Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty

Pixelart czyli talia kart z pikselami

Do łask wracają piksele. Kwadraciki znane z gier z lat 90 XX wieku. Pixelart to sztuka z pikseli, którą tworzy się krok po kroku samych kwadracików. Jeśli lubicie klimaty Minecraft to te karty Wam się spodobają.

PixelArt

 

Trefl Fabryka Kart Kraków wypuściła na rynek wyjątkową talię kart. Zamiast zaokrąglonych, standardowych obrazów na kartach widnieją kwadratowe postaci. Każdy z nich utrzymany w stylu pixelart.

Jakość wykonania kart jest świetna. Zaokrąglone rogi, lekko śliskie karty o innej fakturze niż standardowe fajnie leżą w dłoni. A całość zapakowana w poręczne otwierane pudełko. Razem z kartami w pudełku znajduje się instrukcja do kilku gier wraz  z mini-książeczką o sztuce pixelart.Wszystkich kart jest 55 sztuk, czyli standardowa talia do gry.


Karty PixelArt spodobają się fanom Minecrata

 

Teraz możemy przenieść się trochę w przeszłość, ale równie połączyć modę na Minecraft i pograć w karciane gry z pikselami! Adaś lubi grać we “wojnę” więc teraz łączymy moje dzieciństwo z jego. A jeśli wolicie bardziej edukacyjne karty, polecam przyrodnicze zestawy – do wyboru grzyby, dzikie zwierzęta i ptaki.

Oczywiście, można wykorzystać je również w celach edukacyjnych! Dodawanie odejmowanie, ale również nauka kolorów. Z kształtami tu szaleństwa jednak nie ma ;)Dla wielbicieli pikseli szykuje się recenzja gry Boss Monster. Będzie to kolejna karciana gra rodem z dawnych czasów!

Cena 24,90 zł dostępna w sklepie Trefl Kraków.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.