wakacyjne (po)tyczki
Projekty,  Wakacyjne (po)tyczki

Wakacyjne (po)tyczki! – letni projekt dla rodzin

Wakacje to czas, kiedy większej aktywności na dworze, słońce i masa śmiechu. Warto to wykorzystać i podzielić się swoimi pomysłami na aktywny czas z dziećmi? Dołącz do projektu Wakacyjne (po)tyczki i zainspiruj siebie i innych!

Przez ostatnie miesiące aktywność na blogu zmalała, nie brałam również udziału w projektach, ani sama ich nie organizowałam. Ogólnie nudy! Bez kopa do działania, integracji z innymi.

Wakacje to dobra pora, by to zmienić i się trochę rozruszać. Ma być fajnie, bez spiny, na wesoło i być może edukacyjnie. Gotowa poznać zasady?

Wakacyjne (po)tyczki-zasady

Wakacyjne (po)tyczki to projekt dla rodzin, które chcą pokazać jak fajnie można łączyć ruch, edukację i kreatywne zabawy bez wydania ogromnych pieniędzy.

Kto może dołączyć i do kiedy?

Jest to projekt przeznaczony dla blogujących rodzin. Swoje relacje można również zamieszczać na Facebooku czy innym miejscu, gdzie można dodać zdjęcia i opisać zabawy i logo projektu.

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca. Po tym czasie lista zostanie zamknięta, a projekt rusza od 1 lipca. Powstanie również grupa na Facebooku, gdzie będą prowadzone sprawy organizacyjne oraz wymiana pomysłów.

Ile czasu będzie trwać projekt?

Projekt rozpoczyna się 1 lipca i trwa do 31 sierpnia 2018 r. W tym czasie każdy z uczestników ma za zadanie opublikować 4 posty w wyznaczonych dniach.

Publikacja zaplanowana jest na wtorek:

  • 10 lipca – publikacja tematu (po)rachunki
  • 24 lipca – publikacja tematu (po)moc
  • 7 sierpnia – publikacja tematu (po)chodzenie
  • 21 sierpnia – publikacja tematu (po)budka

Jakie są tematy?

  • (po)rachunki – w którą stronę pójdziecie w rachunki czy porachunki? Porachunki na miecze niczym rycerze? A może rachunki sklepowe lub matematyczne?
  • (po)moc – pierwsza pomoc, a może moc dziecięcej wyobraźni?
  • (po)chodzenie – spacery, wycieczki, a może skąd pochodzicie? Wybór należy do Was!
  • (po)budka – kto rano wstaje…czyli sposób na dobrą pobudkę, a może jak zrobić budkę?

Tematy są określone, ale interpretacja należy do uczestników. Powyższe rozwinięcie to tylko namiastka tego, jak można rozwinąć tematy.

Jak będą promowane pomysły?

Wszystkie pomysły będą promowane na moim fan page na Facebooku, pojawią się również zajawki na Instagram story oraz wszystkie linki będą zebrane w osobnym poście, by łatwo je było znaleźć.

Co ma zrobić uczestnik projektu?

Jak ma wyglądać post w projekcie?

Taki post powinien zawierać

  • logo projektu
  • link do tego postu z zasadami
  • opis zabaw/relację
  • podsumowanie pomysłu pod względem edukacyjnym, czyli jaki aspekt edukacyjny skrył się w przestawionym pomyśle

Masz pytanie?

Jeśli coś jest nie jasne, masz pytanie, wątpliwości śmiało pytaj! To ma być ciekawy, pełen pomysłów i inspiracji projekt bez względu na wiek dziecka!

Pytanie: Ile postów mam napisać?

Odp.: Tworzysz 4 posty, każdy na inny temat, podany według harmonogramu. Interpretacja należy do Ciebie.

Nie wiesz co robić z dzieckiem latem? Pobierz listę 31 propozycji zabaw na lipiec!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pełna pasji do nieszablonowej edukacji studentka po 30-stce. Uwielbia inspirować, tworzyć, pomagać, dzielić się wiedzą, a przy tym dobrze się bawić.