Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Rozwój dziecka,  Zabawki dla dzieci

Patyczaki propozycja gry od Granny

Dziś mam dla Was bardzo fajną grę dla przedszkolaków. Tę grę otrzymaliśmy do przetestowania od firmy Granna. Adaś jest nią zafascynowany 🙂 A na czym ona polega? I czy warto w nią zainwestować? W pudełku znajdują się kolorowe patyczki w 4 pięknych kolorach – żółty, niebieski, czerwony i zielony.

Do patyczków dołączone są karty z obrazkami. Wyróżnione są 3 poziomy oznaczone kolorami

– zielony ( najłatwiejszy) duże obrazki w skali 1:1.
Młodsze dzieci mogą układać patyczaki bezpośrednio na obrazku. Gdy takie obrazki okażą się już za łatwe możemy przejść do poziomu niebieskiego.

– niebieski ( średni) – obrazki są już mniejsze i dziecko układa samo obok.

– czerwony ( trudny) – obrazki do ułożenia są małe i różnej trudności. Nie które są łatwiejsze , a nie które wymagają uważnego pomyślenia 😉

Adaś z chęcią układa patyczaki. Z początku sam wymyślał wieże itp, a potem zgodził się na układanie według wzoru.

Nawet te trudniejsze modele świetnie mu szły. Różne kolory ułatwiają i urozmaicają zabawę.

 

Każdy element jest porządnie wykonany z zaokrąglonymi rogami. Nawet gdy roczne dziecko weźmie w rączki nie powinno zrobić sobie patyczakiem krzywdy.

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 roku. Ja spokojnie mogę powiedzieć ze dwulatki też mogą próbować układać swoje budowle.



Co mnie zaskoczyło, to oto ten tekst. Jeszcze się nie spotkałam żeby jakaś firma dodawała taki „dodatek”. Bardzo mi się to podoba! Więc jeśli czegoś zabraknie można wysłać ten kupon do Granny.

Na koniec czas na podsumowanie.
Zalety

– rozwija dziecka wyobraźnię
– kolorowe bezpieczne elementy
– poprawia spostrzegawczość dziecka
– uczy nazw kolorów
– poprawia sprawność manualną dziecka

Ja Wam grę polecam!
Wady

– wadą może być cena ( od 35 zł wzwyż

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pełna pasji do nieszablonowej edukacji studentka po 30-stce. Uwielbia inspirować, tworzyć, pomagać, dzielić się wiedzą, a przy tym dobrze się bawić.