6 pomysłów na kreatywny prezent
Gry i zabawy,  Gry i zabawy na dworze,  Gry i zabawy w domu,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Kreatywne zabawy dla przedszkolaków

6 pomysłów na kreatywny prezent na Dzień Dziecka

Już za 2 tygodnie Dzień Dziecka. Najwyższa pora, by znaleźć ciekawe prezenty z tej okazji. Przejrzałam ofertę zabawek kreatywnych, które pozwolą wyżyć się twórczo, połączą edukację z dobrą zabawą. Poznajcie 6 pomysłów na kreatywne prezenty na Dzień dziecka. Ciekawi?

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas. To dzień, w którym nasza latorośl ma swoje małe święto. Chcemy sprawić jej jak najwięcej radości, spełnić małe marzenia, być bliżej niż zazwyczaj. To ma być radosny czas, który na długo zapamiętamy.

Zastanawiam się, co kupić Adasiowi, by było to:

 • kreatywne
 • twórcze
 • posłuży na dłużej
 • rozwinie jego zainteresowanie
 • lub stanie się powodem do kolejnej pasji
 • cena nie zwaliła mnie z nóg
Tworząc to zestawienie, brałam pod uwagę powyższe punkty, ale również moją ciekawość nowości. W końcu my, rodzice też musimy coś z tego mieć. ☺ Szczerze mówiąc, mam problem z konkretnym wyborem jednej rzeczy! Gdybym mogła, kupiłabym je wszystkie, ku uciesze mego dziecka. Jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek. Poznajcie moje typy!

Magia matematyki. Zestaw kreatywny

Adaś uwielbia matematykę. A jak dochodzą do tego różne magiczne sztuczki, to już jest w niebie! Zestaw „Magia matematyki” to na pozór prosty zestaw. Kalkulator, kostki, karty numeryczne, karty matematyczne i logiczne. Niby nic takiego. Jednak cała frajda znajduje się z instrukcji, gdzie mamy ponad 15 różnych sztuczek szczegółowo opisanych.
Dla dzieci, które też lubią logiczne i matematyczne zagadki i magiczne sztuczki ten zestaw może się spodobać. Producent deklaruje wiek dziecka dla tego zestawu od 8 lat. Jak jest w rzeczywistości, jeszcze nie wiem, ale mam ogromną ochotę się przekonać!
A  cena? W sklepie Smyk, zestaw ten kosztuje 38 zł. Zestaw prezentuje się ciekawie, twórczo, powinien zająć dziecko na dłużej oraz wymaga obecności innych osób. W końcu jak ma być pokaz magicznych sztuczek bez widowni?
6 pomysłów na kreatywny prezent

 

Kolejka linowa z puszki

Coś zupełnie innego niż poprzedni zestaw. Tym razem, wybrałam zestaw, który jest bardzo twórczy, wymaga skupienia w tworzeniu, wspólnego czasu i co najważniejsze, tworzy się  coś, co podziała dłużej! Zestaw zawiera mnóstwo elementów, które wymagają skręcenie, połączenia i pewnie pomocy rodzica.
Ten zestaw, również łączy to, na czym mi zależy. Myślę, że tu bardziej ojcowie mają większe pole do popisu i pomocy dziecku. A nie ma nic piękniejszego niż współpraca rodzica z dzieckiem! Po stworzeniu kolejki, duma będzie nas rozpierać.
Do wykonania tego dzieła potrzebne będą jeszcze baterie, śrubokręt i aluminiowa puszka po napoju. Te rzeczy jednak znajdziemy w domowych pieleszach. Takich zabaw jeszcze nie wykonywaliśmy, ale jestem ogromnie ciekawa jak to działa po złożeniu!
Cena zestawu mieści się w moim przedziale i wynosi 48 zł. Wiek dziecka to 8 plus.

Link do sklepu: Kolejka linowa z puszki

6 pomysłów na kreatywny prezent

 

Zestaw kreatywny. Stacja meteo

Jaka będzie pogoda? Często się nad tym zastanawiamy. Teraz mamy okazję przyjrzeć się tym zmianom atmosferycznym bliżej, poznać warunki, jakie zachodzą w przyrodzie i pogodzie. Dzięki obserwacjom na stacji meteo będziemy w stanie określić pogodę, jaka będzie np. wieczorem!
Zestaw składa się z wiatromierza, deszczomierza i termometru. Gdy dołączymy do tego plastikową butelkę, powstanie również miniszklarnia! Producent deklaruje, że nawet jak nie ma słońca to zabawa ze stacją jest zawsze. Mam ogromną ochotę to sprawdzić osobiście!
Tu podobnie jak w kolejce linowej, musimy coś poskręcać, poskładać, by efekt mógł spełniać swoją funkcję. To kolejna zabawka dla dzieci 8 plus. Wymaga ona jest skupienia przy jej składaniu oraz konsekwencji podczas obserwacji zmian.
Taka zabawka pomoże naszemu dziecku w konsekwentnym działaniu, obserwowaniu, koncentracji, spostrzegawczości i analizowaniu zdarzeń. Twórcze działanie ściśle związane z edukacyjnymi aspektami. Jestem za!
Cena? 39 zł! Tym bardziej mi się podoba. A nadaje się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. To może być również świetna pomoc w projektach pogodowych! Trzeba koniecznie zastanowić się zakupem tego zestawu.

