Edukacja,  Książki,  Książki dla dzieci,  Książki dla młodzieży,  Książki dla rodziców,  Strefa Rodzica

Kurs rysowania zwierząt z kreskówek

W kreskówkach postaci są specyficzne. Są przerysowane, śmieszne, zabawne. Ale jak nauczyć się tworzyć swoje własne takie obrazki? Jest na to sposób! “Kurs  rysowania zwierząt z kreskówek” Wam tu ułatwi!

 

Christopher Hart jest autorem tej bogato ilustrowanej księgi. Przeglądając kolejne szkice wszystko wydaje się takie proste! A jak jest w rzeczywistości? Czy wszystko co tam jest uda się za pierwszym razem narysować? Z pewnością nie, ale za to ile frajdy sprawi rysowanie, uczenie się kreślenia linii!
A do tego napady głupawki i śmiechu podczas czytania i oglądania zapewnią dobry humor wszystkim uczącym. To wynagrodzi wszelkie początkowe niepowodzenia.

Jakie zwierzęta ukazane są w książce?

Przeróżne! Jakie spotykacie w kreskówkach? Niedźwiedzie, kangury, koty, psy, wilki, słonie, pingwiny i inne. Po kilka ujęć każdego z nich – prostko, z boku, z różnymi minami. Jest pole do popisu!

Czy “Kurs rysowania zwierząt z kreskówek” jest dla każdego?

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych. Wspólnie z kilkulatkami możemy próbować rysować prostsze rysunki. Uczyć je kreślenia linii, prawidłowego chwytu, ale nie możemy go do niczego zmuszać, ani tym bardziej karcić. To ma być zabawa, która zaprocentuje.Nie wychodzi? Pośmiejmy się  z tego co wyszło! Zastanówmy się co zmienić, by bardziej przypominało zwierzę z książki.

Jeśli rodzic ma sprawne oko, może narysować kilka zwierząt i zrobić teatrzyk! Dać dziecku do kolorowania.

Książka jest świetna. Opisana w humorystyczny sposób, jasno wyjaśnione zasady. Rady tu zawarte mogą posłużyć również w późniejszych próbach rysunku. Niektóre bowiem są uniwersalne. Nie tylko do kreskówek się przydadzą ale również do szkicowania innych rzeczy.

Na 220 stronach wielkości A4 znajdziecie masę inspiracji i pomysłów. A to wszystko za 34,90 zł w Wydawnictwie RM. Jest to świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć rysunku i świetnie się bawić.

Ja Wam polecam! Jeszcze jest jedna książka o rysowaniu kreskówek tego samego autora. Jak Wam się podoba mój wilk?

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.