Gościnna Sobota,  Książki,  Książki dla dzieci,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica,  Tydzień z książką,  Wycieczki rodzinne

W drogę! Umilacz podróży dla małych i dużych – Tydzień z książką

Długo zastanawiałam się, czy podjąć się wyzwania, jakie przygotowała moja blogowa koleżanka. Jednak tak bardzo ja lubię, że postanowiłam spróbować. Czy wytrwamy, to się okaże. W każdym razie spróbujemy.

Miało być o książkach – jednej na dzień. O rany! Przecież my czytamy kolosy po kilkaset stron! I jak tu podołać wyzwaniu mej imienniczki. Zdarza się jednak czasami, że sięgamy po literaturę lekką i piękną. Lekką – bo ma do 100 stroniczek. 🙂 Piękną – bo jest w niej to, co lubimy najbardziej, czyli podróże.

Całkiem niedawno, bo w roku właśnie minionym na toruńskim rynku ukazało się coś, co powaliło nas na nogi. Książka o której marzyłam od dawna i gdzieś tam w swojej głowie, nawet miałam plan napisania takowej. Jako, że jestem człowiek zapracowany i nie zawsze nadający się do rymowania, plan takowy zakończył się tym, że ktoś w mych myślach wyczytał pomysł i sam taka pozycję stworzył.

Paniom Malwinie Roube i Agnieszce Niwińskiej niezmiernie wdzięczna jestem, że temat podchwyciły i “W drogę. Umilacz podróży dla małych i dużych!” stworzyły.

Cóż to takiego?
Świetna pozycja pisana wierszem i nie tylko o ciekawych miejscach powiatu toruńskiego.

Oprócz ciekawostek historycznych można znaleźć tu układanki, zagadki, kolorowanki, wykreślanki, labirynty, samochodowe bingo czy alfabet, krzyżówki i całe mnóstwo różnorodnych zadań.

 
 
Rozwiązując kolejne zadania można poznać symbole powiatu toruńskiego, zwiedzić Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, zabawić się w dziennikarza, poznać zamkowe historie, a także spróbować zrozumieć gwarę naszego regionu.

 

 

Kto zgłodnieje, może przyrządzić wg zamieszczonego przepisu Kuch Babci Felci. Jesteście ciekawi co to takiego, zapraszam do lektury książki Malwiny Rouba i Agnieszki Niwińskiej “W drogę. Umilacz podróży dla małych i dużych!”

tydzień z książką

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.