światowy dzień tabliczki mnożenia
Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna

XIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Nauka tabliczki mnożenia rozpoczyna się już w klasie drugiej szkoły podstawowej. Pojawiają się pierwsze działania, które przybierają coraz trudniejsze formy. Mówi się, że z tabliczką mnożenia jest jak z jazdą na rowerze, nigdy się jej nie zapomina. Czy aby na pewno? Co roku podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dzieci i młodzież sprawdzają wiedzę u innych dzieci i dorosłych. Jak wyglądają statystyki? Kto może dołączyć? O tym już za chwilę!

Ponad 40% Polaków ma problem z mnożeniem do 100!

Sporo prawda? Ale takie są fakty. To dane zebrane przez organizatorów Światowego Dnia Tabliczki mnożenia. Badane były dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Okazało się, że największy problem mają z działaniami 4×8, 6×8, 7×8, 7×9. Nie są w stanie bezbłędnie podać prawidłowych wyników tych działań.

Sprawdzałam to na sobie i również w pierwszej chwili pomyliłam wyniki! Trzeba poćwiczyć swoją pamięć. Koniecznie.

Jako organizatorzy akcji od początku jej istnienia gromadzimy różne dane i opinie, co pozwala nam śledzić zarówno wyniki, jak i deklaracje uczestników. Wiemy też, że egzaminowani dorośli przepytywani przez uczniów odczuwają niemały stres, co bez wątpienia wpływa na ich odpowiedzi oraz wyniki testów. Nie zmienia to jednak faktu, że każdemu przyda się małe przypomnienie tabliczki mnożenia, tym bardziej, jeśli odbywa się, jako forma oderwania od codzienności – mówi Mateusz Grabowski, główny koordynator Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Czy te badania są wiarygodne?

Dotychczas w badaniach wzięło udział ponad 3 000 000 osób! Z czego 500 000 to osoby dorosłe. Zostali oni przeegzaminowaniu przez uczniów szkół z Polski oraz wielu innych krajów.

W ostatniej edycji wzięło udział 600 000 osób, w tym dzieci oraz młodzież z ponad 5500 placówek!

Serce rośnie, że tyle osób jest zaangażowanych w sprawdzanie wiedzy swojej i innych.

Jak można dołączyć?

Dołączyć może każdy! Ale w roli młodych egzaminatorów wcielą się uczniowie zgłoszych placówek edukacyjnych. Będą mieli przygotowane specjalne minitesty dla biorących udział.

Placówkę można zgłosić pod adresem Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Najpierw koordator lub koordynatorzy z danej placówki zakładają konto na stronie, a w ciągu 48 godzin organizatorzy nadają licencję szkole. Otrzymują również niezbędne materiały.

Termin zgłoszenia upływa 10 listopada, po tym czasie nie będzie możliwe dołączenie do akcji.

Już 17 listopada wielki dzień tabliczki mnożenia!

Nie zwlekaj i zgłoś szkołę do akcji! Pamiętaj, że jest ona darmowa, poświadczona certyfikatem, który będzie atutem w awansie zawodowym oraz będziesz mogła pochwalić się udziałem w międzynarodowej akcji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia, klikając w logo akcji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pełna pasji do nieszablonowej edukacji studentka po 30-stce. Uwielbia inspirować, tworzyć, pomagać, dzielić się wiedzą, a przy tym dobrze się bawić.