duże i włochate
Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rodzinne gry planszowe,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Duże i włochate, czyli gra w skojarzenia Trefl

Co może być duże i włochate? Roślinne i zdeformowane? Przeźroczyste i małe? Takich skojarzeń może być masa! Rozruszamy razem szare komórki z grą od Trefla? 

Wyobraźcie sobie nieduże pudełko, a w środku 102 karty z przymiotnikami, kilka żetonów i klepsydra. Mimo swoich niepozornych kształtów i gabarytów ta gra karciana sprawi dużo radości, śmiechu i rozrusza wasze komórki.

Zasady gry są naprawdę proste. Każdy z graczy otrzymuje żeton w wybranym kolorze oraz kartę gracza.

Jeden z graczy będzie sędzią i otrzymuje większy żeton i to on będzie wybierał najlepszą jego zdaniem odpowiedź, ale o tym za chwilę. Karty z przymiotnikami tasujemy i ustawiamy na środku stołu. Sędzie wybiera 3, a następnie odrzuca 1 z nich. 2 karty, które zostały odkryte, by wszyscy gracze dobrze je widzieli.

Gracze mają teraz 1 minutę na wymyślenie skojarzenia związanego z odkrytymi przymiotnikami. Po tym czasie kładą swoje żetony na kartach. Ostatni gracz nie może położyć  żetonu, gdyż będzie zgadującym.

Po wypowiedzeniu swoich propozycji zgadujący próbuje odgadnąć, którą z nich sędzia uzna za najlepszą. Gdy mu się o uda, otrzymuje zakrytą kartę, a jeśli mu się nie udało, oddaje jedną ze swoich kart, jeśli je posiada.

Gracz, którego odpowiedź wybrał sędzia, otrzymuje 2 odkryte karty.

Po jednej rundzie następuje zmiana sędziego i zgadującego. W jednej rozgrywce każdy może być tylko 1 raz sędzią.

duże i włochate

duże i włochate

duże i włochate

duże i włochate

duże i włochate

duże i włochate

duże i włochate

 

Duże i włochate-wariant bez sędziego

Jeśli wolicie wybierać sami zwycięska odpowiedź, ten wariant gry jest dla was. Wszyscy gracze, po wymyśleniu swoich odpowiedzi, podnoszą palce w górę, a na znak kierują na osobę, która według każdego z nich podała najlepsza odpowiedź.

Dla ilu graczy?

“Duże i włochate” to gra minimum 4 graczy. Preferowany wiek to 8 lat. Można również próbować bawić się z młodszymi, modyfikując zasady. Z pewnością zapewni wam niebywałą rozrywkę, pobudzicie wspólnie wyobraźnię, rozruszacie myślenie, a także stworzycie okazję do wspólnej zabawy. Wymyślanie co rusz nowych skojarzeń rozwija kreatywność i pobudza do dalszego eksperymentowania, tworzenia i zabawy. Dajcie się porwać tej prostej, ale fascynującej, małej grze.

Cena regularna gry wynosi 45 zł. Kupić ją możecie w sklepie Trefla-klik.

trefl duże i włochate

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.