bądź paryżanką gdziekolwiek będziesz
Książki,  Książki dla rodziców,  Strefa Rodzica

Bądź Paryżanką, gdziekolwiek jesteś

Patrząc na zdjęcia Paryżanek, mam wrażenie że są lekkie, delikatne, bardzo naturalne i nie mają żadnych kompleksów. A jak jest na prawdę? Czy faktycznie są wolne niczym ptaki, delikatne jak płatki róż i dobre? A może jest wręcz przeciwnie? O nich właśnie poczytałam w książce “Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś”.

Kto wie więcej o Paryżankach niż ona sama? Książka opisywana jest z perspektywy 4 kobiet, które mieszkają w Paryżu i wiedzą jaka jest na prawdę typowa Paryżanka.

Na słowo “Paryż” na myśl przychodzi mi wieża Eiffla. moda, szyk, elegancja i piękne kobiety.Taki właśnie jest Paryż i kobiety tam mieszkające. Ale to tylko powierzchowna warstwa. Bohaterki ujawniają jakie są Paryżanki, jak powinny zachowywać się kobiety, by być tajemnicze, urokliwe i jak zachowywać się na przyjęciach. Jeśli chcesz być piękna, zadbana, pełna uroku poznaj tę książkę i sprawdź na ile taka jesteś.Mi daleko do typowej Paryżanki, oj daleko!

Książka podzielona jest na rozdziały, które czyta się szybko i nową wiedzę łapie się w mig. Oto o czym przeczytasz w tej książce.

MODA

Jako że Paryż jest jedną ze stolic mody, wypada wiedzieć w co się ubierać, a w co nie. Jakie trendy akurat panują. Jednak cy na co dzień chodzą ubrane w szykowne szmatki od Coco Chanel? Nie! One mają swój “must have” jeśli chodzi o ubranie. Jest kilka rzeczy, które każda szanująca się kobieta musi mieć w szafie.

A czego unika jeśli chodzi o ubiór i buty? Na pewno nie wygody, bo po co się krępować? Można elegancko prezentować się również na płaskim obcasie.

Ciekawe zdanie ma również na temat biżuterii. Czasami zapominamy że ma ona być tylko dodatkiem. Ona potrafi tak dobrać dodatki że wygląda zawsze pięknie i naturalnie

RANDKI

Paryżanka uwielbia kochać! Ale by coś ze znajomości wyszło musi spełniać pewne warunki. dotyczy to także miejsca spotkania. Podczas takiej ranki wiele można się dowiedzieć o drugim człowieku.

Także zachowanie samej kobiety dużo o niej mówi. Nie może być łatwa, ale musi się zachowywać jak tajemnicza dama, by uwieść mężczyznę…

bądź paryżanką gdziekolwiek będziesz

KUCHNIA

Paryżanka nie lubi spędzać tam więcej czasu niż to konieczne. Na przyjęcie nie zaprasza więcej niż 6 osób. Rozmowa musi koniecznie zacząć się od kontrowersyjnych tematów. A w tym czasie na stół wchodzi apperitif i chwilę potem danie główne.
Kobieta musi mieć 2 przepisy, które umie perfect! Jedno – szybkie, proste, drugie trudniejsze by zachwycić gości. To jej pewniaki, w których czuje się dobrze.

bądź paryżanką gdziekolwiek będziesz

KOMPLEKSY??

 
Ha! One nie mają kompleksów! Nie dopuszczają ich do siebie. Akceptują siebie takie jakie są, bez operacji, złe nawyki niwelują a jeśli trafi się defekt skóry, zwalczają go kremami. Wolą mieć mniejszy biust niż napakować się sztuczną substancją silikonem czy innym paskudztwem.
bądź paryżanką gdziekolwiek będziesz
bądź paryżanką gdziekolwiek będziesz
Dla nich piękno to naturalność, tyle ile się da. Naturalne włosy, minimalny makijaż, który wygląda jak skóra muśnięta słońcem, są świeże jak kropla rosy o poranku. Kochliwe jak królik, ale za to o dzieciach nie mówią. Nie stawiają ich na piedestale bo nie liczą się tylko one, ale również pozostałe elementy życia, jak mąż, praca czy pasja.
Czytając książkę miałam wrażenie ironii, która okalała wzór “idealnej” Paryżanki. Niby taka idealna ale ma swoje wady i nawyki. Jest to kobieta, która potrafi się kochać taka jaka jest. Potrafi wydobyć z siebie piękno, naturalność i seksapil.
Polka kobieta, bardziej kojarzy mi się z zatroskaną mamą niż piękną naturalną kobietą. Dziewczyny, czas by odkryć w sobie pokłady piękna, jakie w nas drzemie. Pokażmy że jesteśmy piękne bez tony biżuterii, wysokich obcasów, usilnie prostowanych włosów. Każda z nas jest piękna, seksowna, tylko czasami o tym zapominamy.
Odkryjmy siebie na nowo! Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś! Jestem na tak, by czerpać o nich tę wiedzę i poczucie własnej wartości.
To tylko namiastka tego czego możecie się spodziewać w tej książce…
ps mam jedna rzecz na pewno z Paryżanki – nie używam suszarki 😀
Przekonajcie się same. Książka wydana w Wydawnictwie Muza.
Cena regularna 34,90 zł

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.