Książki o zwierzętach nigdy się nie nudzą. A gdy w ręce trafia wyjątkowa książka podróżniczki i jej córki od początku wiem, że będzie to nasz hit. Nie pomyliłam się. “Zwierzaki świata cz 2” jest pełna pięknych zdjęć, rysunków i opowieści. A dopełnieniem tego jest druga pozycja “2017 rok pełen pomysłów”!

Martyny Wojciechowskiej nie trzeba nikomu przestawiać. Piękna kobieta, mama, podróżniczka, pisarka. Jej programy zachwycają, podobnie jak książki. Od jakiegoś czasu wertujemy kartki książki “Zwierzaki świata”. To wyjątkowa pozycja, którą napisała razem z córką.

Marysia aktywnie uczestniczyła w powstawaniu książki – rysowała ilustracje, pomagała przełożyć książkę na atrakcyjną dla dzieci. Bo kto jak nie dziecko, wie co inne dzieci lubią!
Na blisko 200 stronach poznajemy przenosimy się w 4 różne krainy świata – Antarktyda, Kenia, Australia i Floryda. Każdy z tych czterech rozdziałów zawiera opowieść danego zwierzaka a tuż obok cała masa zdjęć. Wszystkie są wyjątkowe i przepiękne. Pozwalają przenieść się w odległe kraje, poznać bliżej zwyczaje i ciekawostki dotyczące zwierząt.
Swoją wyjątkowość zawdzięcza opowieściom pisanym z perspektywy zwierzaka. Ciekawe, pobudzając wyobraźnię i nie nużące. Aż chce się poznać kolejne przygody!
Na końcu rozdziału poznacie kilka faktów i ciekawostek z danego regionu. Pierwszy rozdział poświęcony jest pingwinom żyjącym na Antarktydzie. To wyjątkowe ptaki, które nie mają lekko. Na samą myśl o tym mrozie robi mi się zimno.
Pingu ( bo on jest bohaterem opowieści i to on opowiada całą historię) jest 3 miesięcznym pingwinem cesarskim. Poznajemy historię jego narodzin i dorastania. Gdy rodzice wypłynęli na połów, długo nie wracali. Pingu wraz z innymi młodymi kolegami rusza na poszukiwanie rodziców. Ta wyprawa jest niebezpieczna! Po drodze spotyka ich śnieżyca, która zakrywa drogę.
Jednak jest ratunek! Spotykają Martynę, która zna inne zwierzęta i pomaga im dotrzeć do rodziców. Dzięki swojej sile, uporowi i pomocy przyjaciół odnajdują rodziców i wspólnymi siłami udają się na udany połów! Na pewno by się to nie udało bez przyjaciół i wcześniejszego przygotowania.
Wyjątkowa historia, która ukazuje moc miłości i przyjaźni. A w książce czekają na Was jeszcze 3 różne, ciekawe przygody! 

2017 rok pełen pomysłów

Poznajcie jeszcze inny niż wszystkie kalendarz. Bardzo kolorowy, pełen ciekawostek, różnych świąt i pomysłów by ten rok był zupełnie inny niż poprzednie. Martyna zadbała o to by każdego tygodnia czekało na czytelnika nowe wyzwanie czy pomysł. Całość okraszona kolejnymi wspaniałymi zdjęciami.

Wszystko dopracowane, ciekawe nie tylko dla dzieci, ale również rodziców. Rozbudza wyobraźnię i budzi kolejne pomysły na zabawy z dziećmi! Wiecie że 15 maja jest Dzień Dinozaura?! A 21 czerwca Dzień Żyrafy? To świetna okazja do prac plastycznych czy chociażby poznania bliżej długoszyjej piękności.
Ten kalendarz to dla nas porcja inspiracji. Może i dla Was będzie tak będzie! Te książki oraz inne Martyny Wojciechowskiej można kupić w Wydawnictwie Burda – Zwierzaki świata cz 2 oraz 2017 rok pełen pomysłów.
Cena książek to 34,90 zł i 29,90 zł.

Zobacz również