 listopada Aga z bloga mamajanka zorganizowała spotkanie Grajmy! oraz wypożyczalnię gier planszowych w Grudziądzu!

Do ostatnich chwil nie byliśmy pewni czy będziemy. Adaś bardzo chciał poznać inne dzieci, zobaczyć jak to jest na takich spotkaniach i poczuć się częścią czegoś większego. Wszystko jednak poszło po naszej myśli i zjawiliśmy się na spotkaniu!

Czekał na nas suto zastawiony stół z grami (gry do wypożyczenia na miejscu) a także miłe towarzystwo przedstawicieli z Wydawnictwa Epideixis oraz kilka innych mam ze swoimi dziećmi. Aga stanęła na wysokości zadania i wszystko było dopięte na ostatni guzik!

Kawa, ciacho i zaczynamy! Kilka słów o sobie, czym się zajmujemy na co dzień a potem losowałyśmy pytania i starałyśmy się odpowiedzieć jak my to widzimy.

Jaki jest stereotyp gracza?
Czy układanka to też gra?
Żeby wygrać trzeba grać i inne

Wywiązała się ciekawa dyskusja, która by nie miała końca, ale czekały na nas inne atrakcje. Jedną z nich była prezentacja Asi z bloga Zakręcony Belfer na temat gier DIY w edukacji. Kawał porządnej i ciekawej roboty!Miałam okazję również poznać Pana Dawida (dawidwiacek.pl), który jest grafikiem komputerowym i tworzy grafikę do gier planszowych! Jego prezentacja również wniosła nowe spojrzenie na gry planszowe. Jego autorstwa są grafiki w grze “Ptaszki ćwierkają”.
 
Na spotkanie mieli przybyć p. Szwajkowscy jednak nie udało się w końcu dotrzeć ale i oni przygotowali prezentację z proptypu gry! Być może ujrzy kiedyś światło dzienne?
Niepowtarzalne wrażenie poznać takie osoby, prace od “kuchni”. Ale to nadal nie koniec! Wspólnymi siłami powstał plakat promujący gry bez prądu! A udział w jego tworzeniu wzięli :

Paulina z Kubą z bloga Skama
Aga z Olką z bloga Zdolne Dzieci
Ula z Yllla co w głowie piszczy
no i ja z Adasiem

4 godziny minęły nie wiadomo kiedy! A co robiły dzieci podczas naszych prezentacji? Bawiły się w najlepsze! Grali w różne gry, poszli na wycieczkę po Grudziądzu i byli tak samo zadowoleni jak my!
Wspólne granie

Od godz. 14 zaczęli się schodzić ludzie na darmową wypożyczalnię gier. Kilkadziesiąt gier, które mogli testować i grać na miejscu a przy okazji brać udział w konkursach. Na tej części spotkania mogliśmy być tylko przez 1,5 godziny. To pierwsza taka moja podróż daleka z dzieckiem. Chcieliśmy wrócić niż będzie ciemno. Za to w domu dalej graliśmy w gry! Przywieźliśmy ich do domu kilka i prawie każdego gramy w nie. A to wszystko dzieci zaangażowaniu Agi i sponsorom.
Dla nich wielkie brawa! Abino, Adamigo, Alexander, Foxgames, GRAiMY, Granna, Kukuryku, PUS (Epideixis), WinningMoves oraz Zielona Sowa to oni wsparli działania projektu Grajmy!
Zabawa trwała w Marinie w najlepsze! Podziwiamy to co się działo na zdjęciach na blogu projektu Grajmy!  Pojawił się również film z całego wydarzenia, zdjęcia pojawiły się w Gazecie Pomorskiej.To było wyjątkowe spotkanie. Pełne rozmów, nowych znajomości nowych doświadczeń. Było wspaniale!
Już wkrótce recenzje z gier, dużo nowości! Zapraszam na fan page Grajmy! gdzie więcej informacji, zabaw i konkursy.

Zdjęcia ze spotkania są autorstwa Kamila Napierskiego, a z wycieczki należą do p. Wiesław Podsiadły.

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.