klapu klap
Książki,  Książki dla dzieci,  Projekty,  Przygody z książką

Klapu Klap – bardzo dźwięczna książka – Przygody z książką

Czas na drugi post z serii „Przygody z książką”. 2 tygodnie temu opisałam książkę, którą Adaś stworzył dla mnie, a wspólnie ją uzupełniamy. Dziś kolejna pozycja z Wydawnictwa Babaryba – bardzo dźwięczna, kolorowa i aktywna. Oczywiście mowa o „Klapu klap”!

Okładka.

Geometryczne figury poukładane w ludziki. Każdy inny, każdy uśmiechnięty i zachęca do zajrzenia do środka. Otwieramy i co widzimy? Brzdęk! Ludzik  malowany farbami trzymający talerze i brzdęk. Wesoły człowieczek sobie gra na talerzach muzycznych. Może sami spróbujecie?
A jaki odgłos wydaje pukanie do drzwi? Puk puk puk!! Kreski, paski, kółka. O! Mam kolejny pomysł! Może z klocków spróbujecie ułożyć takiego ludzika i drzwi? A może z kolorowego papieru wytniecie różne kształty i pobawicie się  z książką?
Kolejne strony to kolejna porcja geometrycznych zabaw z dźwiękiem w tle. Widać śmiech, wysiłek, odgłos ptaków i gry na akordeonie. Kolejne strony są równie zabawne, wesołe i kolorowe.


Książka, taka jak ta daje nam, rodzicom duże pole do popisu. Możemy ją czytać, klaskać, brzędkać, ffffsytować i wiele innych rzeczy. Razem z muzyką idzie tu matematyka – tak jak pisałam – geometria rządzi. Młodsze dzieci mogą układać figury na książce, a starsze próbować układać takie wzory samodzielnie. Pokusić się można by dziecko samo powycinało odpowiednie kształty i układało wzory. A może stworzycie kilka nowych ludzików?
Autorka, Magdalena Matoso  stworzyła na prawdę ciekawą, rozwijającą książką, która staje się początkiem świetnej przygody.
Lubicie takie książki? Może macie swój własny pomysł jak wykorzystać książkę do zabawy?
Autorka : Magdalena Matoso
W. Babaryba – tu kupisz – KLAPU KLAP
Cen regularna 29,90 zł
Okładka twarda, format kwadratowy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.