Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Książki,  Książki dla dzieci,  Mały Przyrodnik,  Projekty,  Rozwój dziecka

Jak stworzyć własną książkę? – Książka przyrodnicza

Rozpoczynamy drugą edycję projektu Przygody z książką. Już podczas trwania pierwszej edycji Adaś tworzył książkę dla mnie. Całkiem sam zrobił swoją pierwszą książkę, którą wspólnie razem zaczęliśmy uzupełniać. Nie jest jeszcze skończona, ale zaczynamy kolejne karty uzupełniać!

Zamknął się w pokoju z kartkami i klejem. Długa cisza, gdy w domu jest 6 latek nie wróży nic dobrego! Jednak okazało się tak się zajął tworzeniem prezentu dla mnie, że zapomniał o całym świecie.

To nic że  kartki krzywo sklejone. W niczym to nie przeszkadza, bo zrobiona z serca.
Zaczęło się wspólne tworzenie książki. Pomysł by od początku jasny. To będzie zbiór przyrodniczy.
Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by znaleźć mnóstwo rzeczy, które można opisać, poznać bliżej. Na początek wybraliśmy oset, który znaleźliśmy na łące.

Oset

Kawałeczek urwaliśmy ostu i wkleiliśmy do książki za pomocą taśmy. Namalowaliśmy też jak wygląda on na żywo. Opisaliśmy te rzeczy, które zauważyliśmy i jakie ma cechy.


Kolejna strona należy do mchów i porostów.

Zebraliśmy kilka kawałeczków mchów, przykleiliśmy je taśmą, ale kawałeczki zostawiliśmy nie zaklejone by móc je dotknąć i sprawdzić jaką mają strukturę i jakie są w dotyku.

Sosna

Ta strona należała do Adasia. To on miał za zadanie stworzyć tę stronę. Napisał jak nazywa się to drzewo, gdzie rośnie, jakie ma liście i nasiona. Namalował również jak  wygląda sosna i jej igły.

 

Dąb

Blisko domu mamy kilka gatunków tych drzew. Zebraliśmy od nich liście i wkleiliśmy do książki. Nie zabrakło również drzewa i spadających żołędzi.To dopiero początek naszej wspólnej książki. Przyroda jest tak różnorodna i niesamowita że nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem obiektów do badań.  Wystarczy wyjść na dwór by znaleźć kwiatek, drzewo, zwierzę, które można bliżej poznać.
Co sądzicie o takiej książce? Robicie również sami podobne książeczki? Pochwalcie się swoimi książkami!
Zobacz również

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.