dziennik bliskosci
Książki,  Książki dla dzieci,  Książki dla rodziców,  Strefa Rodzica

Dziennik Bliskości-tak łatwo być blisko!

W codziennej gonitwie tak łatwo zapomnieć o małych rzeczach, które dają dawkę miłości, endorfin i poczucia szczęścia drugiej osobie. Zapominamy, jak łatwo można uszczęśliwić dziecko! Nie trzeba wcale wydawać pieniędzy! Wystarczy być blisko, a pomoże Wam w tym Dziennik Bliskości.

 

Jest to książka do aktywnego zapisywania, działania z dzieckiem. Jest wyjątkowa, ponieważ został stworzony przez 2 cudowne mamy, które zarażają swoją pozytywną energią innych. Mowa tu o Kindze (autorka bloga Huma Huppa) i Mirze(autorka bloga Ola Fasola), autorek projektu Blisko(s)twory. Wymyśliły książkę, która będzie początkiem nowych pomysłów na bliskość z dzieckiem. Z nią na nowo odnajdziecie się w szarej rzeczywistości, przypomnicie sobie, że takie proste zabawy są najlepsze, a miłość będzie z Was tryskać.
Ilustracje stworzyła kolejna wyjątkowa osoba. Jest nią Magda Kornatowska, która prowadzi stronę Atogrzywa. Wspólnie stworzyły wyjątkowy dziennik, który uwieczni Wasze chwile, na pozór te codzienne, a co okaże się później, to sami sprawdzicie.

Co znajduje się w Dzienniku Bliskości?

Dziennik Bliskości to taki pamiętnik z codziennych chwil z dzieckiem. Dzięki niemu zobaczysz, że drobne gesty i zabawy mają ogromna moc. A ile zajmują? Maksymalnie kilka minut! Tyle każdy z nas da radę znaleźć. Są to zabawy na tyle proste, że dacie radę z maluchami i starszymi dziećmi. Znajdziecie tu zadania do wykonania samodzielnie, jak również wspólnie z dzieckiem. Gdy zapełnicie Dziennik Bliskości swoimi wspomnieniami i zapiskami, gwarantuję Wam, że to będzie niezwykła pamiątka, która otworzy przed Wami bezkres wspólnych chwil. Być może później stworzycie taki swój własny indywidualny Dziennik? Wszystko zależy od Waszych chęci!
No dalej, nie dajcie się prosić! My zaczynamy działania z Dziennikiem. Już nie mogę się doczekać kolejnych zadań!

Foto-budka, odrysowywanie dłoni, jak zdrabniacie imię dziecka czy słoik z rzeczami, które w sobie lubicie. To tylko kilka z propozycji dostępnych w książce.

Dziennik Bliskości i MY

Adaś ma 9 lat, ma swoje ulubione gry komputerowe, od których trzeba go odciągać czasem siłą. Cierpliwość i wspólne działania słabną. Staram panować się nad emocjami, szukać rozwiązań, które będą łączyć nasze siły. Dziennik Bliskości to krok w przód. To proste zadania, które są ciekawe i dla mnie i dla niego. Czytając zadania, buzia sama się śmieje, a co dopiero gdy zaczyna się działać aktywnie!Robiliście sobie kiedyś zdjęcia w foto-budce? Znajdują się tu strony do wycięcia, właśnie na ten cel. To dopiero będzie ubaw z dorobionych wąsów, dziwnych okularów. Ciekawa jestem, jak narysuje mnie Adaś z zamkniętymi oczami. A może to mój obraz będzie gorszy?

Okładka to już w ogóle hit! Rzut kostką i zadanie do wykonania. Adaś często trafiał na 2 oczka na kostce, czyli masowanie plecków. O przydało się, bo plecy mnie bolą ?.

To pełna entuzjazmu, radości z bycia razem, prostych gestów książka, która nie powinna być niczym niezwykłym. A jest! Jest niezwykła, bo przypomina nam o najważniejszym-o byciu blisko!

Gdzie kupić Dziennik Bliskości?

Wystarczy wejść na stronę BliskoStwory i zakupić książkę! Spieszcie się, bo nie dużo zostało wolnych Dzienników. Wspaniała zabawa i masa inspiracji czeka tam na Was!Jestem dumna z koleżanek-blogerek, że spełniły swoje marzenie, wydając Dziennik Bliskości i dzielą się swoją pasją z innymi. Brawo dziewczyny!

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.