fiszki z angielskimi czasownikami
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Fiszki edukacyjne

Fiszki z angielskimi czasownikami-to be, have i can

Czasowniki i gramatyka w języku angielskim do łatwych nie należy, ale można sobie ułatwiać ich naukę. Ulubionym moim sposobem są fiszki. Minimalistyczne, proste i mieszczą się w kieszeni czy piórniku.

Nie masz czasu na ich zrobienie? Czytaj dalej!

Na samą myśl o czasach w angielskim dostaję gęsiej skórki. Jednak to ważny język i warto go znać. A jeśli dziecko uczy się go w szkole, tym bardziej warto podsuwać mu proste rozwiązania.

Wspólne ćwiczenia pomogą Wam obojgu. Nie ma co czekać, trzeba działać, prawda?

Have

Czyli czasownik “mieć”. Nie należy on do najtrudniejszych, ale lubi sprawiać problemy. Na fiszkach znajdziesz go w liczbie pojedynczej, mnogiej, jako przeczenie i w formie pytań.

Can

Jeszcze prostsza sprawa! Nie odmienia się ten czasownik w czasie present simple. Fiszek z tym czasownikiem jest jeszcze mniej, a oznacza on “umieć”.

To be

Najbardziej rozbudowany czasownik z całej trójki. Zajmuje najwięcej karteczek, ale i z nim sobie poradzimy. W języku polskim oznacza on “być”.

Present simple

To właśnie w tym czasie omówiłam czasowniki, które widzisz powyżej. To czas prosty, teraźniejszy. Kolejne różnią się od siebie, ale zacznijmy od początku.

ortograficzne fiszki dla dzieciortograficzne fiszki dla dzieci

Jak pobrać fiszki?

Nie lubię trudnych rozwiązań, a Ty? Kliknij w poniższy link, a PDF powinien trafić na dysk Twojego komputera. Jeśli pojawi się błąd, coś będzie nie tak, pisz śmiało!

Rzeczy techniczne lubią płatać figle. Tak już jest 😉

 

Jeśli szukasz innych fiszek lub jakiś potrzebujesz pisz. Może uda mi się pomóc. A już za tydzień fiszki ortograficzne!

Pozostałe fiszki znajdziecie tu oto → Inne fiszki edukacyjne

 

Czasowniki have, can i to be (126 pobrań)

 

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.