Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Pobierz w PDF,  Strefa Rodzica

Kartki-zdrapki na walentynki i nie tylko

Walentynki to dzień, w którym bardziej okazujemy miłość ukochanym. Zamiast zwykłej kartki walentynkowej zrób z dzieckiem specjalną kartkę-zdrapkę. Gotowe szablony znajdziesz na końcu tego posta. 

Każdego dnia powinniśmy pamiętać o okazywaniu miłości bliskim. Rodzicom, dzieciom, mężowi czy rodzeństwu. Życie jest za krótkie, by żywić same przykrości. Podaruj im taką kartkę bez okazji. Na pewno będą mile zaskoczeni i wywołasz tym uśmiech na twarzy.

Przygotowałam dla Was kilka kartek, które możecie pobrać i wydrukować w domu, a następnie zrobić z nich zdrapki. Pamiętajcie, że farbka musi mieć kilka godzin na wyschnięcie.

Jak zrobić kartkę-zdrapkę na walentynki?

 

Po wydrukowaniu i wycięciu kartek, wybierzcie kolor farby, którym będziecie malować serducha lub baloniki. Polecam ciemne kolory, gdyż jasnymi będzie problem z zakryciem napisu. Potrzebna będzie również świeczka i można zaczynać.

  1. Miejsce, które ma być zdrapką smarujecie świeczką lub kredką świecową. Zawsze można podebrać dziecku  na chwilę 😉
  2. Farbę plakatową/akrylową mieszacie z płynem do naczyń. Kropla płynu i trochę farby. Nie podam dokładnych ilości, gdyż mieszam to “na oko”.
  3. Malujecie miejsce ze świeczką przygotowaną mieszaniną i czekanie aż wyschnie.
  4. Jeśli przebija, potrzebne będą kolejne warstwy.
  5. Suszyć można na grzejniku, wtedy dużo szybciej można nałożyć kolejną warstwę. Suszarka też może okazać się przydatna.

U nas były to nawet 4 warstwy (3 i 4 to sama farba) w przypadku koloru złotego i różowego.  Kolor granatowy ładnie pokrył i już jedna warstwa zakryła tajemniczy napis. Po wyschnięciu (porządnym!), można zapakować kartkę do koperty i porzucić ukochanej osobie lub po prostu ją wręczyć i niech sprawdzi, co otrzyma z okazji walentynek.


Walentynki tylko dla zakochanych par?

 

To dzień, w którym mamy mówić, że kochamy. A czy tylko zakochane pary mogą to robić? A może warto dziecku dać taką kartkę specjalnie dla niego? Przecież te nasze dzieciaki również kochamy. Przygotowałam specjalnie dla nich kartkę z kuponami. Ma do wyboru kilka rzeczy, które może zrobić z rodzicem. Odrywa kuponik, pokazuje rodzicowi i wspólnie spędzają czas, robią to co jest na karteczce. To jak, skusisz się?


Drapu, drap!

Pora na drapanie! Farba wyschła, więc można sprawdzić jak wychodzi sprawdzanie ukrytych napisów. Jest ciężko, bo farby jest dużo, ale frajda niesamowita! Spieszcie się, bo czasu mało a taka niespodziana będzie niezapomniana.

POBIERZ KARTKI-ZDRAPKI WALENTYNKOWE

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.