kolorowa edukacja kraje świat
Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Kreatywne zabawy dla przedszkolaków,  Projekty,  Przygody z książką

Kolorowa edukacja. Kraje świata

Czy wiecie jak wygląda flaga Egiptu, Meksyku czy Argentyny? Co te kraje charakteryzuje? Przyznam się, że mam z tym mały problem. „Kolorowa edukacja. Kraje świata” pomoże nam nadrobić braki w tym temacie. Jest to kolorowanka o krajach świata, gdzie dowiemy się kilku ciekawych informacji.

Nauka geografii, ciekawostek o krajach, rozwijanie zdolności manualnych, koncentracja i dobra zabawa. To czeka nasze dzieci z tymi kolorowankami. Pod okładką skrywają się 23 państwa z całego świata, które zachęcają by poznać je bliżej.

Każde 2 strony są poświęcone na jeden kraj. Wita nas Polska, z miejscem na wklejenie flagi państwa oraz z krótką informacją o naszym kraju. Dowiecie się (a raczej nasze młodsze dzieci) jakie miasto jest stolicą Polski, jaka rzeka przez nią przepływa, gdzie zjemy pyszne pierniki, a gdzie jest smok wawelski.
Do pokolorowania mamy symbole Polski – syrenkę, smoka wawelskiego Mikołaja Kopernika, dzieci w strojach ludowych. W rogu znajduje się również miejsce na naklejkę z flagą.
Podobnie wyglądają kolejne państwa. Główne, ważne informacje kojarzące się z państwem. Proste, jasne w rozumieniu opisy sprawiają, że dzieci chętniej sięgną po te kolorowanki.

 

Wiedza przekazana w taki sposób szybko zapadnie w pamięci, a kolorowanie odstresuje i rozwinie koncentrację i uważność. Sama z chęcią bym pokolorowała trochę tych symboli każdego z państw.
W tej serii znajdują się m.in. Zwierzęta Polski, Zwierzęta świata, Historia Polski czy Ptaki Polski. Każda z nich jest warta uwagi. Każda dopracowana, ciekawa i z przesłaniem edukacyjnym. Ja je bardzo lubię, właśnie za ich walory edukacyjne, porządne wykonanie (grube kartki!) i dobrą cenę. Cena katalogowa to 14,99 zł, ale można ją kupić taniej.
Zajrzyjcie do Wydawnictwa RM, a znajdziecie więcej ciekawych pozycji dla dzieci.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.