Link do sklepu: Stacje meteo.

6 pomysłów na kreatywny prezent

 

Zrób to sam. Lalka z kotkiem

Ta zabawka raczej nie ucieszyłaby mojego dziecka. Gdyby to był jakiś zwierzak czy superbohater to jak najbardziej! Chciałam tu zwrócić uwagę na sam pomysł. Gotowe elementy wycięte z filcu, plastikowa igła dla bezpieczeństwa dziecka i własnoręcznie stworzona zabawka. Taka rzecz, zabawka zrobiona przez dziecko samodzielnie ma wartość dużo wyższą niż ta kupiona. Bardziej się ją ceni i szanuje. Przy okazji dziecko ćwiczy zdolności manualne, chwyt palcowy, skupienie i cierpliwość.
Piękna lalka uszyta przez dziecko to nie tylko dumne dziecko, ale również rodzic. Może dzięki temu, rozwinie się pasja szycia? Kto wie!
Cena gotowego zestawu to 40 zł. Wiek rekomendowany to 8+. Myślę, że i 6-7 dadzą radę z małą pomocą rodzica to zrobić.
Link do sklepu: Lalka z kotkiem.

 

6 pomysłów na kreatywny prezent

Zestaw edukacyjny Robot Mio

To zestaw droższy. Koszt takiej zabawki to około 80 zł. Jednak to taki zestaw, który jest połączony z obecnie modnym programowaniem. Sam robot jest słodki! Może to nie jest odpowiednie określenie, ale wygląda świetnie, a dodatkowa zabawa za programowaniem go, rozwija wyobraźnię, uczy programowania, logicznego myślenia, ale również zapewnia masę dobrej zabawy!
To coś dla dzieci, które fascynuje programowanie, robotyka, eksperymenty i dobrą zabawę! Clementoni rekomenduje tego robota dla dzieci od 7 roku życia. Podobnie jak w poprzednich pomysłach na prezent, obowiązkowa jest obecność rodzica.
Urodziny Adasia tuż, tuż. Programowanie lubi, składać również i ten robot, to coś, czym mogę go bardzo uszczęśliwić! Programowanie nie musi być wyłącznie z komputerem!
6 pomysłów na kreatywny prezent

 

Zestaw kreatywny. Mała stolarnia

Drewniane zabawki zawsze są ta topie. Jak wybrać coś ciekawego, co posłuży dziecku dłużej, a przy okazji sprawi mu mnóstwo frajdy? „Zestaw kreatywny. Mała stolarnia” od pierwszego wejrzenia mnie zauroczyła! Cena zestawu to 65 zł. Trochę droższy niż cena wyznaczona na początku, ale możliwości, jakie daje to rekompensuje. Ze względu na małe metalowe elementy łączące drewniane części. Zestaw zawiera odpowiednią ilość elementów, by złożyć model z opakowania.
Brakuje mi w opisie ilości elementów. Mimo to zabawka daje ogromne możliwości tworzenia, wymyślania kolejnych konstrukcji. Zabawy klockami rozwijają dziecięcą wyobraźnię, również przestrzenną, koncentrację, cierpliwość i rozwija zdolności manualne.

Link do sklepu: Mała stolarnia

6 pomysłów na kreatywny prezent
Która propozycja najbardziej przykuła Waszą uwagę? Mimo że większość propozycji jest dla dzieci powyżej 7 roku życia, mogę Was nakierować na nowe pomysły, dostosowane dla młodszych dzieci. Jestem ogromnie ciekawa co wybierzecie dla swoich dzieci. Podzielcie się propozycjami!

A dodatkowo mam dla Was konkurs!

Już 1 czerwca Dzień Dziecka oraz 5 urodziny bloga. Ostatnia chwila, by wybrać prezent dla dziecka. Przychodzę Wam z pomocą, wraz ze sklepem Smyk! Mamy dla Was 3 bony, każdy o wartości 50 zł na zakup w tym sklepie. A co należy zrobić?
Zadanie jest bardzo proste! W komentarzu poniżej należy podać link do zabawki ze sklepu internetowego Smyk, którą chciałabyś kupić dla swojego dziecka. Wyjaśnij swój wybór z 2-3 zdaniach. Wybiorę 2 odpowiedzi, które nagrodzę bonami. Trzeci bon zgarnie osoba, na fan page Kreatywnym Okiem. Tam również zadanie będzie takie samo!

Przeczytajcie poniższe zasady, zastosujcie się do nich i bawcie się dobrze!

