Karty matematyczne. Tabliczka mnożenia
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Rozwój dziecka

Karty matematyczne. Tabliczka mnożenia czyli matma na wesoło!

Mnożenie, dzielenie, mnożenie, dzielenie. To nie łatwa sprawa. Mamy pomoc, którą zrobiłam w domu, ale nie ciągle to szybko się znudzi. No ile można! Teraz nauka mnożenia staje się dużo fajniejsza. “Karty matematyczne.Tabliczka mnożenia” Grabowskiego podsuwają masę gier i zabaw w tym temacie!

Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka jest przez zabawę. Zamiast siedzieć i wkuwać na blaszkę puste słowa, działania lepiej się pobawić prawda? Dzieciaki na pewno przyznają mi rację. Jednak jestem rodzicem, który chce nauczyć coś swoje dziecko w łatwy i ciekawy sposób.

Z pomocą przychodzą karty. Zestaw składa się 2 książek oraz z talii kart – czerwonej oraz czarnej. Talia czerwona to wynik mnożenia – liczbowo oraz za pomocą kafelków. Przy liczbie, której wynik można otrzymać w więcej niż jeden sposób, kafelki są w dwóch “zestawach”.
Np liczba 20 – można ją uzyskać podczas mnożenia 5*4/4*5 oraz 2*10/10*2 – mamy pokazane 2 kombinacje na jednej karcie. Wtedy są po 2 karty w takim samym wynikiem.
Natomiast talia czarna to karty z mnożeniem. Na ich środku również pokazany wynik w formie kafelków.

Jakość kart jest świetna! Zaokrąglone rogi, lekko śliskie, fajnie się je trzyma. Jednak to dopiero połowa. Druga część zestawy to książki. To komplet ponad 70 gotowych ćwiczeń, gier i zabaw z tabliczką mnożenia w tle!

Każda gra jest dokładnie opisana, zasady wyjaśnione, a dodatkowo zilustrowana kartami, jak mają być ułożone poszczególne karty w dalszej rozgrywce. Do tego prosta, minimalistyczna forma. Każde zadanie dodatkowo oznaczone jest stopniem trudności oraz dla jakiej klasy jest dostosowane.

Jakie gry dla dzieci co zaczynają przygodę z tabliczką mnożenia?

Na początek można wybrać część kart np mnożenie do 25 i zagrać w memo, czyli odnajdywanie par. W tym przypadku będzie to mnożenie oraz wynik. Czyli np 2*2 oraz karta w wynikiem czyli 4. Jeśli dziecko odgadnie prawidłowy wynik, zabiera karty do siebie i wybiera kolejne. Gdy karty się nie zgadzają odkłada je z powrotem.
Kolejną gra szukanie wyniku do wybranej przez przeciwnika działania.

Np rodzic wybiera kartę 3*5, a dziecko w dostępnych kart wybiera tę, której wynik wynosi 15.

Świetną zabawą jest również gra w Piotrusia! Należy wybrać 6 par – 6 kart z czerwonej talii i 6 pasujących z czarnej. Dodatkowo wybiera się jedną niepasującą kartę – to będzie Piotruś.  Wszystkie karty tasujemy, rozdzielamy je na wszystkich uczestników zabawy. Wybieramy wszystkie pary, które trzymamy w ręce, a następnie ciągniemy kartę od innego gracza, gdy mamy parę odkładamy na bok. Gra toczy się do momentu, aż jednemu graczowi zostanie 1 karta w dłoni, czyli Piotruś – w tym momencie dana osoba przegrywa.

To nie wszystko! Jest również masa gier i zabaw, które można wykorzystać na zajęciach lekcyjnych w szkole a także na zajęciach fizycznych. Gry z tabliczką mnożenia są tak wszechstronne, że można je używać w domu, szkole, na dworze, pod namiotem, w ogrodzie i gdzie tylko chcecie!

I nie tylko dla dzieci 8 letnich. Gry mogą być formą utrwalenia i zabawy dla dzieci ze starszych klas. Czasem ja nawet muszę pomyśleć, czy aby na pewno to dobry wynik. Polecam zacząć od zabaw z 1 gwiazdką i stopniowo wraz z większą wiedzą przechodzić do  zadań trudniejszych.  Gdy mamy ciepłą pogodę, kilkoro dzieci polecam spróbować zabaw na świeżym powietrzu. W końcu taka forma to zabawa!


A dla rodziców polecam zabawy jednoosobowe. Może pasjans?

Potrenujecie, a przy okazji może i dzieci czegoś się nauczą. Jak mama się bawi tabliczka mnożenia to może faktycznie jest ona fajna? Razem z przyjaciółmi możecie zagrać również w mini brydża. Gra przeznaczona dla 5 klasy, ale jestem pewna że wy również dacie radę i świetnie się będziecie bawić.

Całość jest bardzo przemyślana, świetna jakościowo i zrobiona z ogromną wiedza i pasją. A może wymyślicie swoje własne gry z tymi kartami? Możecie je kupić na stronie kartygrabowskiego.pl. Dostępne są również inne zestawy, które również gwarantują świetną zabawę: “Dodawanie i odejmowanie” oraz “Gry logiczne (3 kolory)”.

Pełny komplet to koszt 82 zł. Możecie również nabyć osobno same książki, a także inne rzeczy. Koniecznie zajrzyjcie na stronę kartygrabowskiego.pl bo na prawdę warto! Dowiecie się jak powstały, kto je rekomenduje i dlaczego warto się nimi zainteresować.

A już nie długo będzie konkurs, gdzie ktoś zgarnie właśnie taki zestaw! Koniecznie śledźcie bloga i fana page Kreatywnym Okiem.Za zestaw “Karty Matematyczne. Tabliczka mnożenia” dziękuję panu Grabowskiemu. Teraz mnożenie to czysta zabawa!

KONKURS!  – do zdobycia jeden zestaw, zapraszam na fan page.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.