Gry i zabawy,  Gry mobilne

Aplikacje na tablet dla dzieci

Technika idzie do przodu, więc nieuchronne jest, że dzieci będą korzystały z dobrodziejstw technologii w postaci tabletów czy laptopów. Jak już mają grać to w gry, które są odpowiednie do wieku i coś wnoszą w ich rozwój. W co gra Adaś na tablecie? I przy okazji ja?

Jako maniak gier wszelakich przegląda Google Play w poszukiwaniu ciekawych gier. Nie zawsze podoba mi się ten wybór więc takie gry po prostu kasuję. A są takie, w które uwielbiamy grać wspólnie.
Jedną z takich gier jest Epoka Lodowcowa – Ice Age. Adventures od frmy Gameloft. Jest to przygodowa gra, gdzie celem jest rozbudowanie wyspy i uratowanie jak największej liczby zwierząt.
Dodatkowo są również zadania specjalne, za które otrzymać można złote żołędzie. Za nie można odblokowywać kolejne części innych wysp. Gdy uratujemy wszystkich rodziców z wyspy można odblokować kolejną wyspę za które płaci się jagódkami. Zbieramy również muszle -te z kolei służą do ulepszania do rozbudowy wysp i budowy domków dla zwierząt.
Mamy również darmowe losowania na różnych wyspach, ale niekiedy trzeba zniszczyć drzewka czy skały. Płaci się za nie jagódkami, a dostaje w zamian muszelki. Gdy braknie jagód, nie mamy ruchów. Jagódki można otrzymać na przykład od zwierząt.

Świetna gra, z dobrą grafiką, po angielsku ( ale bardzo intuicyjna) i bardzo wciąga! Co ważne darmowa.Kolejnymi grami, które Adaś uwielbia jest seria Angry Birds. Ściągnął już kilka gier z tej serii – Stella Pop, Star Wars, Go! czy Friends.
 

Gry wyszły spod “pióra” Rovio Entertainment. Ogólnie celem gier jest pokonanie złośliwych zielonych świnek, które kradną ptakom jajka i się psocą. Polski tytuł to “Wściekłe ptaki”, więc nic dziwnego że są złe. Różne etapy, różne grafiki, różne przygody. Darmowa gra do ściągnięcia na Android.Nie jest wcale tak łatwo przejść kolejnych etapów. W każdej rundzie do pokonania są różne świnki, ale też mamy do dyspozycji określoną ilość o innych mocach. Gry zapewniają mnóstwo zabawy i ogrom poziomów.

Jednak żeby przejść na kolejny poziom trzeba wykazać się skupieniem i logicznym myśleniem. Także nie ma łatwo!

Trzecią grą są Minionki. Poznaliśmy je z bajki a teraz lubimy w nie grać na tablecie. Każda runda to inne zadanie do wykonania by przejść na kolejny poziom.

Minion Rush to gra rekreacyjna, gdzie celem jest wykonanie powierzonego zdania. Biegnie sobie taki Minionek i sterujemy nim tak, by uniknąć różnych przeszkód, zdobyć banany, lody i inne cuda pomocne w grze.

Ciekawa grafika, akcja i mnóstwo poziomów do przejścia!

Kolejną fajną grą jest Frozen Free Fall. Gra z serii łamigłówek, która dostarcza świetnej grafiki, mnóstwa poziomów i niezłej zagwostki dla naszego mózgu. Logiczne myślenie, spostrzegawczość – te cechy są nieodzowne w tej grze! Bez tego ani rusz! Tego typu gier jest całe mnóstwo. Zasady są podobne. A takie po prostu uwielbiamy. Oczywiście są pomocne dodatki, które ułatwiają grę. Należy ich używać rozważnie, gdyż nie łatwo je otrzymać.

Źródło: Google Play

Tutaj mamy “życia”, które odnawiają się po pół godzinie jedno życie. Pełna pula to 5 żyć/prób po których musimy czekać na kolejne próby. Świetna sprawa z takimi życiami, gdyż musimy przerwać grę, odejść od tabletu bo i tak nie mamy możliwości dalszej gry.

No chyba że ma się inne gry, w które można grać.

Polecam również gry Bazgroszytu. Dla mniejszych dzieci w sam raz. Pisałam o nich kiedyś tutaj – Ryskowe gry na Androida dla dzieci z tym, że są one płatne  (około 3 zł).

Gry, które tu opisałam są dla dzieci 6+.  Z całą pewnością znajdzie się jeszcze kilka(-naście) gier, które są fajne i wymagają myślenia. Sama również lubię pograć w te gry. Uwaga! Wciągają!

A Wy znacie jakieś fajne gry godne uwagi? Oczywiście w graniach rozsądku.

A dla mniejszych maluchów też coś mam! Na blogu Ohanablog.pl znajdziecie sporo wpisów o aplikacjach i grach dla mniejszych dzieci. Np O środkach transportu, o aplikacjach dla przedszkolaków i do nauki literek.

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.