przyjaciele z lasu
Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Książki,  Książki dla dzieci,  Projekty,  Przyroda pod lupą,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Mieszkam w lesie – kolekcja DeAgostini

Książki są nieodłącznym elementem naszego istnienia. Wszędzie są książki, litery, słowa. Dlatego pełnią tak ważną rolę w naszym życiu. Są również takie książki, które kolekcjonujemy i cieszymy się ogromnie z każdej kolejnej. Taką serią są książki “Mieszkam w lesie”. A co to takiego?

Są to książki do kolekcjonowania dla dzieci, które chcą poznać las i zwierzęta tam żyjące. Każda z książek jest o innym zwierzęciu lub dotyczy zagadnienia związanego z lasem, np dowiedzą się dzieciaki kim jest leśniczy, czym się zajmuje.

Każda książka jest formatu kwadratowego ze sztywną okładką. W środku układ wiadomości jest taki sam w każdej książeczce. Są również kolorowe ilustracje, które zajmują 80%  egzemplarza. Tekst jest spory, więc czyta się równie łatwo, a pisany językiem prostym nie sprawia trudności w jego zrozumieniu.
Na samym początku dowiadujemy się o kim w książce będzie mowa, kim jest, jak wygląda, czym się charakteryzuje. Poznajemy również samicę i młode. Zawsze podawany większemu opisowi jest samiec.
Kolejne strony przynoszą nam wiedzę na temat miejsca zamieszka zwierzaka i sposobie jego polowania lub innego sposobu zdobywania pożywienia. Nie może zabraknąć również wiedzy, na temat jego rozmnażania, ilości młodych, kto się nimi zajmuje a kto przynosi pożywienie.

Zawsze dane zwierzę na rodzinę, krewnych podobnych do siebie, ale mieszkających w innych częściach globu. Również się dowiemy wspólnie z dziećmi jakie są gatunki jeleniowatych czy jakich kuzynów ma lis.

przyjaciele z lasu

przyjaciele z lasu

Fajnym dodatkiem są 2 opowiadania o danym zagadnieniu. To krótkie historyjki opowiadające o życiu zwierzaków w ciekawy sposób. Nie ma dwóch podobnych opowiastek. Każda z nich jest inna, ale równie ciekawa i fajnie jej się słucha i czyta.
Na samym końcu tuż przed tyłem okładki ukazany jest kolejny numer książki i co  z nim dziecko dostanie. Nie zdradziłam że z każdym numerem do książki dołączone są zwierzaki!
Dobrej jakości, z gumy, ale nie za miękkiej ani z nie za twardej. Fajnie leżą w ręce dziecka, jedne są mniejsze np puszczyk inne większe np jeleń czy niedźwiedź.
Każdy numer zawiera figurkę  o której jest książka oraz drugie zwierzątko lub część dekoracji ( dom, drzewa, ambona). Jeśli nr 1 jest o jeleniu, to taka figurkę otrzymamy. W kolejnym numerze dowiadujemy się o niedźwiedziu i również figurkę niedźwiedzia dostajemy i inne zwierzątko.
Numer 9 serii jest inne bo zawiera tylko 1 figurkę  – konia Sylwestra, ale za to jest największy. Również jedną część otrzymamy z numerem 16 – dach domku. W każdą pozostała książką otrzymamy po 2 figurki.
Miałam obawy że te książki będą za dziecinne dla Adasia. Jednak po pierwszych 2 numerach ( prenumerujemy je i w każdej paczce, mamy po 2 książki z figurkami, a czasem również dodatkowy prezent) był bardzo zadowolony  z nich i z chęcią do nich zaglądał a figurkami bawi się co chwilę.
Wraz z 2 pierwszymi numerami otrzymaliśmy matę lasu, na której ustawia figurki i się bawi. Dowiaduje się ciekawych rzeczy z książek i czeka na kolejne numery.  Miałam zrezygnować z prenumeraty ale widząc jego zadowolenie i oczekiwanie nie mogę mu tego zrobić. Obecnie jesteśmy w połowie kolekcji. W domu mamy 10 numerów a na dniach otrzymamy kolejne 2. Całość liczy 23 numery. W tym czasie z prenumeratą dostaniemy 3 prezenty – mata, kosz na zabawki oraz plecaczek pluszowy.

przyjaciele z lasu

przyjaciele z lasu

Wszystko fajnie ale teraz jaka cena jest za książkę z figurkami?

Cena za każdy numer to 19,98 zł. Z tym że za wysyłkę już nie ponosimy żadnych kosztów. Jednak co miesiąc około 40 zł kosztuje nas ta kolekcja. Za pół roku kolekcja będzie zakończona. Mam nadzieję że do tego czasu książki i figurki mu się nie znudzą.Cena na książce wynosi 24,99 zł.

Lubię takie prenumeraty bo nie muszę pamiętać żeby kupić mu w kiosku czy sklepie daną książkę. A jak się okaże że jej nie ma już? I powstaje luka! W ten sposób biblioteczka się wzbogaca o kolejne pozycje, które go interesują i dostarczają zarówno zabawy jak i nauki.
przyjaciele z lasu
przyjaciele z lasu
przyjaciele z lasu
przyjaciele z lasu
My jesteśmy do tyłu z numerami, ponieważ w kiosku były prędzej już. Mimo to nadrobimy 🙂 Dlaczego zdecydowałam się pokazać te książki na blogu?
Ze względu na ich wartość edukacyjną. Mimo że las mamy pod nosem jelenia czy borsuka nie widzimy.
Więcej informacji o tej serii i innych dowiecie się a stronie DeAgostini.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.