zakładka do książki serce
Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Książki,  Książki dla dzieci,  Książki dla młodzieży,  Książki dla rodziców,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Jak zrobić zakładkę do książki – serce origami

Książki, książki, książki… Wszędzie książki! A co z ich rogami? Zaginacie? A gdzie zakładka! A może gubicie je albo wyglądają niespecjalnie i żal je gdzieś pokazać? To mam proste rozwiązanie! Znajdź 5 minut wolnego czasu, kwadratową karteczkę i otrzymacie serduchową zakładkę do książki.

Postanowiłam pokazać jak się ją wykonuje na 2 sposoby. Jeden z nich to forma zdjęć. Drugi natomiast to filmik. Kilkuminutowy, gdzie krok po kroku zobaczycie jak wykonać taką zakładkę.
Karteczkę zginamy po skosach i na wprost. Rozprostowujemy.

Zginamy do linii środkowej górną część i rozprostowujemy. Następnie boki wpychamy do środka i zagniatamy. Powstanie “trójkąt”.

 

Widać tu nasze zagięcie. Szerokim bokiem kładziemy do siebie. Odchylamy boczki ku górze, by u góry powstała prosta linia.

 

Tutaj widać jak powinno to wyglądać po złożeniu. Boki poszły ku górze do środka tworząc prostą linię u góry. Następnie odwracamy na drugą stronę i górną część zaginamy do środkowej linii.

 

Podobnie jak prędzej rozchylamy boczki i wywijamy do góry.

Zaginamy teraz od środka trójkąciki na boki – to góra serduszka. Dół przekładamy do góry i gotowe!

 

Jeśli wolicie oglądać lub coś jest nie jasne zapraszam na film. Trwa on około 4 minut.

 

Jeśli coś jest nie jasne, piszcie! Postaram się pomóc. A kiedyś zrobiłam dla Adasia zakładkę -pirata aaarrr!!

Miłego tworzenia i koniec z zaginaniem rogów w książkach!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.