bańki na baterie
Gry i zabawy na dworze,  Zabawki dla dzieci

Bańki mydlane na baterie-maszynka do baniek

W nasze łapki trafił ostatnio pistolet do robienia baniek. Taką maszynerię dostaliśmy od wujka. Prezent z nad morza. Zestaw składa się z maszynki do baniek, płynu, baterii. A jak się sprawdza w użytkowaniu? Jak długo starcza płynu?

Robienie baniek uwielbiamy! Kolorowe lekkie kule, o tęczowych barwach. Jest jednak minus dmuchania baniek – kręci mi się w głowie od dmuchania. Tu ten problem znika. Całość jest zautomatyzowana. Wystarczą 3 baterie paluszki, buteleczka z płynem i możemy się bawić.

Obudowa

Plastikowa, przezroczysta obudowa z kolorową diodą w środku daje możliwość obserwacji pracy silniczka. Widać jak przemieszcza się płyn w rureczkach.
Wiatraczek, który daje podmuch wiatru ma piankowe, delikatne śmigiełka, które nawet jak dotkniemy palcem nic się nie stanie. Z boku znajduje się mały włącznik, który wprowadza w ruch śmigełko.

bańki na baterie

bańki na baterie

bańki na baterie

Nadmiar płynu zlatuje na żółtą część, a czasem się wylewa. Głównie piana, co w efekcie daje małą klejącą powódź.
Płyn leci kanalikami do góry, spływa po pomarańczowych skrzydełkach, a wiatraczek dając podmuch wydmuchuje bańkę. Nie zawsze jednak bańki chcą wyjść. Mimo to zabawa jest bardzo udana!
Jak widać obsługa jest dziecinnie prosta! Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. Adaś bawił się bańkami tak. Było po deszczu, bardzo mokro, wilgotno, więc bańki długo się utrzymywały w powietrzu, a nawet dało się je odbijać!
 bańki na baterie
bańki na baterie
bańki na baterie

W praktyce

Zdjęcia nie oddają w pełni  tego, jak powstają bańki, więc zapraszam na krótki filmik, gdzie widać jak bańki się tworzą.

 

Cena

A kolorowe rękawiczki, którymi Adaś odbija bańki są od Tuban-bańki mydlane. Ich płyn jest bardzo dobry do robienia baniek! O nich kiedyś też pisaliśmy – Tuban bańki.
Taki zestaw jaki mamy jest dostępny też na Tuban. Nasz kosztował 18 zł.
Minus tej maszynki jest taki, że płyn bardzo szybko się kończy. Podczas zabawy zużyliśmy 2 całe buteleczki. Zabawa trwała około 45 min. Jeśli chcecie dłużej się pobawić, trzeba mieć zapas płynu. Później używaliśmy wody z płynem do naczyń, też dawał radę.
 bańki na baterie
bańki na baterie
bańki na baterie
bańki na baterie
bańki na baterie
Frajdy mieliśmy całe mnóstwo! Puszczałam bańki Adasiowi, on mi, odbijaliśmy na rękawiczkach, zbieraliśmy je z trawy, obserwowaliśmy jak wysoko polecą nasze kulki tęczowe.
Jak widać nawet po deszczu można fajnie się na dworze bawić. Gdy jest suche powietrze bańki szybko pękają. A gdy wilgotność jest duża, zabawa jest cudna!
Cena też nie jest duża więc można się pobawić. A co by było, gdyby większa ilość dzieci była? Szał! 😀

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.