magiczne kolorowanki 3D
Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy na dworze,  Gry mobilne,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Książki,  Książki dla dzieci,  Rozwój dziecka

Magiczne kolorowanki 3D! Hit ostatnich dni

Magiczne kolorowanki 3D dla dzieci to hit ostatnich dni! Na pozór zwykła książeczka z obrazkami do kolorowania, ale one ożywają w połączeniu z techniką mobilną! To trzeba zobaczyć!

Szczerze mówiąc Adaś mało koloruje gotowe kolorowanki. W ich miejsce woli tworzyć własne dzieła, niczym niezmącona wizja tego, o czym myśli i co lubi. Nie ograniczają go wtedy linie, a koncentracja i dowolność ruchów się rozwija.

Te kolorowanki są jednak inne. Na pozór w zwykłej okładce A4, kryją się zwierzęta lub ptaki, które po skierowaniu na nie specjalnej aplikacji na telefon, wychodzą i wyglądają bardzo realistycznie! Jednak wygląd to nie wszystko. One wydają również dźwięki jak prawdziwe zwierzęta. To zaczyna robić wrażenie na dziecku.

Podczas wyświetlania takiego ptaka lub zwierzęcia można przesuwać, obracać, “dotykać”, a nawet zrobić mu zdjęcie! Adaś nie omieszkał zrobić sobie zdjęć podczas trzymania lwa na ręce czy karmienia żyrafy.

To słowem wstępu, a teraz same fakty, które pozwolą Wam na zabawę i edukację w jednym!

Magiczne kolorowanki 3D od Mappi

Firma Mappi wydała “Magiczne kolorowanki 3D” w formie książeczek. My mamy Ptaki oraz Safari, do zakupienia jest jeszcze Ocean oraz Owady. Nie zabrakło również kart z dinozaurami, oczywiście w tej samej technologii.

Jak używać Magicznych kolorowanek?

Tuż za okładką znajduje się pełna instrukcja co należy zrobić, by mówić, bawić się kolorowankami 3D. Musicie mieć dostęp do Internetu w swoim smartfonie oraz sprawdzić, czy wasz telefon obsługuje aplikacje.

Po pobraniu darmowej aplikacji z App Store lub Google Play skanujemy pokazany obrazek i wprowadzamy podany numer seryjny.

Uwaga! Każdą książeczkę można uaktywnić na 2 różnych telefonach/tabletach!

I gotowe! Po chwili możecie sprawdzić jak działa aplikacja. Znajdziecie tu 2 opcje – skanowanie kolorowanki (ukazuje się zwierzę/ptak w formie 3D na tle kolorowanki) oraz możemy obejrzeć z bliska zeskanowany obrazek, a nawet zajrzeć do jego gardła. Nie liczcie jednak na widok migdałków 😉 To tylko animacja. 

Skanowanie działa również na nie pokolorowanych obrazkach. Widać wtedy czarno białe zwierzaki, ale możemy przełączyć się na podgląd w kolorze. Więcej szczegółów sprawdzicie sami podczas zabawy.

Kolorowanki w praktyce!

Adaś rozpoczął zabawę od wersji podstawowej, by sprawdzić w ogóle czy to działa. Pobrałam 3 aplikacje (Avero Ptaki, Avero Safari i Karty Popup 3D- o nich za chwilę) i rozpoczęła się zabawa.

Szybkie uruchomienie, skierowanie telefonu na książkę i wielkie aaaa!!! woooooow! Tak, to naprawdę działa. Dźwięk i po chwili z książeczki wychodzi lew jak żywy, ryczy jak przystało na króla safari, siedzi na skale i obserwuje swych poddanych.

A ptaki? Kąpią się stawach, latają nad wzgórzami, przysiadają na gałęziach. A kaczki mają młode, które bawią się w stawie! Zdecydowanie to hit. Nawet bez koloru zabawa jest przednia!

W każdej z nich znajduje się po 10 różnych zwierząt/ptaków. A na każde z nich są przeznaczone 2 strony. Nazwy są wpisane po polsku oraz po angielsku.

W aplikacjach tych jest możliwość:

 • zmiany języka na polski
 • obserwacji zwierzęcia w kolorze
 • w wersji przeskanowanej (np. w czarno-białej)
 • zrobienie zdjęcia
 • zobaczenie zdjęcia w kolorze (tak jak na początku kolorowanki)

Cena każdej z kolorowanek wynosi 29,90 zł. Do kupienia w Wydawnictwie Piętka- Magiczne kolorowanki 3D.

 

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne-kolorowankimagiczne-kolorowanki

 

Karty PopUp 3D

Wyżej wspomniałam o kartach z dinozaurami. To zestaw 10 kart z tymi prehistorycznymi zwierzami.

Mam jedną uwagę tylko do pokazanych tam dinozaurów. Elasmozaur nie był dinozaurem, gdyż dinozaury na stałe nie żyły w wodzie i nie pływały. Podobnie Pteranodon- to gad latający. Dinozaury nie miały takich zdolności. Jednak jest to ciekawe gady, żyjące w erze dinozaurów.

Tutaj również potrzebna jest osobna aplikacja o nazwie PopUp Card 3D. Po jej pobraniu i zakupie kart nie wprowadzamy żadnych kodów aktywacyjnych. Skanujemy po prostu wybraną kartę.

Tu mamy więcej opcji do wyboru:

 • odgłos dinozaura
 • możemy go nakarmić
 • zrobić mu zdjęcie
 • kliknąć lornetkę i obejrzeć go dokładnie
 • zmienić język na inny, ale brak jest tu polskiego języka

Karty są porządnie wykonane, z grubej tektury w laminacie. Z jednej strony widnieje dinozaur lub gad, z drugiej informacje, kiedy żył, gdzie, czym się żywił, jaki był duży i ile ważył. Podstawowe informacje, które zachęcają do dalszych działań, jeśli dziecko lubi takie klimaty.

Cena kart wynosi 19,90 zł. Do wyboru są jeszcze inne karty dostępne, w takiej samej tematyce co kolorowanki, również w W.Piętka.

magiczne kolorowanki 3D

magiczne kolorowanki 3D

magiczne-kolorowanki-dinozury

magiczne-kolorowanki-dinozury

magiczne-kolorowanki-dinozury

 

 

Adaś jest nimi zachwycony! Tematy przyrodnicze są mu bliskie i z chęcią pyta, czy może skanować kolorowanki, czy karty. Długi czas nie malował obrazków, a skanował je jako czarno-białe ilustracje, które w niczym nie przeszkadzają, że nie mają kolorów. Wspólnie spędzamy z nimi czas i daje nam to furtkę do dalszych działań w tym temacie.

Podczas zabawy trzeba uważać na  kontury i dokładność kolorowania, by aplikacja mogła działać jak należy.

Co dają dziecku i rodzicowi takie kolorowanki?

 • dziecko w sposób bezpieczny i edukacyjny korzysta z telefonu czy tabletu
 • poznaje nową formę przekazu jaką jest animacja 3D
 • rozwija chęć poznania bliżej bohaterów kolorowanek
 • dziecko podczas kolorowania ćwiczy koncentrację, dokładność i rozwija motorykę małą
 • rodzina wspólnie spędza czas i odkrywają poszczególne elementy aplikacji
 • kolorowanki i aplikacje mogą się stać zachętą do dalszego zgłębiania wiedzy, nie tylko w formie cyfrowej

wydawnitwo piętka

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.