ortograficzne fiszki dla dzieci
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Fiszki edukacyjne

Ortograficzne fiszki dla dzieci [PDF]

Język polski to jeden z trudniejszych języków świata. Rodzice szczególnie to doświadczają podczas nauki ortografii swoich dzieci. Sporo zasad, wyjątków i reguł do zapamiętania i zrozumienia. Zrobiłam fiszki z najważniejszymi zasadami dla swojego dziecka i dla Twojego również! 

Na blogu znajdziesz również fiszki z innych przedmiotów:

Przyszła pora na ortograficzne zmagania. Te małe karteczki pomogą dziecku w każdym wieku. Znajdziesz tu najważniejsze zasady ortograficzne.

Jeśli czegoś zabrakło, pisz. Postaram się uzupełnić o kolejne fiszki lub te zmodyfikować. A teraz kilka słów co znajdziesz na karteczkach.

ortograficzne fiszki dla dzieci

H czy CH?

Na jakie litery wymienia się CH i po jakiej literze ono występuje. Na co wymienia się H i kiedy piszemy tę literę na początku wyrazów.

RZ czy Ż

Po jakich literach piszemy dwuznak RZ i w jakich zakończeniach oraz w jakie są wyjątki. Podobne zasady są przy Ż, czyli po jakich literach występuje Ż oraz na co się ona wymienia.

U czy Ó

W jakich końcówkach zapiszemy U, a kiedy piszemy Ó. W jakiej cząstce i w jakich końcówkach będzie Ó.

Ź, Ś, Ć, DŹ, Ń

Nie mogło zabraknąć również takich głosek. Kiedy one występują?

ortograficzne fiszki dla dzieci
ortograficzne fiszki dla dzieci
ortograficzne fiszki dla dzieci

Jak pobrać fiszki na komputer?

Wystarczy, że klikniesz tuż poniżej. W razie problemów napisz wiadomość lub komentarz. Czasem sprawy techniczne lubią płatać figle.

POBIERZ ORTOGRAFICZNE FISZKI DLA DZIECI

Jakie masz sposoby na ciekawą naukę ortografii?

Z czego korzystacie?

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.