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu jestem ja, autorka bloga Kreatywnym Okiem
 2. Sponsorem nagrody jest sklep internetowy Smyk
 3. Czas trwania konkursu – 23-26.05.2017 r. do godz. 23:59
 4. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na pytanie i podanie wieku dziecka- Jaki kreatywny/edukacyjny prezent chciał/chciałabyś dać dziecku z okazji Dnia Dziecka z asortymentu sklepu Smyk?
  – Odpowiedź należy zamieścić w komentarzu pod tym postem wraz z linkiem do sklepu.
 5. Jedna osoba może dać jedną odpowiedź na blogu oraz jedną na fan page.
 6. Osoby spokrewnione z organizatorem oraz sponsorem nie mogą brać udziału w konkursie.
 7. Konkurs przeznaczony dla osób pełnoletnich
 8. Nagroda:
  – 3 bony o wartości 50 zł każdy do wykorzystania w sklepie internetowym Smyk;
  z czego:
  – 2 bony będą do wygrania tu, na blogu
  – 1 bon do wygrania na fan page Kreatywnym Okiem
 9. Bony do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Smyk.
 10. Wybieranie wygranego komentarza:
  – Osobiście wybiorę komentarz, który zostanie nagrodzony. Pod uwagę będę brała pomysłowość, nieszablonowe myślenie i ciekawe rozwiązania oraz walory kreatywno-edukacyjne.
  – Dodając zdjęcie, autor oświadcza, że ma pełne do niego prawa i nie narusza dóbr osób trzecich.
 11. Zwycięzcę wybiorę w ciągu 3 dni oraz w tym czasie podam wyniki publicznie na fan page Kreatywnym Okiem oraz opublikuję aktualizację.
 12. Na adres mail zwycięzcy czekam 3 dni od ogłoszenia wyników, po tym czasie wybiorę innego zwycięzcę. Wiadomość należy wysłać w wiadomości prywatnej.
 13. Zastrzegam sobie prawo do ewentualnych opóźnień w ogłoszeniu wyników z przyczyn ode mnie niezależnych (np. brak dostępu do internetu), jednak będę dążyć by wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem.
 14. Dane mailowe zwycięzcy będą służyły wyłącznie w celu wysyłki nagrody. Nikomu nie będą udostępniane, przekazywane ani odsprzedawane.
 15. Wysyłką nagrody zajmuję się ja osobiście. Czas na wysyłkę wynosi 3 dni, od daty otrzymania adresu mail.
 16. Nagroda jest zwolniona z podatku zryczałtowanego z myśl ustawy o PIT art. 21 ust. 1 pkt 6, 6a i 68.
 17. Organizator składa przyrzeczenie publiczne w rozumieniu art. 919 i 921 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 121, z późn  zm.) .
 18. Konkurs trwa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wysyłka również na terenie kraju.
 19. W przypadku nie przestrzegania regulaminu zastrzegam sobie prawo do nie brania pod uwagę komentarza osoby naruszającej zasady konkursu.
 20. Udział w konkursie jest dobrowolny. Biorąc w nim udział akceptujesz ten regulamin.
 21. Wyłonienie zwycięzcy nie ma znamion loterii, losowania ani gier hazardowych w myśl przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 201, poz. 1540)
 22. Reklamacje można składać w ciągu 3 dni od opublikowania wyników konkursu. Czas rozpatrzenia reklamacji to 7 dni. Reklamację można zgłaszać w wiadomości prywatnej na fan page.
 23. Facebook w żaden sposób nie sponsoruje, nie organizuje i nie odpowiada za powyższy konkurs. Dane przekazywane do wysyłki nagrody są przekazywane wyłącznie organizatorowi oraz sponsorowi nagrody.

Wpis powstał we współpracy z marką Smyk.

 

WYNIKI

Pora ogłosić wyniki. Wybór był szalenie trudny. Każda odpowiedź, każdy prezent był wybrany sumiennie i zgodnie z zainteresowaniem dziecka. Mam tylko 3 bony, z czego 2 przyznam komuś z komentarzy na blogu, jeden zaś na fan page.
Oto i oni!
Odpowiedź Marcina, tak mnie rozbawiła, że śmiałam się jak szalona. Pewnie temu Tacie nie było tak do śmiechu. By córcia nie musiała już Taty strzyc, Tata otrzymuje bon do sklepu internetowego Smyk!
Drugi bon wędruje do Marii Salamon. Bliski jest nam temat kosmosu, a koraliki chodzą za mną już baaaardzo długo. A te świecące w ciemności kupuję! Nie wiem tylko, czy bardziej dla Adasia, czy dla mnie ?
Gorąco dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wasze dzieciaki mają wspaniałych rodziców, którzy dbają o ich dobrą zabawę i rozwój!
Na fan page opublikuję, kto wygrał ostatni bon. A zwycięzców zapraszam na priv – fb lub mail ([email protected]) w celu przekazania bonów.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.