Gościnna Sobota,  Kreatywne zabawy,  Rodzic tworzy

Dekoracje walentynkowe – Ewa Kichman

Walentynki rozgościły się w polskich domach na dobre. Proponuję traktować ten dzień nie tylko jako Święto Zakochanych, ale przede wszystkim jako Dzień Miłości. Dzień, w którym mówimy „kocham Cię” milion razy nie tylko do swojego partnera czy partnerki, ale także, a może przede wszystkim do dziecka, rodziców, czy innych bliskich nam osób.

Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji upiększenia sobie tego wyjątkowego dnia.

1. Girlanda z serduszek

Do wykonania girlandy potrzebujemy:
– czerwonego kartonu
– nożyczek
– dziurkacza
– nitki lub sznurka
Z kartonowej kartki wycinamy serca o wysokości około 10 centymetrów, chociaż wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej inwencji. Serc potrzebujemy dosyć dużo, tak żeby w połączeniu tworzyły piękny Walentynowy łańcuch.
W każdym sercu robimy dwie dziurki, a następnie przeplatamy sznurek przez każde wycięte przez nas serduszko.

Gotowa girlanda będzie piękną ozdobą pokoju nie tylko w Walentynowy dzień.
2. Łańcuch z serc
Do wykonania łańcucha potrzebujemy:
– czerwony kartonowy papier
– nożyczki
– zszywacz
Z kartonu wycinamy paski o w miarę równych wymiarach, a następnie paski te zszywamy ze sobą w taki sposób, że łączymy ze sobą dwa paski i zszywamy od dołu, a górę pasków zaginamy do środka i wkładamy kolejne dwa paski. Tak, aby wcięcie serduszka stało się jednocześnie dołem kolejnego serduszka. Na zdjęciu poniżej jest to bardzo dobrze widoczne.
Gotowy łańcuch prezentuje się przepięknie. Można powiesić go w oknie, czy ozdobić nim drzwi.

3.Wianek

Serduszkowy wianek przygotowujemy identycznie, jak łańcuch pokazany powyżej, ale pierwsze i ostatnie serce łączymy ze sobą kokardką.
Wianuszek będzie świetną ozdobą romantycznej kolacji, równie pięknie wygląda zawieszony na drzwiach. Bo czemu nie pokazać sąsiadom, że w naszym domu rządzi miłość.

4 Miś z serduszkiem

Do wykonania misia z serduszkiem potrzebujemy:
– modeliny
– drutu
– czerwonej wełny
Z drutu formujemy serduszko na piku, w taki sposób, jak na zdjęciu.
 
Z modeliny lepimy misia, czy jakieś inne zwierzątko, jakie tylko przyjdzie nam do głowy.
Przed upieczeniem modeliny wkładamy nasze serce na patyku w rączkę misia. Gdy modelina stwardnieje będzie to niemożliwe. Pieczemy modelinę zgodnie z instrukcją, jaka podana została na opakowaniu.
Po wyciągnięciu misia z piekarnika i wystudzeniu go, metalowe serce przeplatamy czerwoną włóczką.
Taki miś będzie fantastycznym, walentynkowym prezentem dla najbliższej osoby. Moja córka swoje misie przygotowała dla taty i babci

5. Maślane serduszka

Nie ma świętowania bez deseru, wie o tym każde dziecko. Dlatego przygotowałam przepis na maślane ciasteczka, w kształcie serduszek oczywiście.
Do przygotowania ciasteczek potrzebujemy:
– ½ kostki masła
– pół szklanki mąki
– ¼ szklanki cukru pudru
– 1 jajko
– szczypta proszku do pieczenia
– olejek śmietankowy (opcjonalnie)
Wszystkie składniki ugniatamy razem. Gotowe ciasto należy rozwałkować na dosyć cienki placek, z którego wycinamy serducha.

Ciastka pieczemy w temperaturze 150 stopni około 20 minut. Ciastek trzeba dosyć mocno pilnować, bo bardzo szybko się przypalają. Są cienkie, dlatego łatwo je spiec na węgielki. W każdym razie ciastka są bardzo smaczne i znikają z talerzy w ekspresowym tempie.
 
Życzę Wam bardzo kreatywnych Walentynek

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.