Gościnna Sobota,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Warsztaty Savoir-vivre dla dzieci!

Czy wiecie czym jest “Savoir-vivre “? Na czym to polega i czy dzieci powinny znać te zasady również? Nadarza się okazja by się co nie co dowiedzieć “z czym to się je” a do tego jest to oferta skierowana do dzieci!

Savoir-vivre – ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivreprzetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. (źródło: Wikipedia)

 

Tak więc znając zasady ogłady, dobrego wychowania jesteśmy postrzegani jako kulturalni, eleganccy i ciekawi ludzie. Również chcemy by tak postrzegane były nasze dzieci, prawda? Macie więc okazję by w profesjonalny, ale zarazem ciekawy i zabawny sposób zapoznać dzieci z dobrymi manierami.
A za całą akcją stoją dwie dziewczyny.
Ania, która prowadzi Szkołę Wdzięku  Perfection is Mine oraz Martę z Rodziny na piątkę. Wspólnymi siłami próbują przeprowadzić zajęcia z savoir-vivre dla dzieci w Warszawie. Właśnie trwają zapisy i już 22 sierpnia odbędzie się pierwsze spotkanie. Koszt za jedną osobę wynosi 59 zł a cały warsztat trwać będzie 2 godziny.
Coś czuję że będzie niezła zabawa!  Gdy spotkania okażą się świetnym pomysłem ( a wiem że tak będzie!) dziewczyny wyruszą do szkół. Gorąco zapraszam w imieniu organizatorek. Gdybyście potrzebowali więcej informacji zapraszam na profile Ani i Marty na Facebooku.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.