pupy kuperki i ogonki
Książki,  Książki dla dzieci,  Rozwój dziecka

Tydzień z książką -Pupy, ogonki i kuperki czyli cała prawda o tyłeczkach

Zawsze mam mówiła że o tyłkach, pupkach nie ładnie mówić. No może nie tak całkiem, ale że nie wypada, bo jak to wygląda i w ogóle. A tu proszę! Książka o PUPACH! No to jak w końcu jest? Mówi się o pupach, ogonkach i kuperkach?! Dzięki tej książce, mówię tak! Mówmy o nich!


Gdy zobaczyłam okładkę i tytuł… poległam! No jak Wydawictwo Babaryba i pupale. No nie pasowało mi to. Babaryba ma świetne książki Tulleta atu pupa. Przełom nastąpił gdy w nasze ręce trafiła ta książka. Masa pupek, pupalków, ogonków, kuperków i tyłeczków.

Zaczęliśmy czytać i… salwa śmiechu! Już pierwsze zdania są napisane w taki sposób że płakaliśmy ze śmiechu. Zabawny język, prosty w przekazie ale tak wciągający że nie chce się zamykać książki.

Tylko co ciekawego może być w pupach?

Wszystko!!
W zależności od tego jak na to spojrzymy i o czyją pupę chodzi.
Świat zwierząt jest niezwykle fascynujący. Ich barwy, zachowania, kształty są czymś wyjątkowym. Często jednak omijamy tylną część ciała a ona jest ciekawa.
Pupa często posiada ukrytą moc. Poza bąkami oczywiście. Staje się ona również bronią, a czasem spełnia funkcję ratunkową, obronną.
Zapewne znacie pawia. Piękny jego ogon. A wiecie że patrząc od tyłu na na pawi ogon widać nie oczka, a strzałki skierowane w stronę tyłeczka ptaka. Mają tak piękne ogony by mogli poderwać dziewczyny. Trzeba w końcu im zaimponować!
Jaszczurki mają magię w ogonie i gdy drapieżnik chce ją złapać gad odrzuca ogon, uciekając w tym czasie do norki.

A czemu pawiany mają czerwone gołe pupy? A czemu ogon orki jest taki ciekawy?

 

pupy kuperki i ogonki

pupy kuperki i ogonki

pupy kuperki i ogonki

pupy kuperki i ogonki

pupy kuperki i ogonki

pupy kuperki i ogonki

pupy kuperki i ogonki

Jak widać pupy, ogonki i kuperki mogą być na prawdę ciekawe! Można się pośmiać, można posłucha poważnie o zwierzętach, a przy okazji wzbogacimy się o mega wiedzę!
Na pewno nie jednym zaskoczycie znajomych i panie nauczycielki nowinkami ze świata zwierząt.
Także nie czekajcie, tylko sprawdzajcie skarbonki i zainwestujcie w super książkę, która zaowocuje nowymi wiadomościami i fajną pozycją w biblioteczce.
Książka jest po prostu genialna. Do tego staje się już jedną z ulubionych naszych pozycji książkowych. Ilustracje są “starego stylu” i super wpasowały się w całość.
Kolejny raz potwierdzam. Książki z Wydawnictwa Babaryba są świetne!
Cena książki wynosi 42 zł, ale sprawdzajcie, często są promocje!
Autor:  Mikołaj Golachowski & Mroux

stron 128, oprawa twarda
format 20,5cm x 20,5cm

Kupicie w sklepie Babaryba

A co u Was na blogach? Jakie książki królują?

tydzień z książką

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.